Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Babama sokak köpeği saldırdı

gleoddyn

Öne çıkan mesajlar

hayvanseverler zaten çevrelerindeki kedi ve köpeklerin kısırlaştırmasını bi karşılık beklemeden üstleniyor. ama az işte hayvan seven adam ülkede.1000 kişiden 1 i değilde 100 kişiden 1 i hayvan sevse ülkede sokakta hayvan kalmaz.

hayvana da hukuki sistemde '' mal '' muamelesi değilde '' birey '' muamelesi yapılırsa alıp sokağa atmalar cezalandırılırsa oda biter. teoride kolay da bizim ülkede zor işler bunlar. çünkü aç insanlar var hayvanlarımı düşünücez kafası var. e ikisinide düşün abi ?
Sosyal ağlarda paylaş

sosyal medyada çok fazla sahtekar olmayan gönüllüler var. ben hep oralardan ulaşıp destek veriyorum. ne bileyim antep'teki bir hayvanı sahiplendirmek tedavi ettirmek orda yaşamıyorsan imkansız. ama internet bu konularda baya işe yarıyor. hani herkes 3-5 atınca cidden bir şeyler değişiyor.

mesela bayat çöplüğüne bir süredir düzenli yardım ediyorum elimden geldiğince.

istanbul'daki hayvanlar yine bir şekilde idare ediyor. sahiplenen bakan eden çok. ama türkiye genelinin durumu daha vahim.
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

xunn said:

Abi yok moda caddesindeyim ben de, orada birkaç sakat kopek var, ben kopekle her gectigimde kavga eşiğine geliyorum. Havlasın havlamakta sorun yok da ciddi ciddi ısıranlar var. Onların alınması lazım barınağa.

Sakin sakin gelip, arkadan arkadan yaklaşıp benim kopegin götünden ısıranlara hiç girmiyorum bile.

Sokaktaki kopegi besleyenin hak iddaa edebilmesi de ne saçmaymış, evine al o zaman kardeşim, madem o kadar seviyosun müdahale ettirmiyosun.

Zerre egitimsiz, gördügü her erkek kopege saldıran kopegini sahilde tasmasız gezdiren barzolar tier.

doğal seleksiyon gereği güçlü ve zeki olanın hayatta kalmasının üzerine kurulu bir dünyada yaşıyoruz ki bu haliyle dünya gerçekten iyi.

senin söylediğinin türkçe çevirisi çoğu mantıklı insan tarafından okunduğunda şu oluyor "Sokaktaki köpek beni dövüyor, e o zaman abilerimi çağırayım.", yani sonuç olarak bir canlı olarak sen en temel gereği beslenme ve yaşama olan ve "sadece" bunları sağlamak için hayatına zar zor devam eden bir canlı tarafından dayak yiyorsan, ılıklığın lüzumu yok zahmet olmazsa ölebilirsin bir kenarda.

sen dünyanın anasını .... ırk olarak, sonra ben nöpöm köpök bönö ösöröyör, ayrıca senin köpeğine de söylüyorum bunları.

ılık.

Ya öncelike üslubun çok kötü, liseli nargile cafe tayfası tadı verdi.

Köpeklerin tek ihtiyacı besin ve yaşama değil abi, birbiri üzerine üstünlük kurma, kendi alanını koruma gibi içgüdüleri var. Bu yüzden kimse "Alın su kediyi buradan" diye olay çıkarmıyor. Ben kopegimi veletlikten egitmezsem, lüzumsuz hor davranırsam, gerektiginde kızmazsam saçma sapan agresif bir canlıya dönüşüyor sokakta olmasa bile. 20 tane kopek gördüysem Moda'da bunların 3-4 tanesi ciddi olaylı. Havlayan, hafiften geren hayvan okey. Seni stalklayan, takip eden, gördügün anda üstüne çöken hayvan okey değil. Kısır olmayan da okey değil.

said:
"Sokaktaki köpek beni dövüyor, e o zaman abilerimi çağırayım."

1-Bu nasıl yetersiz bir aşagılama çabası.
2-Gerzek misin hangi yetişkin erkek bi sokak kopegini indiremez?

Ha bu arada benim hayatım bütün sokak kopeklerinden daha degerli. Kopekler kole abi, bunu istedigin gibi süsleyebilirsin de domine edilmiş bir hayat formu.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn'un bağsettiği köpek tayfasına bende köpeğimle çok denk geldim ya moda ilkokulunun önündeki parkta özellikle.

40 kiloluk sitede ağa gibi takılan köpeğim karşısında 4 tane ayı yavrusu olmuş sokak köpeği görünce nası arkama sindi hiç unutmuyorum. neyseki gerçek bi erkek olduğum için önlerinde durup sadece ses tonumla uzaklaştırdım köpekleri sdfs. ( yok lan köpeklere fisıldayan dallamayı izliyodum bi ara ordan biliyorum bikaç hareket )

ama öyle yani haklı herif, bana saldırmayacaklarını da biliyorum ama köpeğime saldırsalar yapabiliceğim en ufak bişey yok. onun için en azından böyle sürüleştiklerinde dağıtılmaları lazım en azından ve en basit çözümle köpek sürülerinin

ama her zaman son çözüm can almak. çözüm ararsın, bulursun. insan olmak onu gerektirir.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Lectre said:

xunn said:

Abi yok moda caddesindeyim ben de, orada birkaç sakat kopek var, ben kopekle her gectigimde kavga eşiğine geliyorum. Havlasın havlamakta sorun yok da ciddi ciddi ısıranlar var. Onların alınması lazım barınağa.

Sakin sakin gelip, arkadan arkadan yaklaşıp benim kopegin götünden ısıranlara hiç girmiyorum bile.

Sokaktaki kopegi besleyenin hak iddaa edebilmesi de ne saçmaymış, evine al o zaman kardeşim, madem o kadar seviyosun müdahale ettirmiyosun.

Zerre egitimsiz, gördügü her erkek kopege saldıran kopegini sahilde tasmasız gezdiren barzolar tier.

doğal seleksiyon gereği güçlü ve zeki olanın hayatta kalmasının üzerine kurulu bir dünyada yaşıyoruz ki bu haliyle dünya gerçekten iyi.

senin söylediğinin türkçe çevirisi çoğu mantıklı insan tarafından okunduğunda şu oluyor "Sokaktaki köpek beni dövüyor, e o zaman abilerimi çağırayım.", yani sonuç olarak bir canlı olarak sen en temel gereği beslenme ve yaşama olan ve "sadece" bunları sağlamak için hayatına zar zor devam eden bir canlı tarafından dayak yiyorsan, ılıklığın lüzumu yok zahmet olmazsa ölebilirsin bir kenarda.

sen dünyanın anasını .... ırk olarak, sonra ben nöpöm köpök bönö ösöröyör, ayrıca senin köpeğine de söylüyorum bunları.

ılık.

Ya öncelike üslubun çok kötü, liseli nargile cafe tayfası tadı verdi.

Köpeklerin tek ihtiyacı besin ve yaşama değil abi, birbiri üzerine üstünlük kurma, kendi alanını koruma gibi içgüdüleri var. Bu yüzden kimse "Alın su kediyi buradan" diye olay çıkarmıyor. Ben kopegimi veletlikten egitmezsem, lüzumsuz hor davranırsam, gerektiginde kızmazsam saçma sapan agresif bir canlıya dönüşüyor sokakta olmasa bile. 20 tane kopek gördüysem Moda'da bunların 3-4 tanesi ciddi olaylı. Havlayan, hafiften geren hayvan okey. Seni stalklayan, takip eden, gördügün anda üstüne çöken hayvan okey değil. Kısır olmayan da okey değil.

said:
"Sokaktaki köpek beni dövüyor, e o zaman abilerimi çağırayım."

1-Bu nasıl yetersiz bir aşagılama çabası.
2-Gerzek misin hangi yetişkin erkek bi sokak kopegini indiremez?

Ha bu arada benim hayatım bütün sokak kopeklerinden daha degerli. Kopekler kole abi, bunu istedigin gibi süsleyebilirsin de domine edilmiş bir hayat formu.

tek ihtiyacı demedim, en temel ihtiyacı dedim.

içgüdülerden bahsediyorsun ihtiyaçlardan değil, kendi kendini yanlışlıyorsun ve cümle bütünlüğün yok.

köpeğini yetiştirmekten bahsediyorsun sonra örneğini sokak köpekleriyle bağlayarak bitiriyorsun.

seni aşağılamama gerek yok zaten yıllardır bunu kendi kendine forumda yapıyorsun.

kimse yetişkin olduğundan bahsetmedi, ki benim kurduğum cümlenin öğelerinin yerini değiştirip bana karşı kurunca anlamlı bir şey yapmış olmuyorsun.

Hayatın sokak köpeğinin hayatından daha değerli değil.

yukarıda saydıklarımdan dolayı, sandığının aksine, liseli nargile cafe tayfası üslubuyla yazan benden daha gerizekalısın.

dilersen maddeleri numaralandırabilirim takip edemediysen.

midemi bulandırıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

yalnız herifin ''köpekler köle abi domine edilmiş hayat formu'' betimlemesi ve ardından gelen '' benim hayatımdan değerli değil '' vurgusu herkesin birinin köpeği olduğunu anlatmaya çalışan nefis bi nihilistik metaformu, acı bi ironi mi bilemedim.

Yok o kadar meta yaklaşmadım ya.

Direkt böyle çeteleşen kopekleri toplayıp dagıtıcaksın abi ayrı yerlere. Sahiplendirmeye de calısırsın adam olurlar genelde zaten. Kimse saldırgan kopekleri toplayıp kursuna dizelim demiyor zaten de adam tumblr kızı tier yapıcak birşey yok. Benim kopegimden veya benden daha önemli değil abi hayatı, hiçbirşey işe yaramazsa hiçbir sıkıntım yok ipten cıkıms hayvanın uyutulmasında. İnsan infazıyla ilgili sıkıntım da yok bu arada. Zararı olan formu elemek en sık yaptıgımız şey.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

_Rave said:

yalnız herifin ''köpekler köle abi domine edilmiş hayat formu'' betimlemesi ve ardından gelen '' benim hayatımdan değerli değil '' vurgusu herkesin birinin köpeği olduğunu anlatmaya çalışan nefis bi nihilistik metaformu, acı bi ironi mi bilemedim.

Yok o kadar meta yaklaşmadım ya.

Direkt böyle çeteleşen kopekleri toplayıp dagıtıcaksın abi ayrı yerlere. Sahiplendirmeye de calısırsın adam olurlar genelde zaten. Kimse saldırgan kopekleri toplayıp kursuna dizelim demiyor zaten de adam tumblr kızı tier yapıcak birşey yok. Benim kopegimden veya benden daha önemli değil abi hayatı, hiçbirşey işe yaramazsa hiçbir sıkıntım yok ipten cıkıms hayvanın uyutulmasında. İnsan infazıyla ilgili sıkıntım da yok bu arada. Zararı olan formu elemek en sık yaptıgımız şey.

yetişkin köpekleri kimse sahiplenmiyor genelde. anca şansı varsa yavrulara ev çıkıyor da bağsettiğin olayı birebir yaşadığım için biliyorum, insan kendini nat.geo.da avlanan geyik gibi hissediyor şehrin ortasında.

köpeklerinde sürü halinde toplanmaları doğaları gereği sonuçta yapcak bişey yok.alpha benimseyecek insan olmayınca kurt sürüsü gibi takılıyolar.bilmiyorum alıp hiç bilmediği biyere bırakmakta çözüm olurmu köpeği. bide bu durumda bitane sürü beslerken daha bikaç sene önce kadının biri ölmüşrü. gerçekten 1 generasyonda bütün o ehlileşme gidiverebiliyor

yalnız dalgasına lafı geçti ama bunda sıkıntı çıkıyorsa sık sık denk geliyosan bu sürülere, şu dog whisperer cesar çok güzel tiyolar veriyo saldırgan bi köpeği nası kendinden uzak tutabiliceğine dair falan sırf vücut dilin ve sesin ile. tavsiye ederim bak boş zamanında.
Sosyal ağlarda paylaş

Baktım abi o hayatta tutuyor zaten. Hayır benim kopek bir de ultra gerizekalı oldugu için yüzünü yaran hayvanla oynamaya calısmaya devam ediyor baya salak bir kopek Mugen. Hayvan dikmiş kuyrugu hırlıyor, Mugen beyin kuyruk propeller olmus atlayıp hopluyo, sal beni iki güreşelim tripleri.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...