Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Babama sokak köpeği saldırdı

gleoddyn

Öne çıkan mesajlar

patinin en hardcore hayvansever adamı olabilirim ama %100 haklısın şu olayda ve tepkinde. hani bugün babana olan yarın küçük çocuğa veya en basiti sizin gibi hayvan sever birine değilde sokak hayvanları ölsün zart zurt diyen tiplere falan olabilir ozaman işler çok ayrı boyutlara gider.

bakan kadına bunu bu şekilde anlatırsanız( kesinlikle hayvansever insanlar olduğunuzu ve boş yere yaygara çıkarmadığınız belirtin) orta yol bulursunuz diye düşünüyorum. çünkü sokakta kalması bu hayvanında zararına. mümkünse evine alsın alabiliyorsa. buarada ilk sayfada söylenmiş, gerçekten de dava açabilirsiniz zorunda kalırsanız kadına.
Sosyal ağlarda paylaş

kadıköy-bağcılar farketmiyor abi, hayvanseverimiz bile lafta hayvansever, al evine sahiplen desen haklısın %90 ı alın götürün uyutun der.

azcık çağdaş bi ülke olsak hadi kedi neysede sokakta köpek olmamalı bile. ama bizde sokaktakileri toplasan bile ertesi gün 10 tane karı kaldırmak için köpek alıp bakamayan mal ''doğaya salıyorum'' kafasıyla ormana-parka salıyor köpeği gidiyor. düzelicek işler değil bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Twitter'dan durtmek olayi buyutmek degilki? Durtucen, DM'den cevap verelim dicekler, oradan yuricen.

"Saldirgan bir sokak kopegi ile tarafiniza ulastik fakat ne cevap alabildik ne de yaptirim oldu. Bilgi verebilir misiniz?" de gitsin, gerisi gelir heralde.

abi adam köpeğe zarar gelmesini istemiyorki zaten? işin dilemması orda. yoksa yaygara çıkarsa aman susturalım şunu diye alıp uyuturlar köpeği.
Sosyal ağlarda paylaş

Ana konudan bağımsız yazıyorum barınak lafı geçti diye.

köpeklerin barınaklara tikilmasindansa uyutulmasi çoğu zaman on kat daha insancıl bir yöntem. Fırsatınız olursa bikaç barınak gezin. Durum içler acısı. Bir hayvanı hayatının geri kalanında tel kafeste sevgisiz,ilgisiz, kötü beslenerek, pis ortamda hastalık yada yaşlılıktan olsun diye hapsetmek daha zalimce.

Resmen ne istediğini bilmeyen, şımarık, bencil toplumun kendisini en güzel yansıttığı yer şu barınaklar. Yanımda yaşamasın ama ölmesin de, ben beslemeyim ama biri beslesin, ben veterinere götürmeyim ama veterinere götürülsun, yanımda sokağıma sicmasin, kedilerime saldırmasın, gece havlayip beni rahatsız etmesi ama ölmesin de, tüm bunları da mümkünse ben görmeden uzakta yapın. Oldu sana barınak, sen de oldun hayvansever. Alkış.
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

Tim said:

Twitter'dan durtmek olayi buyutmek degilki? Durtucen, DM'den cevap verelim dicekler, oradan yuricen.

"Saldirgan bir sokak kopegi ile tarafiniza ulastik fakat ne cevap alabildik ne de yaptirim oldu. Bilgi verebilir misiniz?" de gitsin, gerisi gelir heralde.

abi adam köpeğe zarar gelmesini istemiyorki zaten? işin dilemması orda. yoksa yaygara çıkarsa aman susturalım şunu diye alıp uyuturlar köpeği.

Atlamisim ben o kismi, pardon.
Sosyal ağlarda paylaş

Barınak olayı her yerde var ama bizdeki gibi sokakta kedi köpek göremezsiniz kolay kolay gelişmiş ülkelerde. Ayrıca barınakları da bizimkilere göre 100 kat iyidir. Amerikada mesela belli bi süre sonra maalesef uyutuyorlar eğer köpeği alan çıkmazsa. Çünkü yerleri kalmayacak belli bi süre sonra sürekli köpek gelirse ve kimse almazsa..

Şöyle ileriyi düşünmemi gerektirmeyecek kadar param olsa atıyorum birkaç milyon dolar, ilk işim Türkiye'de sokak hayvanı kalmamasını sağlamak olur ya yeminle.

O laf ettiğiniz Hayvansever çığırtkan kızlar kadınlar bu arada inanılmazlar gerçekten. Borç harç girip hergün sokaktan kedi köpek toplayıp veterinerler ile ucuza anlaşıp tedavi ettiriyorlar. Diyecek söz yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

abi evinin yakinlarinda otopark yolu uzerinde oluyor diyoruz, azicik okusan? senin kisisel alaninda dolasan bir kopek, her gun gectigin yolda.

barinak konusu gercekten cok iyi bir cozum degil ama uyutmak da son care olmali sonucta. amerika'daki sistem aslinda en adili ama yapabilecek baska bir sey yok TR'de. Bakan kisiyle konusmak tek cozum sonrasinda da cozum gelmezse tekrardan konusulup birlikte karar verilmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Lopeth said:

o değilde biraz vakit geçirseniz köpekle, biraz oynasanız, ödül vs verseniz, kokunuza alışsa, size problem çıkarmasa

sabah beslediğimiz köpek gece olunca bizi kovalıyor..
o yüzden gece bardan dönerken dolandığı yerlerden geçmiyorum sıkıntı yaratıyor tanımıyor adam gece olunca bi şey oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...