Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Age of Empires 4

Aceace

Öne çıkan mesajlar

aoe2 kivaminda bir formulle basarisiz olmak zor. relic ise bu basarisizligi basarabilecek bir firma. ismi eskiden anlam ifade etse de su an direkt hayal kirikligi oyun uzerine soygun DLC politikasi.

gameplay gorene kadar kesin kanaatim olusmaz. su an ageof markasi ve RTS acligi relic'e, windoz'a oranla agir basiyor.

e-sport beklentisi husn-i kuruntu. gecicen onu.
Sosyal ağlarda paylaş

E-sportsu falan geçecekler. Gerizekalıların esporttan anladığı "milletin kazan kaldırmayacağı kadar lol çakması olsun"dan öte bir şey değil. İnsanlar mobaları oynuyor zaten. Kim kalkıp dotasından lolünden eyçoffa gelip burda hero kassın? Herif bin saatini dota'ya yatırdıktan sonra %99 tutmayacak türü ne kime niye hitap ediyor belli değil bir oyuna niye geçiş yapsın? Dow'un içine de aynı kafayla ettiler zaten. E-sports gibi yapalım şirketleri 5-10 sene öncesinin WoW clonlarıyla zengin olmaya çalışan aklı kıt uyanıklarından başka bir kafada değil.
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten relicin son oyunlarinin hemen hepsi "e-sports yapicaz oleyy mali goturcez" ustune kurulu, yillardir bunu yapiyor adamlar, sonra 30 gunde serverlardada 500 kisi kaliyor aktif, hep fail.

sonra gene bir dahaki oyuna "e-sports yapicaz oleyy mali goturcez"... diye basliyor :p bu dongude takilip kalmis adamlar bilmemkac yildir.
Sosyal ağlarda paylaş

burada marka değeri de önemli ama. ha tabi mobalar kadar büyük kitlelere hitap etmeyeceği belli ama solid bir kitleye kaliteli ve rekabeti üst düzeye çekecek bir şeyler sunabilmelerinin kötü bi yanı olmamalı.
sizin beklentiniz şirketin ticari ihtiyaçlarını savunmak mı yoksa daha çok keyif alabileceğinize inandığınız bir ürün görmek mi onu anlayamadım.
aoe 2 bile hala dünyada kemik bir kitleyle oynanıyor yahu. hanginiz takip ediyor bilmiyorum da mükemmel bir ortamı var. her hafta turnuvalar yapılıyor çok da güzel paralar dönüyor kazanın büyüklüğüne baktığınızda. kafada kalkıp lol dota gibi şeylerle karşılaştırtığınızda direkt bir yenilgi gibi görüyorsunuz öyle düşünmeyin işte.

"yaa herkes futbol seyrediyor niye basketbolda yurolig varki"
Sosyal ağlarda paylaş

Relic konusunda size katılmıyom yav ben.

Relic fail hele hele warhammer aman aman aman... Ama şöyle bişi de var. Microsoft hayatında stratejiye dokanmamış birilerini de tutabilirdi. Faillemeyecekler, mükemmel olacak demiyorum ama piyasadaki RTS ve RTS stüdyosu kıtlığını da göz önüne almak gerek. Oyunun core elementlerine dokunmazlarsa en azından çöp olmaz gibi geliyo. (makro eko, Rock/paper/scissors[Archer>Pike>KT>Archer], 0 caster gibi)

Win 10 exclusive çok dert oldu bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Keşke relic yapmasaydı. Dow3'deki sıçışı gördükten sonra hele, kesinlikle umudum yok. Bir defa relic'in yaptığı tüm rts'ler kaynak topla bina yap asker bas temelinde değil. Coh veya Dow gibi capture-the-point yapıcaz derlerse zaten oyun en baştan fail olur. Yapmaları gereken serinin efsanesi II'deki sistemi almaları ufak tefek eklemeler çıkarmalar yeterli olur. Umarım hero, level atlama gibi konseptleri de oyuna entegre etmezler.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an piyasada COH'dan iyi bir rts var mı? Eskisi gibi RTS yapılmamasında böyle bir talep olmaması da rol oynuyor.

Gerçekten relic yapıyor olmasa bu oyunu, alternatifi hiç rts yapmamış birilerini toplamak olurdu. Çünkü piyasada RTS zaten az, iyi rts ise yok gibi bir şey. Relic değil de şu yapsın diyebileceğiniz biri var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...