Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yüzde pullanma ve göz kapağında çatlak

Bone

Öne çıkan mesajlar

benzeri bir sorunlar karşılaşmış birileri var mı merak ettim.

son zamanlarda böyle bir sorunum var. alnımda soyulmalar oluyor, özellikle göz çevresinde. göz kapağında çatlak var.

önce nemle alakalı bir şey zannettim. ankara'da kışları bazen dudağım çatladığı oluyordu.
ancak ona kıyasla daha sık yaşamaya başladım. bazen düzeliyor bazen geliyor, neyle bağıntılı olduğunu da anlamadım.

mesela bugün kepeklenme yok ama göz kapağım feci ağrıyor. banyo yaparken sabun değince 5 dakika yanma yaptı felan.

böyle bir şey ile karşılaşmış olan varsa deneyimlerini alayım.
yoksa mecburen cildiyeciye gidecem.
Sosyal ağlarda paylaş

seboraik dermatit tehşisi koydular bana 1 ay falan önce. hayatın boyunca bununla yaşamaya alış dedi doktor ve çok güzel bir şekilde kullanmam gereken kremleri sıraladı. birkaç farklı krem çeşidi var. en büyük farkları içlerinde kortizon olup olmaması basit olarak bahsedersem.

belirli dönemlerde farklı tiplerini kullanarak kendi derinin tepkisi görmelisin sonrasında zaten hangisinin hangi durumlarda kullanacağını anlayacaksın dedi.

benim burnumda ve 2 kaşımın arasında özellikle dökülme ve arada kızarıklık oluyor. göz altlarımın yanak ile birleştiği yerlerde azda olsa var. cilt doktoruna giderek baktırmak lazım. zaten kadın aletle 2 saniye baktı derime ve tehşisi koydu.

ataşehir acıbadem'e gittim baya ilgiliydi doktor.

edit: bir üstteki entry'i görünce özellikle söylemek istedim. doktorun bana bunları anlatırken en çok üzerinde durduğu şey kimsenin kendi üzerinden önererek söylediği kremleri kullanma lafı oldu. seboreik dermatit'in bir çözümü yok krem yalnızca etkileri geçiriyor çünkü. kortizonlu kremler tabiki çok daha fazla etkili ancak çok kullanıldığında yan etkileri çok çok fazla. bu yüzden derinin diğer kremlere olan tepkilerine göre kortizon içermeyen her gün kullanılabilecek kremlerden kendine en uygun olanı bulmalısın ve kendi derinin tepkilerini takip etmelisin gibi bir yorumu olmuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun tedavisi yok. Temasla da bulaşıyor dikkat edin. Bir süre sonra bütün vücudu ele geçirip akıl sağlığını da bozunca götürüp bir adaya bırakmak zorunda kalıyorlar bu hastalıktan mustarip olanları.

Geçenlerde biri okuduğu eski metinlerdeki bilgiler ışığında, epey zorlu ve aacılı bir operasyon ile bu hastalığı tedavi etmeyi başardı diyorlar ama belli olmaz, kaynağı güvenilir bir kaynak değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Bunun tedavisi yok. Temasla da bulaşıyor dikkat edin. Bir süre sonra bütün vücudu ele geçirip akıl sağlığını da bozunca götürüp bir adaya bırakmak zorunda kalıyorlar bu hastalıktan mustarip olanları.

Geçenlerde biri okuduğu eski metinlerdeki bilgiler ışığında, epey zorlu ve aacılı bir operasyon ile bu hastalığı tedavi etmeyi başardı diyorlar ama belli olmaz, kaynağı güvenilir bir kaynak değil.

çok komik çok ince bir referans kardeş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...