Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Druid mi Hunter mi?

Disappear

Öne çıkan mesajlar

oncelikle bu soruyu sorarken biliyorumki esasen i$in bittigi yer kendimdir yani kim ne derse desin benim icimde hunter olmak varsa hunter olurum zaten ama nedense cok kararsizim 2 gun sonra oyuna ba$layacagim karakter yaratim ekraninda kalmak istemiyorum.Betayi cok uzun sure oynayamadim 2 hafta gibi bir sure oynadim level 18 bir druidim oldu level 14 bir hunterim oldu. Oncelikle biraz solocu bir yapim vardir pek "lfg" lafiyla aram yok [aslinda AO,SWG falan oynarken vardida bu oyunda nedense grup olmadim hic] druid ile soloda cok zorlandim kullandigi silah secenekleri zaten birbirlerinin aynisi staff,dagger,fist weapons kullanabiliyor hepsi uc a$$agi be$ yukari ayni damage ama staff kullandigim icin questlerin cok az bi kismi staff verdigi icin cok sikintida cektim dogrudur. Druidken hep kendi levelimdaki yaratiklari oldurmekte zorlandim ozellikle sirf druid olmami saglayan [belkide cogu ki$i icin boyle] shapeshift bekledigim gibi cikmamisti. Bear formu cok buyuk bir hevesle alip icimde patladigini aci aci soyluyorum iki saat miss/dodge ile dolmayan rage , kendimizi potionla bile heallayamamiz beni kahretmi$ti [ama daha sonra cat form cok guzel dedi herkes 2 level kalmi$ti ama birde ustune astranaarda reskill yemem uzerine druidden cok sogumu$tum deneme $ansim kalmadi] druid yani yava$ yava$ sikmaya ba$lami$ti sonra hunter actim oynadim guzel geldi sonralarda hele taunt ogretince cok ho$uma gitmeye ba$ladi yaratigim aggroyu ustunde tutuyor bende okluyordum tam istedigim bir classdi ama sonralarda sunu dusundum level 60 olunca questler bitecek en fazla cok guzel bir item olursa yapacam artik oyun pvp ve raide donu$cek burda i$te hunteri sorgulamam ba$ladi hunterla yaptigim cogu pvpde kaybetmi$tim ama druidimle bizim guildden cok fazla adam devirdim hatta hic pvp kaybetmedim [yakla$ik 10 tane kadar yaptim] . Tahminimce ilk gunlerde oynamaya ba$layacagim icin grup kacinilmaz olacak benim icin cunku gercekten ilk gunlerde kalabalik olacak ve herkes 0 dan ba$ladigi icin tek tek 10 tane yaratik kesecegime grup halinde kesmeyi terchi edicem. Neyse sorum klasik : Druid mi? Hunter mi?[signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....
Sosyal ağlarda paylaş

seninde söylediğin gibi Disappear hunterle çok rahat solo yaparsın oynarsın , ilerlersin lvl atlarsın hödehede

Druid'le okadar rahat değildim falan diyorsunda aslında ilerki lvl'lerde adam akıllı giyinince özellikle mananıda yüksek tutunca bi problem çıkmıyor druid'lede rahat ilerliye bilirsin ( hunter kadar olmasada )

druid'in avantajı guildine büyük katısı olur.Senin istediğin gibi etrafa heal saçarsın ve buff yağdırırsın millet sana duva eder hede hedeee benimle gelll falan diye çok diyen olur.Huntere göre daha rahat group bulabilirsin.Raidlerdede daha kolay bir şekilde kapılırsın.

vs vs vs vs vs vs vs s vs sv s aslında dediğin gibi iş sende bitiyor istediğini aç ikiside güzel class ( özellikle ben bi kaç movie seyrettim seyrettikten sonra druid hakkındaki düşüncelerim + pozitif yönde çok etkiledi taktir ettim yani :p )[signature][hline]||Hisar Oyun[b]||
Sosyal ağlarda paylaş

ben yaklaşık 1 hafta eu beta oynadım druid olarak
21 lvl oldum ve tek olarak bence çok eğlenceli bi sınıf
özellikle bear form bence çok işe yarıyo ama sadece bear form ile saldırmamak gerekiyo
wraith+moonfire+wrait+bearform tekniğiyle benden 2-3 lvl yüksek yaratıkları öldürebiliyodum
catformda da proud yani gizlenme çok işe yarıyo ama damage olarak bence bearform dan ii deildi
eğer oyuna ulaşabilirsem büyük ihtimal druid olarak oynuycam
Sosyal ağlarda paylaş

Kesinlikle hunter.

PvP de de çok iş yapar 60. leveldan sonra.
PvP illa 1v1 değil. Grup savaşları olacak sonuçta. 1v1 de de etkisiz eleman gibi gösterilmesini yanlış buluyorum, oynayanda bitiyor diyorum her zamanki gibi

PS Bu cevabı verirken kesinlikle tarafsız değilim[signature][hline]SWG - Ealos Tsaark, Bounty Hunter of Bounty Hunter Association
WoW - Penthesilea, Night Elf Huntress of Anatolian Sunrise

[Bu mesaj Penthesilea tarafından 09 Şubat 2005 22:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hunter PvP de asla ezilmiyo.. Zaten ranged ve meleede de rakibi tutmak yawaşlatmak vb aksyonlara girmek için çok opsyonu var.
Aslında druid ve hunter tamamen uçta...
Druid in shape fomrlari bence çeşni formatında...
Şu anki skill ve talent lara göre Balance restoration bi buildla Nuker/Healer oluyosun.
Shape formlarsa gerçekten eğlenceli ve zaman zaman çok faydalı.(inanlımaz bi armor,invis olabilme vb.)
Su ve gezi formlarıda çok ilginç . :)
PvP yi bence köyün içinde "hadi baba duel 3 2 1 start" gibi almak çok yanlış.
Oyun içinde tamamen rastgele anlarda karakterin(aslında oynayanın payı çok büyük) verdiği tepkiler + Kalabalık savaşlardaki etkinlik asıl pvp(class ın pvp yeteneği).

Hunter, gözlemlerime göre 1vs1 ve kalabalik durumlarda oldukça iyi . Arkadaşımdan biliyorum, kalabalık ortamlarda ;
-Hop bitane indi
-Ehe bitane daha
-3 oldu
.... gibi takılıyo :)

Hunter in druid e göre daha iyi sololayabildiini söyleyebilirim.
Ama şahsi fikrim partide 1-1 karşılaşırsam druid in yanımda olmsından yana.

Dediğin gibi sana kalmış. :P[signature][hline]Oyun : Vakit geçirmeye yarayan, belli kuralları olan eğlence.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen seru'nun dediği gibi tarz meselesi. sen de demişsin zaten olay bende bitiyor diye. kendin de oynadın kendin de farkındasın ikisinin oynanış stil'leri çok farklı. ikisi farklı uçlarda karakterler.

karar verirken uzun vadede bak bence, hangisiyle daha zevk alacağını düşünüyorsun onu seç. zaten anladığım kadarıyla sorun da bu, hangisinden daha çok zevk alacağını kestiremiyor gibisin.

ben olsam druid olurdum. neden?

- burdan bakacak olursan bütün wow sunucularında ortalama olarak en çok oynanan class hunter. e ne var bu beni ilgilendirmez dersen sorun yok. benim gibi her tarafta klonların olmasından hoşlanmayan biriysen bu da bir etken.

- druid de hunter da pvp sırasında aktif class'lar. aktif derken, pvp sırasında size iş düşüyor. yapabileceğiniz şeylerin çeşidi fazla, paladin gibi 3-4 tuşa basıp durmuyorsun. ama yine de druid ve hunter'ı kıyaslarsak druid'in alternatifi daha fazla gibi. sonuçta 3 değişik formun var ve talentlerine göre 3 değişik karaktere bürünebiliyorsun.

ben olsam kesinlikle druid olurdum. kesinlikle hunter tercih edecek bir çok tanıdığım var. ama en azından neden bu şekilde düşündüğümü anlatmaya çalıştım belki yararı olur diye.[signature][hline]"Oğluuuum, esprinin şakası olmaz!" Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

Varsa Yoksa Night Elf Hunter Ben Usa Betasını Oynadım Hunter Yaptım Eu Betasındada Lvl 26 Hunter Yaptım.Cumaya Hayırlısıyla Başlarsam Yine Hunter Yapacam Durid Düşünüyordum Ama Vazgecdim Varsa Yoksa Hunter Rulazzzz[signature][hline]No Victory No Freedom Without Sacrifice
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar benim gibi druid manyaklarının sinirini bozan bazı şeyler vardı. Druidin hayvan formlarının karşılığı olan klasdan çok güçsüz olması gibi. Ama Blizzard hazırladığı bir yama için "Druidinizi daha çok seveceksiniz" dedi. Yani druidin özellikleri güçlenecek gibi. Ben Betada lvl21 Druid yaptım. Biraz zorlandığım anlar oldu ama kesinlikle aldığım hazz mükemmeldi. Özellikle raidin önünde kedi formuyla koştururkene.[signature][hline][email protected]
Guardians of Nightfall
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba lvl 15 hunter ve lvl 30 druid oynadım. Druid'le pve için bear formunda takılıyorsunuz genelde ve pvp için pek kullanamıyorsunuz. Her ne kadar health'iniz ve armor'ınız uçsada 2-3 sn de vurmanız ve çoğununda miss geçmesi büyük dezavantaj. Cat form kullanılabilir özellikle caster'lara karşı ama bu özellik rogue'a benzese de rogue kadar etkili dmg veremiyor Health ve armor'ınız yüksek olmadığından yediğiniz dmg rogue'lar kadar çok oluyor. Ama hayvan formunda root, frost yememeniz ve hızınızı yavaşlatamamaları bir avantaj olsada fear yiyebiliyorsunuz. Kısacası cat form sadece caster'lara karşı kullanılabilir. Bu nedenlerden druid'ler çoğunlukla caster veya healer olarak oyunda takılıyorlar. Heal özellikleri hemen hemen priestlere yakın sayılır. Bunun yanında root atma ve instant moon gerçekten iyi ama bitirici değil maalesef. Druid'le seyahat ederken, yüzerken veya stealth olmak için genellikle cat veya travel formda takılıyorsunuz. Pve için bear formla onun haricinde ise caster olarak takılıyorsunuz. Druid oynayacak kişinin bunun bilincinde olması gerekli bence. Hunter içinse gerçekten range'den çok etkili bir class. Pve'si çok iyi olduğundan çok hızlı lvl atlayabilen bir class. Ama melee'de çok zayıf kalıyor. Yakından yapmanız gereken tek şey rakibi oyalayıcı birkaç vuruşunuzdan birini yapıp uzaklaşıp oklamak. En son okuduğum attack speed'i 1 olan bir pet keşfedilmiş ve bazı pet'lerin büyü resistance'ları var ki bu bir avantaj olarak kullanılabilir. Hunter'ların critical giden bazı özel vuruşlarının lvl 60'da 2000 dmg'e yakın olduğu söyleniyor. Ama genel olarak atılan okların non crit dmg'leri 200-300 civarlarında. Kısaca 2 class'dan da bahsettim, umarım seçiminde yardımcı olabilir :)[signature][hline]Deadmarine-Undead Rogue
Sosyal ağlarda paylaş

druid açıcak arkadaşlara şuankı durumda healer ağırlıklı olmanızı öneririm ha ama olurya blizzard yeni patchde birşeyler yapıcakmıs böle cat-bear formları fantastik olursa healer formatı değişir ama ben blizzard dan çok fantastik birşeyler beklemiyorum druid için :)[signature][hline]Retailde görüşürüz...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...