Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yazılım Geliştirici'nin Türkiye'de Yazılım Geliştirici sayılmaması

Bone

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

evet yalan söylüyorum, bunu uydurmak da benim için çok büyük bir ihtiyaçtı.

yav son zamanlarda hangi iş ilanıyla karşılaşsam mühendislik bölümlerini sıraladıklarını ve diğer bölümlerden bahsetmediklerini görüyorum. gelmiş direk yalan diyorsun.

o da demek ki df'nin söylediği olay yüzünden.

Yalan sert olduysa kusura bakma ama söylediğin doğru değil. Son zamanda karşılaştığın ilanlar da ölçüt değil. Yazılım geliştirici başlıklı iş ilanlarının %90'ı bilgisayar mühendisliği veya benzeri bir bölüm der. Gidip fizik mühendisliği falan demez, en fazla herhangi bir mühendislik bölümü der, o tür ilanlarda bile matematik vs de olur diye belirtiler. Yani ortada olmayan bir durumu tartışıyoruz. Karşılaştığın ilanları paylaş bari onun üstünden tartışalım.
Sosyal ağlarda paylaş

burası türkiye...

nitelikli meslekler mühendis doktor ve memurdan ibaret bir neslin kafasında...

kendi keyfine algına göre değil piyasanın eğilimine göre yapmak gerekiyor okul bölüm kariyer tercihlerini.

mesela böyle bir ortamda yüksek lisansı içerisinde mühendislik kelimesi geçen bir bölümde yapmak avantajlı olacaktır. tezsiz yazılım mühendislikleri falan vardı...

bitirmen şart değil öğrencisi olsan bile algıyı çok değiştiriyor..

bu arada bilgisayar programcılığı diye bir bölüm var 2 yıllık... o bölümler binlerce mezun veriyor ama iş bulamıyorlar. çünkü o adamların başvurması gereken ilanlara 3 kuruş paraya deli gibi mühendis başvuruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...