Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amerika'da Şirket Kurmak/Taşımak ve Destekler

Chastor

Öne çıkan mesajlar

Selamlar, şirketimi hem geliştirmek hem de lojistik engelleri azaltmak adına Amerika'ya taşımayı düşünüyorum.Şirketimiz çocuklar için robotik setler,eğitim kitleri ve eğitim yazılımları üretiyor yani STEM eğitimi alanında çalışıyor. Türkiye'de çok değeri olmayan ama Amerika'da çok revaçta olan ve AR-GE özelliği taşıyan bir konu. Amerikan ya da Türk Hükümeti'nin bu konuda destekleri var mıdır ?

Eğer destek alma şansı yoksa baştan bir şirket kurmak daha kârlı olabilir. Araştırdığım kadarıyla şirket kurmak için en uygun eyalet Delaware. Birçok büyük şirket hem yasal olarak rahatlığından hem de vergi ve işlem ücretlerinin düşüklüğünden dolayı Delaware'i tercih ediyor. Şirket kurma aşamalarını araştırdım çok maliyetli veya zor değil. Benim asıl merak ettiğim vatandaşlık,çalışma izni ve ofis açma. Bu konuda tecrübesi/bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirse memnun olurum.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

1.5 milyon dolar yatirim yapman en 10 native calistirman lazim. surec cok uzun bide.

insanlar burda birine actirip sirketi sonra hissesini satin aliyolar en kolayi oyle bildigim kadariyla

vatandaslik icinde 8 sene burda yasaman lazim greencard olmadan o biraz riskli.

native derken kızılderili mi? dhg
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

1.5 milyon dolar yatirim yapman en 10 native calistirman lazim. surec cok uzun bide.

insanlar burda birine actirip sirketi sonra hissesini satin aliyolar en kolayi oyle bildigim kadariyla

vatandaslik icinde 8 sene burda yasaman lazim greencard olmadan o biraz riskli.

Aynen o 1.5 milyonu belirtmeyi unutmuşum sdf

Vingthor said:

he ceroki amk.

Suna da ekrana hönkürdüm :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...