Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pic Thread (Definitive Edition)

quixef

Öne çıkan mesajlar

30 dakika önce, Fistan dedi ki:

buradan baya zayiat çıkar

o irtifada sıraya girmiş bekliyorlar, hastalanıp ölecekler

bu foto gerçek mi bilmiyorum ama everest tırmanma sezonu başladı ve duyduguma göre aynen böyle sıra varmış

320 kişi varmış burada 2 kişi sıra beklerken ölmüş

şuan bir dağcı 28 saat de 3x8000lık yapmış

çok kısa süre içinde 14 tane 8klık zirveyi bitirmeyi hedefliyormuş

bu fotografı da bu arkadaş çekmiş...

https://www.instagram.com/nimsdai/?hl=tr

Llama tarafından düzenlendi
28 saat değil 48 saat, 7 ayda 14x8000 hedefi
Sosyal ağlarda paylaş

12 dakika önce, senko dedi ki:

Alala boyle tehlikelerin hala oldugunu bilmiyordum hakikaten.

Abi ne bileyim teknoloji gelismedi mi, bendeki sikko bisiklet ceketi bile ruzgari fln gecirmiyor, bu dagcilar neler giyiyorlardir kimbilir, astronot gibi giyiniyorlar. Ona ragmen nasil soguktan oluyorlar ki

kışın bozdağa çıkayım dedim.

tırmanıyorum bir anda batar kara saplandı ayağım ayağımı çıkarırken kürek gibi botumun içine kar girdi inene kadar ayaklarım bembeyazdı bunu everestte yaşasam her halde ayağımı keserlerdi : )

Sosyal ağlarda paylaş

Everest cok acayip bir ortam. Bu kadar sira olmasini gectim ayni zamanda bildigin graveyard. Youtube'dan filan videolara bakarsaniz donarak olmus insanlar 30 yildir bozulmadan duruyor filan kiyafetleriyle (bozulmadan derken pozisyon anlaminda). Elbette kimsenin almasi mumkun degil zaten olume terk diye bir olgu var. Every man for himself.

Hatta muthis kitap vardi bir expeditionla ilgili bulabilirsem yazayim.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen. Anladigim kadariyla inis daha tehlikeli - genelde vucudu zorlayip birsekil cikiyor insanlar isi bitirebilmek adina ama zirvenin verdigi keyif exhaustion vs ile gereginden fazla vakit/oksijen kaybedip geri donuslerde cok zorlaniyorlar. Bir cok olum donuslerde oluyormus. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...