Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ready Player One (2018)

Komutan

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Yapma abi, The NeverEnding Story basyapit. Kitabi da, filmi de basyapit. Bu arada Turkce cevirisi en mukemel fantezi kitaplarindan biri, almaya niyetliyseniz.

Ready Player One ise ortalamanin ustinde LitRPG, ama ortalamanin ustunde sadece. Filmi olmasa da bu turu sevdiyseniz turun basyapiti bu bence su anda: https://royalroadl.com/fiction/8894/everybody-loves-large-chests

Chest dedigi bie Mimic bu arada, kahramanimiz bir Mimic. 18+ seyler de var ama Amazon versiyonu epey daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

µh said:

sabonis said:

4dx izleyen var mı. VR falan kafasında ya belki uyumlu olabilir diye düşündüm filmle.

bugun gidicem 4dx'e, merak ediyorum ben de

yazsana dönünce nasıldı diye hem tek gitmiyorsan diğer insanlar nasıl buldu diye. bu hafta gidicem birileriyle. 4dx fikri benden çıktı, bol küfür yemiim sonra :D
reddit'te 4dx için en iyi filmlerden biri falan demişler bu arada.

bayaaaa sevdim. yanimda panik ataga elverisli biri vardi o da cok sevdi
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Yapma abi, The NeverEnding Story basyapit. Kitabi da, filmi de basyapit. Bu arada Turkce cevirisi en mukemel fantezi kitaplarindan biri, almaya niyetliyseniz.

Ready Player One ise ortalamanin ustinde LitRPG, ama ortalamanin ustunde sadece. Filmi olmasa da bu turu sevdiyseniz turun basyapiti bu bence su anda: https://royalroadl.com/fiction/8894/everybody-loves-large-chests

Chest dedigi bie Mimic bu arada, kahramanimiz bir Mimic. 18+ seyler de var ama Amazon versiyonu epey daha iyi.

Ben başyapıt değil demedim abi, benim ufkumu genişleten, çocukluğumda karakterime ilgi alanlarıma işleyip yönlendiren bir film Neverending Story.

Ready Player One maalesef underrated. Belki tamam aynı kademede değil ama ben birkaç basamak aşağıya koyarım Neverending Story ile kıyaslanıca, çok çok uzağa düşmez.

Sıkıntı bir yerde de NS zamanında bu tür filmler yeniydi, daha bakir alandı, şimdi çok fazla irdelendi, haliyle aynı vuruculuğu taşımıyor bir film. Ama oyun dünyasına bakışı, kurduğu fantazi düzeni falan çok çok iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

ben bunu okurum.

Everybody Loves Large Chests!

AYNEN KARDESIM!
Sosyal ağlarda paylaş

biraz önce izledim de, pazar sabahı yayınlanan tv filmleri gibiydi biraz.

tırt kötü karakter, acılardan yoğrulmuş çocuk. hele ioi'ın başındaki adamın mimikler hareketler falan faciaydı. yanındaki mavi gözlü abla daha iyi bir kötü karakterdi mesela.

hele shining kısmına kadar içim şişti filmde sıkıntıdan. shining kısmı güzel yakalanmış hakkını vermek lazım.

sonrası da wow raidi zaten. aralardaki oyun göndermeleri güzeldi. overwatch ve halo'dan karakterler falan vardı. Yine de gözümde güzel bir konsept harcanmış gibi duruyor.

5.5/10

PS: holy hand beni de hayal kırıklığına uğrattı açıkçası.
PS2: izlemesi eğlenceli denmiş aynen ondan:)

Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie said:

tırt kötü karakter, acılardan yoğrulmuş çocuk. hele ioi'ın başındaki adamın mimikler hareketler falan faciaydı. yanındaki mavi gözlü abla daha iyi bir kötü karakterdi mesela.

hele shining kısmına kadar içim şişti filmde sıkıntıdan. shining kısmı güzel yakalanmış hakkını vermek lazım.

sonrası da wow raidi zaten. aralardaki oyun göndermeleri güzeldi. overwatch ve halo'dan karakterler falan vardı. Yine de gözümde güzel bir konsept harcanmış gibi duruyor.

5.5/10

Abi zevksizler karavanına katılmadıgın için sevindim.

ps: filmi izlemedim, çalıntı senaryoları izlemiyorum. Hele güzelim Summer Wars'un scriptini alıp çöpten geçirip CGI cehenneminde tura cıkarıp, 8 dakika spielberg'e adını kullandırmak için çektirip basic nerdleri oltalamak için akla gelebilecek her popüler kültür referansını boca edip "Bakın bunu biliyorsunuz onu da koyduk var ehehe" hollywood çaresizliklerini.

Torrentleyip sonra neden izlemedigim filmi izleyenlerden daha dogru eleştirdigim üzerine post atarım merak etmeyin.

https://i.imgur.com/UTo8oHB.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

MrLevie said:

5.5/10

Abi zevksizler karavanına katılmadıgın için sevindim.

ps: filmi izlemedim, çalıntı senaryoları izlemiyorum. Hele güzelim Summer Wars'un scriptini alıp çöpten geçirip CGI cehenneminde tura cıkarıp, 8 dakika spielberg'e adını kullandırmak için çektirip basic nerdleri oltalamak için akla gelebilecek her popüler kültür referansını boca edip "Bakın bunu biliyorsunuz onu da koyduk var ehehe" hollywood çaresizliklerini.

Torrentleyip sonra neden izlemedigim filmi izleyenlerden daha dogru eleştirdigim üzerine post atarım merak etmeyin.

https://i.imgur.com/UTo8oHB.jpg

Bu yasta normal bunlar ya. Buyudukce geciyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi film gayet beklentilerimi karşıladı ya. Baya hype izledim yani, ben birçok oyun referansını zorlama yapmışlardır, commercial kaygılar vardır diye düşünüyordum.

Oyun dünyası, sanal gerçeklik ve muhtemel geleceğimiz adına çok eğlenceli ve düşündürücü bir filmdi bence kendi çapında. Göndermeler falan yerindeydi. Birçok oyun dünyasına ait gözümden kaçmış ve öğrendiğime memnun olduğum bilgi edindim (özellikle filmin sonlarına doğru)

Oyuncular da ellerinden geleni yapmış, çocuk filmi gibi hissettirmedi kesinlikle film.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
filme gittim mehti bence 6.6 alır benden. her şey aşşırı hızlı oldu bitti gibi geldi filmde.

bu arada aklıma geldi xunn, şöle bi baktım topağa, yazmamışım geri. ressam olan ve sanat doktorası yapan arkadaşa sormuştum bu poster olayını, o da dedi bence de yanlış yapılmış, teknik olarak doğruysa bile insana ilk bakışta yanlış gözüküyorsa kullanılmamalı dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

hızlı gelişiyor her şey, bir de mecburen mmorpg kültürünü vs. bilmeyenler için filmin önemli sayılabilecek bir kısmı tutorial bölümü gibi olduğundan orada da zaman yemişler. ama bunları kenara koyarsak bence gayet 7.5/10'luk filmdi.

Aşırı tatmin olmadım ama bir daha izlerim bir yerlerde denk gelirsem. Keyifliydi.

Popüler kültür eleştirisi gayet iyi yapılmıştı, bunu yaparken de pop kültürün babalarına saygı duruşu daha da iyi hatta kusursuza yakın yapılmıştı. Gözler birkaç şey daha aradı ama yapacak bir şey yok.

daha uzunda olamazdı, daha kısa da olamazdı. fazlasıyla tatmin edici.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...

önce okumalı mı yoksa izlemeli mi? bu soruya genelde "tabi ki önce okumalısın" diye atlıyorlar ama bence o kadar da net bir cevabı yok. roman güzel, film kötüyse belki hiç izlememek bile bir şey kaybettirmez ama roman güzel, film de güzelse önce izlemeyi tercih ediyorum. film görsel açıdan destekleyici oluyor. örnek vermem gerekirse, fahrenheit 451'i önce izleyip sonra okuğum iyi oldu diye düşünüyorum. hatta okumadan önce araya birkaç black mirror bölümü sıkıştırmış olmak kitabı okurken daha çok keyif almamı sağladı. ama olacakları merak ettirmek üzerine kurulu bir romansa filmi izlemek heyecanın yitirilmesine sebep olabilir. başlık altında daha önce tartışıldıysa da, spoiler yememek için yazılanların tamamını okumadım.

Sosyal ağlarda paylaş

On 22.04.2018 at 11:03, Natanyal dedi ki:

Aşırı tatmin olmadım ama bir daha izlerim bir yerlerde denk gelirsem. Keyifliydi.

demişim zamanında, üstüne en az 5-6 kere daha izledim sdkhjfsda

puanımı da 8/10'a yükseltiyorum ben de, gayet hoş film ya. sonuncuyu geçen ay izledim misal sinema kanalında yine lol 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...