Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık Duty Free Ürünler

NightLord

Öne çıkan mesajlar

Zamanında paticikte konusunu açtık kimse sallamadı adam burdan free shop diye daha pahalıya satıyor. Yine yazayım:

Blue Label - 700 TL
Gold Label - 170 TL
Talisker 220 TL

Bulacağın en uygun TR fiyatıdır. 50-100 Lira daha ucuza alıcam diyorsan bekle free shopçuları tabi sana kalmış.

Hatta yarın bir liste yapayım belki isteyenler olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Lord_Argos said:

Zamanında paticikte konusunu açtık kimse sallamadı adam burdan free shop diye daha pahalıya satıyor. Yine yazayım:

Blue Label - 700 TL
Gold Label - 170 TL
Talisker 220 TL

Bulacağın en uygun TR fiyatıdır. 50-100 Lira daha ucuza alıcam diyorsan bekle free shopçuları tabi sana kalmış.

Nerde hocam hangi tekel bu fiyatlar Tûrkiye'de imkansız adresini verin satan yerin. Yurtdışından getirip satıorsa belki.Cl lerine dikkat edin 70 veya 75 lik . Fiatını verdiğin yerlerin nerde olduğunu soylermisin ve marketin adını?
Sosyal ağlarda paylaş

Lord_Argos said:

Blue Label - 700 TL
Gold Label - 170 TL
Talisker 220 TL

yap liste argos
Sosyal ağlarda paylaş

Lord_Argos said:

Arkadaş imkansız filan demiş, gayet bandrollü ve fatural distribütörden alınmış içkiler. Siz 10 tane alırsınız başkası 1000 tane alır, ikisinin fiyatı aynı olamaz. Benim bahsettiğim içki dükkanı milyon dolarlık. Dolayısıyla impossible is nothing.

sabonis said:

imkansız falan diil o fiyatlar. evet carrefour'a falan o fiyattan çakıyorlar, carrefour da "genel" müşteriye o fiyattan satıyor. ama niş, kaliteli viski/cin/şarap satan 3-5 tekel var istanbulda, onlar genellikle müşteriye %20 falan daha iyi fiyat veriyorlar carrefour'a göre.

Ben free shoptan aldığım fiyatın üstüne koyup satıyorum.Bu arada sahte mevzusuna nie daha önce sölememişsem fişiyle vericem bişi alan olursa o günkü fişi.Ama fiyatı karalarım ^^. Ben sürekli single malt içen birisiyim. Free shoptan bile ucuzsa bende alıyım.Bu bahsettiğiniz dükkanlar nerde adres market adını verin?
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

pati'de Bir şey almaya niyeti olmadıgı halde sırf trollemek veya canı sıkıldığı için ''-100 cok sen 50 kazan'' yazan kitle var ama ya. Ben de yapıyorum bunu ama sadece exclusive kişilere Gold,sabonis vs vs...

İyi de haklı baltaysa ayrı, her önünüze gelene de troll demeyin. Her gün yazıştığımız adamlar kazıklanmasın, satıcı da boşuna yanlış fiyat çekip satmaya kalkmasın diye tabii ki uyarı ve öneriler getirilecek. Yoksa gitsin Sahibinden'e açsın zaten.

Buradaki durum ise Türkiye'de 100 birime alınan ürünü 80 birime getiren biri varken, "sen kaça alıyorsun ama, çok kar ediyorsan daha az et öyle getir" gibi bir yaklaşım. Onu eleştirdim ben.

Adamın özel personel/tanıdık indirimi olabilir, bilmemkaç şişe beleş hakkı olabilir, tanıdıkla veya riske girip duty free'den değil de doğrudan valizde getiriyor olabilir. Sonuç olarak sizin normalde erişemeyeceğiniz bir yöntem ve/veya network ile getiriyor. Daha iyi fiyat varsa oradan alırsın; ama adama kalan kârı sorgulamak, kıskanıp almamazlık etmek epey değişik hisler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...