Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nasi gencler? Memnun musunuz durumdan?

di

Öne çıkan mesajlar

Yok ya baya gereksiz bir dusman tavri sergiliyor. Sadece forumda degil, whatsapp grubunda da yapti. Bilenmis bilenmis gelmis soylesin boylesin diyor.

Kaldi ki "sopa falan gostermiyorum ya geyikti bak banlarim ha muhabbeti" demisligim de var ama nafile. Sanirsin ailesini falan katlettim adamin.
Sosyal ağlarda paylaş

düşmanlık değil önemsemesem bu kadar yazmazdım valla. ben sana hak verip, kendini yıpratıyorsun falan diyorum, verdiğin mücadele boşa diyorum da boşlukta yankılanmış söylediklerim.

seni severim, iyi birisin ama kötü bir yöneticisin. bunun da benim gördüğüm kadarıyla nedenleri yukarıda işte. doğru/yanlış benim tespitlerim, kırıcı olduysa kusura bakma. öyle bir niyetle yazmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

imam said:

gece gece eski sevgiliye atılan mesaj gibiymiş. ilk mesajı "uyudun mu?" diye yazsaydın keşke. aranızda ülkeler olmasa make-up seks dönmüş sonunda derdim fgdg

neyse konu başlığına yazayım o zaman ben de.

forum daha az gergindi yokluğunda bence. zaten sen yokken de banlar oldu. bingildak falan banlamış o nasıl oldu anlamadım gerçi. şaşırdım.

aldığın kararları eleştirmiyorum çünkü patide zaten adil bir yönetim hiç olmadı. vakit ayırman etmen tabiki takdir edilesi şeyler.

Ben sadece gm'in invul açıp pvp ye girmesi gibi konulara gergin gergin yazmanı, sopa göstermeni sevmiyorum. Tepeden bakan, hizaya sokan, ben bilirim tavrını sevmiyorum. Yönetici değilmiş o yetkiye sahip değilmis gibi yelteniyorsun yazmaya ama hepimiz yediği 3-5 ayarı sen yiyince, laf sokmayı görünce ruh haline göre banlamaya başlayabiliyorsun sonra.

Whatsapptan orda burda abi abi diye götünde dolaşan, seni havalara göklere çıkartan adamlardan oluşmuyor forumun tamamı. Bu konuda var işte gelmiş belli ediyor kendini. Çoğumuz seni sallamıyoruz, Çünkü birbirimizi de sallamıyoruz. daha doğrusu yetkini sallamıyoruz. 30 küsür yaşında adamlarız abi. sanal ortamın sanal yöneticisinden kime ne. zaman zaman bunu gördüğünde öfkelendiğini düşünüyorum, umursanmak istiyor olabilirsin. özellikle bu konuya bakınca öyle olduğunu düşünüyorum.

bak,

forum kötü. eski tadı yok, o kitle yok herkes farkında. bunu bize göstermek için böyle bir şey yapmana gerek yok, konu açmana gerek yok. tamam bunu düzeltmek için yapıyorsun konulardaki o atakları vesaire ama o seni aşar, hepimizi aşar.

şunu demiş, ki o özelden tanıyo sanırım seni ben tanımıyorum. imzamı atarım altına.

sen şu şekilde cevam vermişsin

di said:

Eheh. Imam ve hayal dunyasi yine is basinda.

Noldu sana imam ya? Gayet konusuyoduk anlasiyoduk, sonra birden dusman kesildin? Zerre koymuyo dusman kesilmen de, okumadan etmeden, kendi caninin istedigi sekilde salliyo olman can sikmiyo degil.

sorun burda abi işte. sana olumlu eleştiri yapan birini bile "ooo bana saldırı var" şeklinde algılıyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Imamin orada yazdigi seylerin bir kismi imama gore gercek. Digerleri de fikir ayriligi. Ayar yedim diye banlanan kimse olmadi mesela. Cok cok satasmadan duramadigi icin biktirip banlanan oldu.

Gelip bunun altina imzani atman senin de olaya ezbere dalman anlamina geliyor. Buradan da yine isine gelene he dedigine varabiliriz sanirim ki genelde yaptigin sey bu.

Usenmesem ispatini da koyacagim, ben gittikten sonra attigin mesajlardan birini bulup ama gereksiz cidden tartismak. A anladiysaniz A diye gidiyor o. Oyle degildi demek, aciklamak yetmiyor sana, imama vesaire.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben anlamıyorum di'ye bu kadar edilen lafı.. Belki çok aktif olmadığım için forumda ama hangi olayını görsem genelde ya haklı (-ish) oluyor ya da üslubu böyle anlattığınız kadar sert değil, ne bileyim. Abartıyosunuz sanki ya

Bir de imam'ın paragraf bile mesela, di'nin tavrını eleştiriyor ana fikir olarak ama böyle değil şöyle yap diyemiyorsun. Çok zor pati gibi bir ortamı yönetmek çünkü. Di'nin tarzı da böyle oluversin, biraz da saygı duyulmalı yönetim kadrosuna. Anladık, herkes 30 yaş üstü olduğu için kimse kimsenin altında kalmak istemiyor da az biraz daha empati yapılabilir yönetime karşı.

@yukardakilere ithafen

Şimdi adama şizofren muamelesi de yapmayın abi, gayet itham edici şu aşağıda imam'ın söylemleri, hiç de yapıcı eleştiri gibi değil cümleler. Forumda şu tarz bi yazıdan nem kapıp olay çıkaracak tonla insan var, bunu yapan yönetici olunca da size batıyor, yönetim bizi eziyor psikolojisine giriyosunuz.

imamizer said:

forum daha az gergindi yokluğunda bence.

Tepeden bakan, hizaya sokan, ben bilirim tavrını sevmiyorum. Yönetici değilmiş o yetkiye sahip değilmis gibi yelteniyorsun yazmaya ama hepimiz yediği 3-5 ayarı sen yiyince, laf sokmayı görünce ruh haline göre banlamaya başlayabiliyorsun sonra.

Whatsapptan orda burda abi abi diye götünde dolaşan, seni havalara göklere çıkartan adamlardan oluşmuyor forumun tamamı. Bu konuda var işte gelmiş belli ediyor kendini. Çoğumuz seni sallamıyoruz, Çünkü birbirimizi de sallamıyoruz. daha doğrusu yetkini sallamıyoruz. 30 küsür yaşında adamlarız abi. sanal ortamın sanal yöneticisinden kime ne. zaman zaman bunu gördüğünde öfkelendiğini düşünüyorum, umursanmak istiyor olabilirsin. özellikle bu konuya bakınca öyle olduğunu düşünüyorum.

boldlu kısım ben mi olyuorum şimdi akjshdka

ps. imam'ı seviyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

@di

hmm kaç senedir buradayız ve sen gittikten sonra attığım 3 mesajdan karakter analizi yapacaksın yani.

tamam o zaman abi, bak benim dediğimde de sana karşı hakaret vs yoktu. ben sadece imam'ın söyledikleri neredeyse benim düşüncelerimi birebir yansıttığı için altına onay verdim

ama sen "işine gelene he dediğin için, ispat koyucam bla bla!" diyorsun. niye mesela seni eleştiren biri ile aynı düşünemez miyim? senin bir tartışmada gördüğün bir şey de bir şey kanıtlamıyor üzgünüm. ispat koyarım ne abi? ben de tam tersini koyarım, örneğin geçen feamer'i ignore'luyorum dedim. ama baktım sonra doğru düzgün tartışıyor, tartıştık karşılıklı. benim burada kin güttüğüm falan da birisi yok, tartışırım 2 gün sonra unuturum nick'ini genelde. sadece bazı konularda bazı kişilerle tartışmam o kadar.

neyse, hadi hayatta başarılar.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

@di

hmm kaç senedir buradayız ve sen gittikten sonra attığım 3 mesajdan karakter analizi yapacaksın yani.

tamam o zaman abi, bak benim dediğimde de sana karşı hakaret vs yoktu. ben sadece imam'ın söyledikleri neredeyse benim düşüncelerimi birebir yansıttığı için altına onay verdim

ama sen "işine gelene he dediğin için, ispat koyucam bla bla!" diyorsun. niye mesela seni eleştiren biri ile aynı düşünemez miyim? senin bir tartışmada gördüğün bir şey de bir şey kanıtlamıyor üzgünüm. ispat koyarım ne abi? ben de tam tersini koyarım, örneğin geçen feamer'i ignore'luyorum dedim. ama baktım sonra doğru düzgün tartışıyor, tartıştık karşılıklı. benim burada kin güttüğüm falan da birisi yok, tartışırım 2 gün sonra unuturum nick'ini genelde. sadece bazı konularda bazı kişilerle tartışmam o kadar.

neyse, hadi hayatta başarılar.

Sikinti tarafsiz olamiyor olman. Surda herkesin nick'lierini gizlesek, yazim sekillerini degistirsek sekil semal olarak, adim gibi eminim sunlarin yarisini bile yazmayacaksin.

Ispati dedigim de o. Ben dogrulugu kesin bilgiler paylasip, senelerdir yaptigim is uzerinden konusurken karsidaki gelip "yok yeaa, olmuyodur" cekiyor, buna sinirleniyorum, sen bunlarin hic birini okumadan gidip "kesin sundandir" yaziyorsun baska yerde. Bu yuzden de ciddiye alamiyorum yazdiklarini.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo, senin göremediğin başka bir şeye takılıyorumdur orada belki.

bir tartışmadan olur bu iki tartışmada olur. her tartışmada olmaz. bir de mesela hani örnek olsun diye yazıyorum. tekrardan

şu sonda koyduğun ciddiye alamıyorum yazdıklarını kısmı var ya. hah, işte di o. tripli hatun gibi sonda illa bir laf çarptıracak ya da başta. hasta mısın diyecek, ciddiye almayacak falan ama ben ne dedim ki abi olacak.

ciddiye alma o zaman, yani ciddiye almıyorsan da cevap verme. nasıl olsa başkaları da almıyordur. karşıdakini küçümseyen, ya da direkt haksız gösteren, ya da hakaret eder şekilde yazıyorsun sürekli.

bu yüzden diyor insanlar zaten sen gittin gerginlik azaldı diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Abicim, eğer kamyoncu forumu değilse, forumlarda ağır küfür eden, ağır trolleyen, asılan, şunu yapan bunu yapan mesajlar uçar. Sizin 30 yaşınızda 50 yaşınızda olmanızla veya modun erdemleriyle alakalı bir durum değil bu. Mevzu sizin bir çizginiz olması ve o çizgiyi geçmeyeceğinizi bilmeniz de değil. Birinin kızlara sarkmasına, öbürünün ana avrat sövmesine izin verilirse diğerleri bu sefer daha fazlasını yapmak için yüz bulur. İşin içinden çıkamazsın. Modarasyon her kullanıcının kendi çizgisine göre yapılmaz.

Onu kayırdı bunu kayırdı ayrı bir durum. Dert varsa oturup konuşursunuz. Şahsen beni ırgalamıyor. Sayfadan ana avrat küfür eden mesaj silindikten sonra o kişi banlandı mı banlanmadı mı çok da fifi. Asıl olay o mesajın silinmesi. Modarasyon odur.

30 yaşımıza geldik diye mükemmel adamlar değiliz. Hele 20 senedir olan forumun kurallarına hala uymayı öğrenemeyip yaptırım yedik diye tribe giriyorsak hiç değiliz. O mesaj silinir. Bunun yaşla, gururla, arkadaş hesabıyla, o küfürün hangi çizgileri aşıp aşmadığıyla bir ilgisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

kendini niye banlıyor ben onu anlamadım. tamamen şov. foruma girmek istemiyorsa girmez. illa yörünge dışı mı yazması lazım.

edit (di): banliyorum kendimi cunku girmemesi, yazmamasi daha kolay oluyor. el aliskanligi aciyorum surekli pati'yi, login ekrani cikinca kapatiyorum.

cok supersiniz, cok zeki varliklarsiniz, bir bakista anliyorsunuz herseyi de iste bazen de cok abartiyorsunuz gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

Bingil'da yaptı aynısını, vardır bir mantığı. Yıllardır kullandıkları forum sonuçta. Ban olmasa girip bir iki şey yazabilirler kendilerini tutamayıp.
Sigara bırakmaya çalışan insanın paketini birine verip al bunu sakla demesi gibi işte herhalde :D

normal kullanıcı yazamaz da adam admin zaten istediğinde açıp yazıyor. onun için bu olay geçerli değil sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya banını açmakla uğraşmak var, hazır açık hesapla girip birinin bi lafına o anlık duyguyla lönk diye cevap vermek var. Çok mantıklı demiyorum tabii de arkasındaki düşünce budur herhalde asdf

veya işte forum bilsin buralarda olmadığını artık gibi?
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

kendini niye banlıyor ben onu anlamadım. tamamen şov. foruma girmek istemiyorsa girmez. illa yörünge dışı mı yazması lazım.

edit (di): banliyorum kendimi cunku girmemesi, yazmamasi daha kolay oluyor. el aliskanligi aciyorum surekli pati'yi, login ekrani cikinca kapatiyorum.

cok supersiniz, cok zeki varliklarsiniz, bir bakista anliyorsunuz herseyi de iste bazen de cok abartiyorsunuz gibi.

Bişey sorucam burada edit'i di mi yapmış?

Hayir anlıyorum da ihtimal vermek istemiyorum. Girmemek yazmamak için kendini banlamak ama kullanıcı yorumu altına Edit olarak cevap vermek. Ayrıca daha da ileri gidip ayar vermek.

Sdf red lütfen şu edit'i ben yaptım geyik olsun troll olsun diye de :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...