Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fate/Grand Order - Turn-Based Mobil RPG (with Salt)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Oh bitirdim butun challenge questleri. Roma cok kastirdi. Youtube daki kullanilan servantlarin ayarinda friend listte kimse yok, sonra Benienma li buildi gordum, denedim, fena gitmiyor. Ama rng uzuyordu. Sonra friend liste np3 shiki saber i olan birisini gordum. 2. denemede dan dun dovdum Romulus hiyarini (gerci garantiye almak icin son turda bastim 1 command seal).

Gecen seneki challenge questler Qin, bu seneki challenge questler Arjuna Alter lik. Gilfest degil, Arjunafest olmus.

Xalter questi ayni zorluk, faydali elemanlari sen dovucen, faydasizlari alter e birakican. Ama 2 adet event ce dmg li servant ve survivability lazim. Butun yan charlari dovunce seker krizine girip kendi kendini patlatiyor. Ilk bari erken kirmak seker krizi countdown i tetikliyor. Event ce li Qin al supporta. Birde minHP ye dusuren elemani kendi dps charimla patlatmayi tercih ediyorum, sonrasi Qin ve Jeanne le uzatmalar.

Sosyal ağlarda paylaş

174 box, 722m QP, 8.5k MP ile kapattım ben de. XP card stoklamadım nasıl olsa başka servant kalmadı diye, hepsini yaktım MP için.
XAlter questini yapmadım bir tek. Sinir oldum. Stall teamle 15 turn uğraşıyorsun sonra çat diye herşeyi indiriyor. O kadar uzun bir questte o derece RNG olması çok kötü.

Arjunafest ? CQlerin yarısından fazlasını NP5 Support Godjuna temizledi. Ama support istemde bir tane bile Qin yoktu.

XMas için 277 apple kaldı. 121 de silver var.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...

Senenin farm eventini 300 kutu ile kapattim. Gelen qp leri nereye koyacagimi sasirdim, onune gelene skill upgrade basmaktan mat kalmadi ?

GSSR dan Kintoki geldi, Arjuna yada Musashi gelse cok daha iyi olacakti ama olmayan servant gelmesi her zaman icin pozitif bir durum.

Bu senenin servantlarina bakmadim, summer a kadar bisi yok sanirim.

Sosyal ağlarda paylaş

Save for Castoria.

Ağustos sonuna kadar önemli bir şey yok. Belki ROMA. ama yine de ezskip.
Musashi Zerker rerun biraz aklımı çeliyor gerçi, ama SpIshtar var zaten, ikisine birden gerek yok.

Castoria'dan sonra birkaç güzel servant geliyor. Summer Kiara, Himiko, Ibuki Douji filan.

Spoiler

d8Ckwv6.jpeg

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

benim de en nefret ettiğim event bu.

Setsubundaki gibi servant sıkıntım yok, box eventleri sayesinde bütün servantlar max level, bölümler de zor değil zaten 3*larla da kesiliyor ama yine de her bölümde ayrı ayrı char seçmek filan eziyet. 5-10 fight chapter olsa hadi neyse de aynısını 200 defa yapmak lazım wtf?

bitse de gitsek diye story chapterları hep atladım ama, dialogları bilmiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

LostBelt 5 Part 1 bayagi iyiymis yeni bitirdim. Tam anime serilik materyal var. Odysseus bannerlarinda ihtiyacim olan servantlara attim ticketlari (+ 30-40sq) hicbisi cikmadi. Kayitlara gore yilbasindaki gssr haric, yazin dusen musashi den (ona da 300-400sq ekstra gomdum 2. kopya icin ama cikmadi) beri hic ssr dusmemis. Kimbilir kac ticket, sq gitti simdiye kadar.

Friend summon a 2 kere saber lily dustu, fsfsg.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

Free SSR ticketla ne alsam karar veremiyorum.

Tama alırım %100 diyordum ama önceki bannerlardan birine YOLOroll atarken gelmişti o.
Waver zaten var, NP2. Jeanne da NP2. Support almamın pek anlamı kalmıyor.

Non-limited servant list:

Spoiler

Aklımı en çok çelenleri boldluyorum.

Elimde olmayan charlar:

Okki (Support diye alsam mı dedim ama çok tırt, trash tier. Waifu reasons haricinde alınmaz herhalde.)
Jinako (Skillseti solo setup/tanking için çok iyi olsa da damage patates olduğu için trash tier diyorlar. Ama Support olarak da bayağı iyi sayılır. Aklım en çok buna gidiyor.)
Enkidu (Çok iyi servant + solo potansiyeli açısından alınabilir, ama NP1 solo zor, başka bir şey için de işime yaramaz)
Ozy (Çok iyi servant ama pek gerek yok sanki? Nerede işime yarar bilemiyorum.)
Bradamante (Çok iyi quick loop lancer ama Parvati varken gerek yok sanki?)
Xiang Yu (Sağlam bi quick loop zerker ama Lancelot varken tamamen gereksiz.)
Anastasia (Castoria geldikten sonra bayağı iyi oluyor sanırım ama ne kadar gerekli emin değilim.)
Napoleon, Artemis, Karna, Europa tamamen trash tier zaten düşünmeme bile gerek yok.

Ya da elimde olup NP boost basabileceğim charlar

Artoria (NP3, en sık kullandığım Buster char, ama NP3->4 farkı %5 filan anca. Değmez büyük ihtimalle.)
Mordred/Altera (İkisi de NP1, side saber olarak kullanıyorum bazen ama genelde Artoria yetiyor herşeye. Geçiyorum.)
Waver NP3 / Tama NP2 / Jeanne NP3 (Belki? NP boost etkisi az olsa da Challenge content için sık sık kullanılacak charlar.)
Drake (NP1->2 çok işime yarayabilir, özellikle Koyanskaya geldikten sonra.)
Achilles (NP1->2 işime yarayabilir quick loop için. Gerçi Astolfo daha iyi sanırım.)
Sanzang (NP2->3 bazen kullanıyorum single target buster OTK content için)
Vlad (NP1->2, bayağıdır dokunmadım ama Castoria geldikten sonra çok güçleniyor, düşünebilirim.)
Jack (NP1->2, iyi servant, işe yarayabilir ama çok nadiren kullanıyorum)
Nightingale (Hem kullanmıyorum, hem kullansam bile NP boosta gerek yok.)
Şehrazat (NP1, trash tier, hiç kullanmadım. Castoria geldiği zaman değişebilir gerçi ama yine de pek gerek yok bence.)
Arjuna (NP1, trash tier, Gil düştüğünden beri dokunmadım bile.)

Sosyal ağlarda paylaş

Castoria icin np2 loop servantin (Musashi, Space Ishtar, Lolivinci vs.) varsa belki single target icin vlad alinabilir. Verdigin listeye gore benim tercihim, elinde olmayan charlardan challenge questlerde ise yaracak birini almak olurdu. Ozy in skillseti, np si gayet faydali. Support/tank olarak Jinako da iyi is gorur.

Ben Jack e bastim ticket i.

Sosyal ağlarda paylaş

Nagao’yu alayım diye eventi yapıyorum da yani son final queste kadar vermeyecek herhalde, welfare char için rezalet şu kadar kastırmak insanları 2022’de. Neyse event yapısı idare edilir bu sefer.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Castoria 5 rollda geldi, başka bannerlara 300 SQ filan kaldı.

Bundan sonra SQ hoardlamalık hangi servant var onu bilmiyorum gerçi, Morgana, sonrasında da Koyanskaya sanırım. Seneye anniversaryde geliyor Koyanskaya. 1 sene hoard mode:on yani.

Öncesinde Summer Kiara var rollayabileceğim ama SpIshtar varken gerek yok ona, skiplerim.
Arada bir de Nero Bride lazım, tek support eksiğim o.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

Bu summer eventini hangi arkadas yazdiysa cok issiz kalmis. Oku oku oku, bir ara acayip baydi.

60sq ve ticketlari gomdum, 4* Tomoe ile Brynhildr cikti. Eski bannerdan da Kiyohime geldi. Hepsi waifu tier 4*. Douman a mat harcanir mi? Yoksa Muramasa yi mi beklesem kararsizim.

Paid gachadan da Kama geldi. Free SSR'dan Jack i aldiktan sonra cok luzumsuz oldu. Arjuna alter geleydi, pfff.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...