Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DOTA, HoN, LoL şu saatten sonra hangisi oynanır?

calimero

Öne çıkan mesajlar

holy sen adamın ne demek istediğini muhtemelen hots oynamadığın için anlamamışsın.
hotsun dotaya göre team playini ayıran özelliği bir kişinin sivrilerek bişeyler yapabilme şansının olmadığı.
yani hotsta 5 kişisin, takımdan 1 kişi kötü toxic rus vb.. neyse = yenilgi.

çok iyi oynayayım takımı carryleyeyim. bunlar züürt tesellisi. bir nebze götürüyorsun minnacık sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Yok işte HoTS oynadım da, seviyeler farklı olabilir.

Dota'nın giriş seviyesi hariç, hiç bir yerinde team-play olmadan kazanamıyorsun. En iyi ihtimalle kasmaya çalışan carry'ni korumazsan, patates olursun. 5v4, 4v3 fightlarda en boktan adamın bile tek spelli fighti değiştiriyor.

Ha ben de 2 senedir falan oynamıyorum dota, belki değişmiştir ama sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

7-8 yıl w3 dotası
5 yıl lol
birkaç oyun hots
hiç oyun hon

oynadım. oynadım da ne oldu. kanser hepsi.
moba pişmanlıktır aslında, en iyisi hiç bulaşmamak.

keşke zamanda geri gidebilsem de daha çok warlock, castle fight, archery tactics, rabbits vs sheep, pyramid escape falan oynasam. daha zevkliydi lan bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

onları da çok oynadım zaten daha çok oynardım işte.
verdikleri keyifler anlık da değişir tabi de en azından kanser değillerdi.

bi de warlock, castle fight falan çok şahane maplerdi ya. bunları nasıl ayrı bi oyun olarak yapmadı kimse gerçekten çok enteresan.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

holy sen adamın ne demek istediğini muhtemelen hots oynamadığın için anlamamışsın.
hotsun dotaya göre team playini ayıran özelliği bir kişinin sivrilerek bişeyler yapabilme şansının olmadığı.
yani hotsta 5 kişisin, takımdan 1 kişi kötü toxic rus vb.. neyse = yenilgi.

çok iyi oynayayım takımı carryleyeyim. bunlar züürt tesellisi. bir nebze götürüyorsun minnacık sdf

Aynen abi bu. Dotada 3.5k solo MMR vardi en son tinker alip ortaya gidiyordum digerleri les gibi oynasa bile tasiyabiliyordum. Hots da bu olay olmuyor.
Dota yi da gambler zamanindan beri oynuyorum bu arada kotu demiyorum ama mekanikleri fazla tryhard isi bize gelmiyor artik
Be hots da daha bol aksiyon var 10 12 dk da Mac bitiyor bazen mis gibi
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

Orada kilit 3,5k mmr :D
İşte tam olarak dediğim bu. Bu seviyelerde Tinkerla taşırsın belki de daha üst seviyelere gelindiğinde allah olsan taşıyamazsın.

HoTS'u kötülemiyorum bu arada, o da güzel oyun ama teamplayde(burada teamplayden kasıt oyunun her anında birbirine destek olmak, birlikte hareket etmek diyorum. Sadece combat değil. Oyun başından itibaren carry ölmesin diye kendini feda etmek, carry kassın diye kendin patates kalmak da dahil bu teamplaye) hala dotadan geride olduğunu düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sup oynamak baya zevkli ya. Ward dışında bir sürü görevin var. Hatta carry oynarken çok daha az dahil oluyorsun oyuna (genel olarak).

Mid gank, lane control, offlane harass, nc pull&stack.. İyi bir sup farkını bu tarz eylemler ve yaptığın zamanlamalar etkiliyor zaten. Wardların fiyatları da en son çok düştü, lol ile aynı hatta sanırım. O yüzden warding olayının zorluğu pek kalmadı.

Bir de dotada rolden ziyade heroların oyuna getirdiği çok şey oluyor. Sup sıkıcı dediğin zaman bir sürü aktif sup karakterini yok saymış oluyorsun. Hero counterlama olayı pick esnasında baya mühim olduğu için, her bir hero diğer oyunculara ve item buildlere direkt etki edebiliyor.
Örneğin rubick sup olan bir oyunda büyük aoe bir 4. pozisyon tercih etmezsin vs.. Kıçında donu olmayan rubick gider oyun çevirir sonra gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

dota ile lol ü karıştırmayın. Dota da support nasıl sıkıcı olur. Midden bile daha aktif olabiliyor supportlar. Tabi iyi supportlardan bahsediyorum. Kötü support oyuncuları genelde koridoru kazanaamdıkları için carry nin yanında durur, en fazla jungle stack yapar.

Wardları bile takip edebilmek zeka istiyor. Kolay iş değil support oynamak. Oyundaki en yüksek "skill cap" e sahip olan rol benim gözümde. İyi support ecel oluyor diğer takıma.
Sosyal ağlarda paylaş

klon iste. oyle olmasi normal.

featurelar arasi farkliliklar olabiliyor ama temelleri ayni. en degisik olmaya calisan hots ancak o da siyrilacak kadar farkli degil. saf arena oyunu olmadan siyrilmak mumkun mu onu tartismak lazim. bence degil. bu oyunlara arena denmesi bile kavram karmasasi.

durust olursak sikayetci olanlar da gidip saf arena oyunu oynamiyorlar. istek olarak oyle bir oyun tarif ediliyor. ancak onune konunca oynanmiyor zira mobalarin yarattigi comfort zone'dan cikinca hakiki pvpnin gercekleriyle yuzlesmek zorunda kaliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...