Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ekşi Sözlük Yazarı Var Mı? :/

VazgectimSenden

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

"sonra insanlar türkiye'nin bir çok yerinden bana ulaşmaya başladı bilgilerinizi görüyoruz diye."

bu ne demek? insanlar kim yani, nasıl ve nereden görüyorlar bilgilerini?

uygulamalarda oturum açmış işte adam, başkasının tvsine takılınca adamlar görmüş
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

sabonis said:

"sonra insanlar türkiye'nin bir çok yerinden bana ulaşmaya başladı bilgilerinizi görüyoruz diye."

uygulamalarda oturum açmış işte adam, başkasının tvsine takılınca adamlar görmüş

onun anakartı başkasının tv'ye takılmış ve kullanıcı bilgilerini görmüşler tamam. o kadarını anladım da onun dediği farklı.

türkiyenin birçok yerinden ve bi sürü insan ulaşmışmış. onu anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

"lg televizyonum hakkında bir soru sormak için teknik servisi çağırdım" said:

do u even user manual or google bro?

sabonis said:

kartının takıldığı öteki panelin sahibi aileden 2 kişi falan mesaj atmıştır abi, bu hemen panik yapmış gibi geldi. bütün türkiye'den mesaj geliyor ne lan ahaha

olay da eski gözüküyor rezalet başlığı neden şimdi açıldı? elemanın akrep nalan tier sitesinde 814 kişi online gözüküyor şuanda bu arada.

ikinci el olayını zaten yapıyorlar baya. sonuçta o parçalar kontrol ediliyor serviste. hani garantiden servisten dönen çoğu ürün refurbished oluyor.

tr'de teknik servisler rezalet o anakartı değiştirelim'i, çoğu şeyde yapıyorlar kestirip atmak için. kendi sattıkları ürünleri düzgün bilmiyorlar daha. yine de paneli elemanlara teslim etmeden bilgilerini silmen de senin sorumluluğun olması gerek. iyi para cukkalamışsın işte daha ne.

sosyal medyada takılıp sonra ama pırayvisim deme de ironini dibi zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

abi adam para peşinde direk ya. neyin yardımı daha, 3.5k tl aldım ama az :ss çekmiş. aklına hizmet internetin gücünü yanına alma peşine girmiş daha fazla para koparmak için. mağdur olduğu bi durum bile yok ama mağdur olabilirdims :s:s yazmış.

bilgi dediğin ne bilgisi birde? allah aşkına bütün hesap id/şifrelerin aynı mı? bi smart tv'e ne kadar account tutabilirsin ki yani. değiştiriver bi zahmet oraya girdiğin şifrelerini.

olayda kasıt bile yok yani, bilinmeden yapılmış bi sıkıntı. hani adamlara pc falan versen, hdd'de özel datanı unutup, teknik eleman o bilgileri çalması gibi bişi bile değil şu. zaten privacy meraklısıysan private datanı alette bırakmayacaksın bi zahmet.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

"lg televizyonum hakkında bir soru sormak için teknik servisi çağırdım" said:

do u even user manual or google bro?

sabonis said:

kartının takıldığı öteki panelin sahibi aileden 2 kişi falan mesaj atmıştır abi, bu hemen panik yapmış gibi geldi. bütün türkiye'den mesaj geliyor ne lan ahaha

olay da eski gözüküyor rezalet başlığı neden şimdi açıldı? elemanın akrep nalan tier sitesinde 814 kişi online gözüküyor şuanda bu arada.

ikinci el olayını zaten yapıyorlar baya. sonuçta o parçalar kontrol ediliyor serviste. hani garantiden servisten dönen çoğu ürün refurbished oluyor.

tr'de teknik servisler rezalet o anakartı değiştirelim'i, çoğu şeyde yapıyorlar kestirip atmak için. kendi sattıkları ürünleri düzgün bilmiyorlar daha. yine de paneli elemanlara teslim etmeden bilgilerini silmen de senin sorumluluğun olması gerek. iyi para cukkalamışsın işte daha ne.

sosyal medyada takılıp sonra ama pırayvisim deme de ironini dibi zaten.

Film izlerken ses azalıp artıyordu Google da yoktu zaten tamiri de yokmuş.

Tüm Türkiye olayını ne ben ne mühendis çözebildi. Çünkü Rize, Antalya, İzmir den insanlar bana ulaştı. Bunu da dosyaya işledik.

Paneli teslim etmeden bilgileri silmen gerek cümlene yorum yapamıyorum çünkü çok bilgisiz sadece bir cümle yazayım bu da dursun tarzı bir cümle olmuş.

iyi paradan kastın bu rezilliğe karşın 3.500 TL ise yurt dışında olsaydım ve bu olay başıma gelseydi şu an trilyonerdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

zaten privacy meraklısıysan private datanı alette bırakmayacaksın bi zahmet.

Allahtan bu ülke bu düşünceye değilde kanunlara göre yönetiliyor.

Çünkü kanuna göre teknik servisin bu suçu işlemesi arttırıcı neden. Savcılık zaten belgelerle soruşturma açarsa cezası çok büyük.

Sonuç olarak bilgileri saklamak kanuna göre benim sorumluluğumda değil teknik servisin sorumluluğundadır.

Adamlar yeni anakart diye bilerek 2. el anakart takıyor ve bana yeni anakart taktık bilgisini veriyor sonra bilmeden hata yapmışlar diyorsunuz :)

Alın size bilmeden(!) bir hata daha https://eksisozluk.com/lg-turkiye-kisisel-bilgi-guvenligi-rezaleti--5218398
Sosyal ağlarda paylaş

abi sen neden dogru duzgun ozet gecmedin de yasar nuri style "biz bunlari raporlarimizda anlattik" diye sacma sapan, yamuk duran bir kagit scan'ine link verdin?

bence esas rezalet budur.

okumadim ama lg hakli bence.

bundan sonra lg televizyon alacagim ve de kullanilmasini tavsiye edecegim. umarim satis rakamlari cok daha fazla artar.
Sosyal ağlarda paylaş

rize, antalya ve izmirden insanlarin sana ulasmis olmasi, bilgilerinin oldugu anakartin sehir sehir dolastigini mi gosteriyor?

bir de adamlar kullanici adi- email adresin disinda hangi bilgilerini gorduler?

bilmedigimden soruyorum, anakartin uzerinde login olmasi icin gereken datalar olsa dahi sirf ip adresi degistigi icin hop sen de kimsin? filan demiyor mu facebook?
Sosyal ağlarda paylaş

incredibull said:

rize, antalya ve izmirden insanlarin sana ulasmis olmasi, bilgilerinin oldugu anakartin sehir sehir dolastigini mi gosteriyor?

bir de adamlar kullanici adi- email adresin disinda hangi bilgilerini gorduler?

bilmedigimden soruyorum, anakartin uzerinde login olmasi icin gereken datalar olsa dahi sirf ip adresi degistigi icin hop sen de kimsin? filan demiyor mu facebook?

Şöyle belirteyim o an izlediğim filmi dahi görebiliyorlardı. Mesela şu an şunu izliyorsunuz diye dönüş yaptı adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

sifir yerine ikinci el parca takildigi icin hem de akabininde kisisel bilgileri el degistirdigi icin acik bir magduriyet var ki oradaki mevzuatta kapsamin sanilandan epey genis oldugu acik. LG telefonda bile ayni sorunun yasandigi da linklenmis.

cirkin bir sekilde LG servisi gibi cikisip neyin magduriyeti, bilgilerine sahip ciksaydin, para pesinde kosuyorsun vesaire yazan eleman, bin beteri basina gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...