Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nem Alma Cozumleri

dasaaa

Öne çıkan mesajlar

10gunlugune evde degildim. cam kapi kapali olunca evi nem basmis. Havalandirdim, azaldi ama gitmedi.

Nem almak icin cozumler ve tavsiyeleri bekliyorum.

kristalize formattaki nem alan kimyasallardan bir paket actim ancak sanirim yavas bir sistem bu. henuz 3 (yazi ile uc) damla su topladi kap icerisinde.

cami kapiyi actim, yetmedi havayi kurutur belki diye bir radyator actim. klimayi Dry modunda calistiriyorum.

kullanan var mi bilmiyorum, sundan da siparis etmek istiyorum
https://www.banggood.com/Mini-Desiccant-Elec-Semiconductor-Intelligent-Dehumidifier-Air-Dryer-p-964627.html?rmmds=cart

hizlica bu nem kokusunu almak icin her turlu tavsiyeye acigim dogrusu.

mesela kedi kumu havadaki nemi aliyor mu?

kristalize mi yoksa normal silica mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ben de bir sey sorayim bari, Ankara bebesi olarak geceleri uyuyamiyorum Istanbul'da, nem olduruyor. Sunu alip yatak odasina koysam faydasi olur mu: http://www.hepsiburada.com/1-kg-nem-alici-aparat-naturel-p-HRSBN2950010-N

Odayi isitir diyorlar ama su anda hava 38 derece Ankara'daki evimde, rahatsiz degilim. Nem olduruyor beni,
Sosyal ağlarda paylaş

klima cok guzel kuruan bisi hatta benim gozleri direk etkiliyor bu yuzden kuruluk oluyor hep. Ama koku olayini bilemedim, ahsapa falan sinince gecmiyor oyle kokular :(

@Gerge

cibil cizlak yatican abi klima yoksa, bu yuzden onu acik evleri veya cift cepheli evleri tercih ediyoruz mesela biz.

serinlemek icin cok nemli sehirlerde sey yaparlar, mutfakta falan gider varsa haliyi maliyi kaldirip su dokebilirsin. Mersinde gordumdu bu hali kaldirma isini, ise yariyor epey.
Sosyal ağlarda paylaş

Duvarda kiyida kosede biseylerin arkasinda mold olusmussa nemden, esas onlar yapiyor kokuyu. Onun da cozumu mold spray. Sikiyorsun, yarim saat sonra siliyorsun, bitti de gitti.

Digeri de zamanla geciyo ya da makina falan aliyosun. Kristaller ise yaramiyor cunku hem dedigin gibi yavas hem de surekli degistirmek gerekiyor. Suya yakin yerdeysen cihaz almaktan pahaliya geliyor bir yerden sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

klima halen calisiyor. nem orani bayagi bir dustu ama bence halen yuksek. disarida yagmur yagdi zaten. disarida da yuksek.

her neyse, simdilik kristal olanlardan aldim. ama makine olandan siparis gececegim ev sahibi ile konusup. daha buyugunu almak isterlerse ondan aliriz, cunku tahsilatini ev sahibinden yapacagim.

https://www.banggood.com/Mini-LCD-Celsius-Digital-Thermometer-Humidity-Meter-Freezer-Tester-Temperature-Humidity-Meter-Detect-p-1048132.html?rmmds=search
bunlardan da her odaya siparis veriyorum. henuz kuf yok. yatak baslarinin arkasina bakmadim henuz. ama gorunurde hicbir kuf yok.

olmamasi icin gereken tum onlemleri alacagim.

kokunun gitmesi icin halilari, perdeleri febreze benzeri bir koku giderici ile spreylemistim. sonra da elektrikli sprey puskurten parfumlerden aldim. 5saat falan acik biraktim. sanirim bayagi bir koku gitti.

acilip yatak olan deri koltuklarin ic kisimlari koku yapiyor ama su anda onlari cekip acamiyorum. biraz daha sonra acip acik birakacagim. bilmiyorum nemini alacak baska bir yontem bulabilir miyim onun haricinde.

her neyse, sagolun.
Sosyal ağlarda paylaş

Goarth said:

Çok geçmiş olsun :(

Biz eve aşağıdaki gibi bir alet aldık, çılgın nem çekiyor, tavsiye ederim..
Şöyle bir şey var

ev sahibine soyleyecegim bugun ya da yarin. boyle bir alet almasi gerekiyor bence de.

1- elektrik faturasina ne kadar etkisi var?
2- surekli mi calisiyor yoksa belli bir sure ile otomatik devreye mi giriyor?
3- gunluk olarak ne kadar su toplayabiliyor?

Tesekkurler bu arada :)
Sosyal ağlarda paylaş

klima o aletlerden daha iyi abi. ev sahibi de hiç o toplara girmez, baştan uyarayım ben seni.

o aletler genelde sesli oluyor ve sürekli su haznesini değiştirmen gerekiyor. baya uğraşlı yani. kaliteli olanları daha sessizdir elbette ama haznesi büyük bir şey almanı tavsiye ederim yoksa sürekli doldur boşalt yapmak zorunda kalırsın.

açtığın zaman haznesi dolana kadar otomatik devreye giriyor. haznesi dolunca pasife alıyor kendini aktife geçmek istediği noktada bile.
Sosyal ağlarda paylaş

yaklasik 90-100m2, 2 oda 1 salon.

bahce kati oldugu icin bence binanin temel izolasyonu yok ve asagidan nem geliyor.

hava da nemli oldugunda topluyor diye dusunuyorum. 300 euro yerine benim dedigim mini urun ile nem toplamasi yaparim sanirim.

klima + kucuk bir unite ile sorunu cozerim diye dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

klima o aletlerden daha iyi abi. ev sahibi de hiç o toplara girmez, baştan uyarayım ben seni.

o aletler genelde sesli oluyor ve sürekli su haznesini değiştirmen gerekiyor. baya uğraşlı yani. kaliteli olanları daha sessizdir elbette ama haznesi büyük bir şey almanı tavsiye ederim yoksa sürekli doldur boşalt yapmak zorunda kalırsın.

açtığın zaman haznesi dolana kadar otomatik devreye giriyor. haznesi dolunca pasife alıyor kendini aktife geçmek istediği noktada bile.

Aynen öyle ama klima kadar sesli çalışmıyor bu aletler. Ayrıca klima sadece belirli odayı etkilerken, bu aletler bütün evin nemini alıyor.

Faturaya etkisi de sürekli çalışmasına rağmen sadece 60 TL falan... Klimalardan daha düşük gibi düşünüyorum

Edit:Fatura bilgisi eklendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...