Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gökyüzü ve bilim festivali (olimpos)

masa

Öne çıkan mesajlar

Geçen yıl düzenlemişti bu yıl ikincisi düzenlenecek.
Kozmik anafor ve evrim ağacı düzenliyor sanırım.

18-19-20 ağustos olimposta olacak.

Kayıtta iki seçenek görünüyor. Birincisi çadırda kalmalı kişi başı 250tl.
İkincisi bungalovda kalmalı kişi başı 450tl.

Biz gideceğiz birkaç arkadaş. Ama 250 vermek düşündürdü. Aynı tarihlerde yakın bir yere çadır kuralım diyoruz. Çok canımız isterse de günlük giriş ücreti filan ücreti verip gireriz içeri.
Şaun günlük giriş ücreti diye birşeyden bahsetmemişler ama açılır heralde etkinlik zamanı.

Geçen yıl bu etkinliğe giden var mı? Nasıl geçti bilgi verebilir mi?
Ayrıca siz ne düşünüyorsunuz? Etkinliğe yakın bir yere çadır kurup günübirlik girmek mantıklı mı? Yoksa 250tlyi verelim mi ?

Etkinlik linki: http://ogbf.kozmikanafor.com/hakkinda
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Tüm katılımcılarımız, sabahları gerçek birer kahvaltı yapacak ve yine tüm katılımcılarımız akşamları gerçek yemek yiyecekler

bold olan yerler sitede de bold
bu ne abi? :D

benim çekti ilgimi ama işin nerd'ü falan hiç değilim aylağım sadece biraz özledim kültürlenerekten aylaklık yapmayı. atlar gelirim belki eş dost da kandırırsam
Sosyal ağlarda paylaş

evet ama halkin seviyesine inmek lazim, zaten yeterince ilgi yok , korkutmamak icin oyle temeldir, eminim astonomer veya fizikci olanlar da katiliyordur etkinlige, elbet tanisirsin.

Feza Gursey Enstitusunde, senin ilgili oldugun konuda kozmoloji yaz okullari duzenleniyordu.
bu sene soyle bir sey varmis.
http://fezagursey.boun.edu.tr/?sayfa=47

senko said:

konulara baktım da çok introduction seviyesindeler.

biraz daha advanced şeyler olursa kozmoloji ile ilgili gelirdim ben de.
bungalov altında photon diffision, CMB polarizasyonu ne bileyim en azından bolztman denklemlerini anlatsalardı keşke.
Sosyal ağlarda paylaş

bak verdiğin link 10 numaraymış.
SGR için ayrı ders yapmları çok güzel olmuş, benim de pek anlamadığım bir konuydu
bir tek alt-eddington gibi modelleri göremedim ama gün ders limitli olduğundan koyamamışlardır muhtemelen.

iletşime geçeyim okulla. bölüm dışı katılımcı alıyorlarsa giderim :)
Sosyal ağlarda paylaş

bence aliyorlardir, hani Istanbul'daysan ve gunubirlik katilirim, yemek filan da istemem , dinleyci olarak gelmek istiyorum filan derse, sanmiyorum olumsuz bir cevapla karsilacagin, cunku kontenjanli olmasinin ana sebebi sponsor - maddi destek yetersizligiydi ve bu yetersiz burs kosullarinda da master - belli universiteler gibi on kosul koyuyorlardi.
Sosyal ağlarda paylaş

Etkinliği yapan adam amatör olarak bu işten anlıyormuş ama pek düzgün bir tip değilmiş. Çadır başka yere kurup geçen sene giriliyormuş.

Ama organizasyon olarak sıfır beklentiniz olacaksa gidin benim anladığım, yani her türlü olumsuzluğu göze alacak kadar hevesliyseniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...