Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2017-2018

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

oynayamazmış. şikayetlerinde hep haklıymış, sas sakat sakat oynamak istemiş vs...

la ve boston diyorlar.

boston jaylen + draft hakkı vermek istiyormuş. la'nin teklif belli değil ama boston'ı karşılamak istiyorsa iyi bir şeylerden vazgeçmek zorunda.

kawhi ve lebron birlikte 3. bi adama ihtiyaç duymadan şampiyon olur sanırım ya asdkjsdafas
Sosyal ağlarda paylaş

abartmayın abi o kadar da, iyiki ilk maçta gsw yi yeniyorlardı, o gün bugündür bu herif gsw yi tek sikecek muhabbeti yapılıyor. ama boston a giderse çok fena olur.

kawhi + lebron + gerisi şüpheli
kawhi + boston = %70 şampiyonluk

bu arada dönen shitstormla ilgili herhangi bir kaynak var mı? nerede okudunuz sakat sakat oynatmak istemişler filan
Sosyal ağlarda paylaş

haberleri çıktı bir çok yerde, twittera düşmüştü ben de orada gördüm.

sas oynarsın kanka sıkıntı yok, oynadıkça da açılırsın falan demiş sağlık ekibi. kawhi'de hiç öyle değil lan ağrım var sizin bahsettiğinizden daha fazla demiş ama söylentiye göre başta pop olmak üzere kimse inanmamış kawhi'ye. çıt kırıldımlıkla falan suçlamışlar.

hatta bu normal sezonun son ayında pop oynayabilir diye açıklama yaptıktan sonra maçlara çıkmayınca da takımı toplayıp "niye oynayamadığı, oynamak istemediği üzerine" bayağı toplantı falan yapmış herkese anlatmış. öyle duruma itmişler elemanı. o da zaten böyle yerde oynamak istemiyorum kafasına girmiş.

bayağıdır trade olmak istediği söylenyiordu, hatta 1 ay kadar önce şu socrates dergi yayınında da konuşmuşlardı kaan kural ve inan özdemir nereye gider, nasıl etki yapar vs. diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark yine sıkıyor ya. Olm ne diyeceğimi şaşırıyorum lan. Bi de oturup hikaye yazıyor baya baya gerçekmiş gibi detaylı falan.

Yok öle bişi. Bi detay falan bilmiyoruz. Kawhi biraz göt ve karaktersiz bir oyuncuymuş onu anladık.

Çekilen mri vs sonucu doktorlar iyileştiğini düşünüp oynayabilirsin diyor bunun da nüksediyor, ağrıları başlıyor tekrar. Olay bu. Sonra 3 ay boyunca takımından kimse ile konuşmuyor. Şimdi de spurs yazarına göre kendine ihanet edilmiş hissediyormuş. Yürüsün gitsin. Draftta iyi 1 2 pick karşılığı takaslarlar inşallah
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse ki internet güzel bir şey, bilgisi olmadan millete saldıranları göt etmek için sadece tek tuş ve 5 dakikalık arama yapmak yetiyor.

http://www.nba.com/article/2018/04/15/kawhi-leonard-absence-felt-both-san-antonio-spurs-golden-state-warriors

said:
Here’s the facts: Leonard has played only nine games this season, citing a quad injury which normally needs a half-season to heal properly based on similar injuries. While the Spurs are here preparing for Game 2 on Monday, he’s in New York doing rehab work. The Spurs medical staff cleared him two months ago but Leonard sought a second opinion and his experts haven’t given the green light, so he’s working out on his own. Also, Leonard has one year left on his current contract and, because he made the All-NBA team last season, he qualifies for the “super max” extension which the Spurs can give him this summer.

Detay NBA'in sitesinde bile yazıyor artık, SAS oynarsın dedikten sonra ağrıları var diye başka uzmanlara gidiyor ve özellikle NY'daki en ünlüler olmak üzere hepsi riske etme, oynayamazsın diyor. Ardından yönetim, POP ve diğer oyuncu grubuyla sıkıntı çıkıyor kimse Kawhi'ye inanmıyor. Hatta işte kontrat meseleleri vs. başlıyor. O dönem bütün her şeyi WOJ ve birkaç eleman iddia ediyor, hepsi yalanlanıyor ama hepsinin doğru olduğu sonradan ortaya çıkıyor.

Kawhi takas istiyor dediler, ona kadar çıktı. Pop'un arası bozuk dediler, sorulan bütün soruları geçiştirmekten başka hiçbir şey yapmadı şimdiye kadar, sonunda bu oldu. en ilginci de ailesi spurs yönetiminin yanında dediler, kimse inanmadı o da çıktı. Kawhi herkese karşı tek başına cephe alıp yolunu çizdi, en sonunda doktor raporlarında haklı olduğu ortaya çıktı.

Bu kaçıncı oldu desteksiz agresifliğin, bilmiyorsan Twitter'da az biraz dolanınca o dönem yazılan şeylere denk geliyorsun. Okumadan, bilmeden etmeden saldırmak bayağı büyük denyo ağlaklılığı çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

koyduğun yazı zaten benim dediğim şeyler dark.

DarKRideR said:

söylentiye göre başta pop olmak üzere kimse inanmamış kawhi'ye. çıt kırıldımlıkla falan suçlamışlar.

hatta bu normal sezonun son ayında pop oynayabilir diye açıklama yaptıktan sonra maçlara çıkmayınca da takımı toplayıp "niye oynayamadığı, oynamak istemediği üzerine" bayağı toplantı falan yapmış herkese anlatmış. öyle duruma itmişler elemanı. o da zaten böyle yerde oynamak istemiyorum kafasına girmiş.

şunlarla ilgili kaynak koysana bi? bildiğin dedikodu, 1-2 kişinin yazdığı hatta belki de yazmadığı bi hikaye koymuşsun ortaya.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=uU8seDn5l4k

tarihine kadar gelişmeleri analtıyor, bahsettiğim woj haberleri ve duyumları üzerinden. tamamını izlemedim gerçi şimdi arattım çıktı. WOJ'un tweetlerini bulmak zor, uğraşsam çıkar da gerek yok şu tip eşyler varken.

woj'un iddialarına da gerçek dışı diyeceksek zaten konuşmaya gerek yok bu tip şeylerde, işimize gelmeyen her haber-söylenti yalan, kolpa çıkar.

ki adamın duyum olarak verdiği her şey bu konuda hemen hemen somut bi sonuca bağlandı. adam nisan'da dedi takas düşünüyor, güvenmiyor ayrılmak istiyor diye taa videoda da bahsediyor.

kawhi'ye sas'ta yapılan da mahalle baskısıydı tamamen.

https://www.theringer.com/nba/2018/3/22/17152716/kawhi-leonard-injury-woj-danny-green-spurs

şurada da tony parker'ın söylemleri vs. var, hızlıca arattım çıktı. Yine sızdırılınca toplantı konuşmak zorunda kalmıştı. Takımın önemli kısmı Kawhi'ye güvenmiyor ve keyfince oynamadığına inanıyor vs...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada sıkıntı şu;

http://www.espn.com/nba/story/_/id/22179536/kawhi-leonard-relationship-san-antonio-spurs-becoming-strained

said:
"We sought outside expertise with the best tendon experts in the world," Buford said. "It worked beautifully for Tony [Parker], but it hasn't worked the same for Kawhi."

Spurs'un GM'i Buford çıkıp şu açıklamayı yapıyor. Bizim doktorlar herkesi iyileştirdi ama bi bunda tutmadı diyor. Bunu da böyle Kawhi'yi suçlar şekilde yapıyor.

Sonradan işte ortaya çıkartılıyor ki o dönem kulüp expertleri hariç Kawhi'nin NY'de kendi gözüktüğü doktorlar vs. herkes işte "oynayamaz" raporu veriyor. Bununla ilgili haberlerde paylaşıldı hep ki attım üstte var.

Spurs oynarsın diyor, Kawhi iyi hissetmiyorum diyor. Sonra belgeleniyor ama yönetim sürekli Kawhi üzerine saçma sapan demeçler verip yalnız bırakıyor. O da yokum artık diyor.

Olayı hikayeleştirenler tabii ki WOJ gibi adamlar olacak, nitekim kimse çıkıp böyle dramatik şeyler yaşandı falan diyip resmi kaynaklarda hikayeleştirip olayı saldırmazlar ABD'de bile. O Türk medyasının işi.
Sosyal ağlarda paylaş

Lebron+1xSuperstar yeter GSW ile baş etmeye. Ama o superstar dediğimiz adamlar Love gibi stat kasan bir adam veya IT3 gibi tek sezonluk kahramanlar olmayacak. Kawhi bu tanıma uygun.

Kawhi için SAS'ın eli çok güçlü değil ancak bence de en mantıklısı Jaylen Brown'ın olduğu bir Boston takası. Lakers'ın takasta olmak istiyorsa Ingram'ı masaya koyması şart. Çok da yanaşmıyorlar gibi. Gerçi ben Jaylen'ı her türlü tercih ederim Ingram'a. Kyrie-Kawhi-Hayward-Tatum-Horford; Brad hocamın elinde dağıtır ortalığı
Sosyal ağlarda paylaş

darkcım. yine uzun uzun yazmışsın ama hiçbişi anlatmamışsın. bak aşağıda söylediğim şey basit, bunun karşılığı bişi koyabildin mi?

sabonis said:

DarKRideR said:

söylentiye göre başta pop olmak üzere kimse inanmamış kawhi'ye. çıt kırıldımlıkla falan suçlamışlar.

şunlarla ilgili kaynak koysana bi? bildiğin dedikodu, 1-2 kişinin yazdığı hatta belki de yazmadığı bi hikaye koymuşsun ortaya.

bunun dışında, bütün o linkleri paylaşıyorsun ama ben zaten bir Spurs taraftarı olarak Kawhi olayının en ufak detayına kadar her şeyini biliyorum takip ettiğim için. Spurs taraftarı olmasam da NBA'i yakından takip edebildiğim sezonlar, benim kadar çok reddit, makale, şu bu okuyan yoktur yani.

kısacası kawhi konusunda saf dedikoduyu veya kendi kafandan birleştirdiğin noktalardan uydurduğun bir hikayeyi yazıyorsun. bunu yapma diyorum.

he bir de buford'a laf etmişsin "kawhi'ya laf ediyor" diye. adamın tek dediği şey kawhi iyileşmediği zaman (ocak ayında) "parker'ın sakatlığı çok daha kötüydü, ikisi için de dünyaca ünlü doktorlarla görüştük ama kawhi'ınki iyileşmedi". yani quad sakatlığından dönmenin farklı şekillerde ilerlediğini anlatıyordu, kawhi'ya falan laf etmedi adam.

Spurs da ocak ayından nisan'a kadar 3 ay boyunca, kawhi konusunda sessizliğini korudu. Sonra baktılar Kawhi eşşeğin çocuğu gibi davranıyor, dediler ki Kawhi'ın grubuna sorun update'leri, bizde bilgi yok. Olay bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Bütçelenmiş fiyatlara bakıldığında GSW nin yaş dan dolayı oyuncu performans düşüşü olmadığı sürece Salary CAP sorunu olduğunu düşünmüyorum.(2 yıl daha) Yaptıkları kontratları baz aldığımızda oyuncuların performansının hiç düşmediği bir ortamda her yıl +40 M ( 40*3.3=127M bütçe yükü)ile 10 yıl daha sürdürebilirler bütçelerini. Jenerasyon çok iyi oturdu ve yönetim bir şekilde bütçeyi çok iyi idare etti.

Örnek vermek gerekirse; Hiç beğenmediğimiz Cavs 137M bütçeli bir takımdı bu yıl ve bu sene hiç oyuncu satmazlarsa gene 137 ve mevcut kadrodan 7 kişi hesaba dahil değil. Lebronun yükü 33m idi bu sene gelecek sene 35m.
GSW ye gelelim; 137M Bu sene idi. Gelecek sene Kevin durant hariç 102M ama Durant son açıklamları sanki 20m bandında bir konrtata ok diyeceği.( Eğer 35M civarı kontrat isterse işler çok değişir tabi :)) 8 oyuncu hesaba dahil değil ama 2 kişi hariç hepsi min salary. Her zamanki stratejileri ile first pick yada minimum fee veteran oyuncu alakcalardır gidenlerin yerine. Buda 140 +- 3m bandında kalacaklar.
Genelde NBA salary cap %5 lik bir artış (2016 hariç) oluyor buda 99 olan saları kap 105 civarına gelecektir. 145M ye kadar bir salary GSW yi batırmaz. Takım ahenki bozulmaz ise bir boston fantazisi olmasada bence 2. en iyi seri yakalayabilecek potansiyelde. Curry, Green, Durant, Thomson yaş ortlaması daha 30'u geçmedi.

Finalistler içinde baktığımızda Rockets 2 faydalı oyuncu, Boston 1 yıldız alabilecek bir CAP boşluğuna sahip. Dogru kullanılırsa belki GSW durdurulabilir.

Darkın yazısı güzel anlatıyor ama eski 2017 Ekim.

DarKRideR said:

miyaw33 said:

Gsw ye izin verme konusunda bilmedigimden soruyorum:oyuncular dusuk maasla oynamaya razi oldugu halde nba yonetimi takimi dagiticakmi?surec nasil isliyor

salary cap var işte onu aştığın sürece her yıl katlanıyordu maaş yükün, yanlış hatırlamıyorsam beklenen sözleşmeleri aldığı sürece 3 yıl içinde sadece green, durant, klay, curry üçlüsünü tutmak için totalde ödeyecekleri maaşın 3-4 katını falan vermeye başlamaları gerekecek ki gelecek yıldan itibaren deli yük olacak.

ama gsw belki de hiçbir zaman şampiyon bile olamayacak. belirli bir başarı kültürü olmayan, şehrinde de köklü bir etkisi olmayan bir kulübün sadece belirli bir jenerasyonu şansa yakalayıp ortalığı duman etme durumu var. yönetimleri doğal olarak bu maaş yüküne katlanabildiği sürece katlanıp alabildikleri kadar çok şampiyonluğu alıp öyle süreci bitirmek isterler.

edit:

https://www.goldenstateofmind.com/2017/10/2/16383160/nba-2017-golden-state-warriors-salary-cap-steph-curry-kevin-durant-klay-thompson-draymond-green

Şu yazıydı galiba detaylı anlatıyordu durumu.

GSW'nin maks 1 senesi kaldı bu arada bence, daha sonrasında hiçbir zaman böyle olamazlar ki bu sezon bile patlıyorlardı az daha şansa geldi yine şampiyonluk. Paul sakatlığı olmasaydı imkansızdı finale çıkmaları.

Şimdi DeAndre'de ROX yolcusu, bir de paul'u tutarlarsa orada şenlik var seneye yine.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

darkcım. yine uzun uzun yazmışsın ama hiçbişi anlatmamışsın. bak aşağıda söylediğim şey basit, bunun karşılığı bişi koyabildin mi?

daha ne koyayım abi, bir ton şey twitter'da falan da dönüyor zaten. hani nba.com'dan koyabileceğim bir şey değil bu. woj falan diyor, reddediliyor sonra bi haber geliyor 1 ay sonra OOO WOJ haklı falan diyorsun. Başkaları da yazıyor tek o değil yani.

Daha bugün bu yazdığım söylentiler üzerine Barkley çıktı Spurs'u savundu mesela, dünyanın en iyi birkaç oyuncusundan birini birkaç maç fazla oynatmak için sizce spurs riske eder mi kasten? zorla oynattırmaya çalışır mı? falan diye uzunca konuşuyor konu ile ilgili.

burada sıkıyorsun dediğin şeyler üzerinden konuşuyor eleman mesela. dün reddit'e düşmüştü çok takip ediyorsan görmüşsündür zaten.

sıktığımız falna bir şey yok. hoşunuza gitmeyen şeyleri duyunca hırçınlaşma huyunuz var. spurs taraftarıyım diyorsun işte yönetimi savunuyorsun başka bir olayı yok. ha ilk yazdığımda şahsımdan da hikayeleştirme var ama olmayan olayları değil, geyikleştirerek anlattık yani ki attım işte o youtube videosunda da var, bulursna reddit'teki barkley konuşmasında da var.

buford'un açıklaması bu arada zamanlama olarak direkt Kawhi'ye yüklenme, hiç öyle masum bir açıklama değil.

Spurs oynarsın diyor, kawhi başka raporlar getiriyor derken buford çıkıp "parker daha kötü sakatlandı, aynı doktorlar onu iyileşti bunda niye olmadı acaba" şeklinde konuşuyor.

ne anlarsın buradan abi?

drama yapma diyorsun da bu bayağı bayağı drama yani. insanların bunun üzerinden çeşitli dedikodulara gidip inanması ve o dedikoduları iddia eden kişilerin sonradan haklı çıkmasıyla yeni söylemlerinin de peşinde gitmesi gayet doğal. nüfuslu adamlar bir de bunlar.

mesela sana attığım videoda sacramento'daki bir kaynaktaki haberi eleştiriyor adam. sacramento ne alaka ak kafasındaki doğal yani vs...

Neyse bu tartışma gider. takımını savunuyorsun bariz çünkü sadkfhsa
Sosyal ağlarda paylaş

Alfred said:

Bu olay bitecek gibi sdafdsa

https://nba.nbcsports.com/2018/06/12/report-draymond-green-wont-take-discount-for-warriors-eying-super-max-contract/

linkli koyalım da sonra sıkıyor deniyor.

şu dörtlüde sorun çıkartma potansiyeli yüksek olan ilk adamdı, çıkartıyor. birkaç takımla şimdiden görüşme yaptığı falanda iddia ediliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi Green seve seve :) 20 ye kadar bağlı kontratı var, on contrat talep edebilir amanna ama GSW kabul etmedi diye en fazla trip atar maç oynamaz takımı satar kendini imha eder, onun haricinde 2 yıl daha takımda.

Sakatlık döneminde Curry indirime gidecem dedi, GSW gerek yok sen mutlu ol dedi red etti! Acil durumda bence Cury indirime gider.

2019 için tek sıkıntı KD player option contratı var 26M lik ki MVP player için bence çok az ödüyor GSW patlak ordan çıkabilir. Şu anda KD nin süper contrat imzalama hakkı var 38M lik bakalım ne çıkacak ordan. KD imzalamaz ise free :D...

Seneye Klay Thomson un contrat bitiyor, ama yaşı 30 lara gelecek süper müper contrat hakkı yok, 17-18 civarı gene kabul eder.

O yüzden 2 yıl kadro garanti diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Luka Doncic has moved to forefront of Atlanta's internal conversation on the third overall pick in Thursday's NBA Draft, league sources tell ESPN. Michigan State's Jaren Jackson and Duke's Marvin Bagley (if Kings pass on Bagley at No. 2) remain in contention for No. 3.

Üstüne Schröder'i takasa koymuşlar. Güzel hamle, Memphis ile görüşüyor diyorlar bir de.
Sosyal ağlarda paylaş

Kawhi gibi sıradan :) bir adamı hiç merak etmemiştim ama bir bakayım dedim neler olmuş bitmiş vs diye.

Bildiğin 2 taraf da sidik yarışı içinde başka bi şey değil. 2 taraf da gidişine kılıf uydurmaya çalışıyor.

Bence son maçlarda sakat/igne ile oynayabilecek potansiyeli varmış Kawhi nin ( Kıral kırık elle oynadı abi...) risk almamış, SA bastırmış kabul etmemiş ( 2 taraf da haklı kendi çerçevesinde) çok buyutulmeye değecek bir şahıs değil bence :P.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...