Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spor Toto Süper Lig 17/18

valequenta

Öne çıkan mesajlar

ya millet twitterda engin baytarin pozisyonuyla karsilastirmis ADAM'in pozisyonunu ama alakasi yok,

ona 11 mac verildi diye buna 11 mac istemek besiktaslilarin her futbolcunun agzini acisinda Caner'in 20 metre hakem pesinden kosmasini ornek gostermeleri gibi olur.

itmek kac mac olmali derseniz bilmiyorum, ama saldiri yumruk falan demisler twitterda, engininki o raddedeydi
Sosyal ağlarda paylaş

bence yaptıgı hareket engin baytarın bir alt tieri, o yuzden fiziki mudahalenin en ustunden ceza verseler bence ok. 6 mac. Ustune bir de sportmenlige aykırı bir soylemi ya da hakaret varsa zaten o da 8-9 a tamamlanır. Ama tabi hic biri olmayacak en fazla 5 mac falan alır.
Sosyal ağlarda paylaş

Avcı'nın suratındaki ifade direkt her şeyi anlatıyordu ya, Arda takıma geldiğinden beri adam zaten mutsuz; radyo yayınlarına bile çıkmıyordu bir de üstüne sürekli bi kontrolsüzlük varken artık kopmanın son noktası...

Herif resmen geldiği gibi takımı bitirdi. Oyunda olduğu sürelerde Başakşehir ligin en kötü takımlarından biri olabilir net şekilde. Geçen hafta oyundan çıktıktan sonra herifler 4 gol bulmuştu.

Bu hafta oyuna girdikten sonra 10 kişi bile oyunu kontrol eden Başakşehir tamamen bitti...

Avcı'nın oynatmak istediğini de zerre sanmıyorum ama o da sistemin kölesi bariz şekilde. Ben bu sezon onun ayrılacağını düşünüyorum net şekilde. BJK olmazsa yurt dışı falan yapabilir belki.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Avcı'nın suratındaki ifade direkt her şeyi anlatıyordu ya, Arda takıma geldiğinden beri adam zaten mutsuz; radyo yayınlarına bile çıkmıyordu bir de üstüne sürekli bi kontrolsüzlük varken artık kopmanın son noktası...

Herif resmen geldiği gibi takımı bitirdi. Oyunda olduğu sürelerde Başakşehir ligin en kötü takımlarından biri olabilir net şekilde. Geçen hafta oyundan çıktıktan sonra herifler 4 gol bulmuştu.

Bu hafta oyuna girdikten sonra 10 kişi bile oyunu kontrol eden Başakşehir tamamen bitti...

Avcı'nın oynatmak istediğini de zerre sanmıyorum ama o da sistemin kölesi bariz şekilde. Ben bu sezon onun ayrılacağını düşünüyorum net şekilde. BJK olmazsa yurt dışı falan yapabilir belki.

Ya abi sallıyosun da bari az salla rica ediyorum. Belli ki maçlarını izlemiyosun ibb nin. Arda karaktersiz falan ama yürüyerek sahanın en iyi oyuncusu adam takımda.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

TheGreatWall said:

Arda biraz adam olsa iyi topçu.
Yürüyerek adam ekseltti. Baya efsane bi pas attı.
Gerçekten yetenekli.

Tek başına alakasız bi şekilde pozisyonları yokken aldığı maça yazdığım yorum. 1 süper asist bi çok güzel gol attı kalecinin uzanamayacağı direğe doğru bırakarak topu.
Hayır bide adam yıl oldu top oynamamış. Fizik falan yerlerde ciğerden oynuyo. Biraz istese biraz adam olsa gerçekten sayılı bi oyuncu dünyada.
Eğer kasarsa seneye ligin en etkili oyuncusu olur. Yan gelip yatsa bile gene en az 3 5 maçı tek başına alır.
Sosyal ağlarda paylaş

arda'nın üç pozisyonunu özetlerden izleyip bana tatava yapmayın burada, adamın genel performansı ilk 2 maçtan sonra sürekli dipte. izlemediğin zaten belli oluyor da bari çıkıp laf edebilecek cesareti bulma. izliyorsan da nerenle izlediğin belli.

arda sahada yokken başakşehir'in pozisyon yaratma yüzdesi arda sahada olduğundan 3 kat daha fazla misal. attığı gollerde çok daha fazla. yediği gollerde daha düşük. sadece buradan bile hiçbir fikrin olmayıp sadece dur laf sokayım kafasıyla geldiğin belli.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya uzun uzun yazınca futbol profu olunmuyor. Hele gidip istatistik sitelerinden veri toplayarak hiç bi halt olunmuyor. Komik durumlara düşülüyor sadece. Çünkü çok büyük bir futbol adamının dediği gibi istatistik mini etek gibidir. Yukarıda kendi alıntımla hangi maçta hangi pozisyondan bahsettiğimi bile anlamamışsındır çünkü izlememişsindir. O maç Arda olmasa öyle kolay geçmezdi mesela. Adam yoktan pozisyon uydurdu ve takımını bi anda rahatlattı. O maçta puan kaybetseler buralara kadar zaten gelemeyeceklerdi.
Emin ol senden çok daha fazla maçını izlemişimdir başakın arda geldikten sonra.
Dün Arda girdikten sonra adamlar pas yapmaya başladı. Son dakika adam gol attırıyodu baştan sona içinde olduğu pozisyonda maç 1-0 ken.

Bide o bahsettiğin statisticleri koyar mısın?
Biraz incelemek istiyorum.

DarKRideR said:

Ps. Googlelamadan Ardanın hangi dakika civarında oyuna girdiğini söylebilir misin?
Sosyal ağlarda paylaş

Ligde gol dakika ortalamaları bazı ibb oyuncularının.
Bajic 88 dakika / gol ortalaması.
Mevlüt 94 dakika / gol ortalaması.
Adebayor adlı kazma ise sadece 178 dakika / gol ortalaması.
Hatta ligde yaptığı assistleri bile katsak sadece 154 dakika da bir gole katkı yapmış. Diğer kulvarları hesaba katmıyorum çünkü ortalama daha da kötüye gidiyor Adebayor için.
Adebayor adlı kazma satılıp hemen Bajic 1. forvet yapılmalı. 2. forvet ise Mevlüt.

Hele Muslera adlı kovaya ne demeli? 6 yılda 200 küsür gol yiyen büyük takım kalecisi olabilir mi?

1 yıla yakın oynamamış, sakatlık-formsuzluk vs, yüzünden adamı istatistikleri şöyle böyle diye saçmalarsan bu yazdıklarımdan daha komik duruma düşersin. Maç başı 56 dakika oynamış bu yıl Arda. Toplamda 600 civarı.
Adam bi kaç ay önce tekrar sakatlanıp, düzeldi.
Bu demek değil ki genel olarak çok iyi top oynuyor, oynadığı takımın kalitesini yükseltiyor. Topu nerede alırsa alsın, sakince, kafasını kaldırarak ve etrafına bakarak yapabileceği en doğru şeyi yapmaya çalışıyor. İzlediğin zaman anlıyorsun zaten. Basit ve doğru oynamaya çalışıyor hep. Hani form tutmasına falan kesinlikle gerek bile yok şu an kalitesini anlamak için. Takımın seviyesini yükseltiyor, yürüyerek oynarken bile. Ama işte izlemen lazım.

Ardayı günahım kadar sevmem ama saygı duyacaksın.
Boş boş sallayıp sıkmayacaksın. Şu an değil ibb de, ligde en yetenekli oyuncu. O potansiyelin yakınında değil ama şu haliyle bile bu ligde bulunan her takıma büyük katkı yapar. Belki malum olaylardan ötürü Gs hariç tutulabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Saf yetenek olarak bakarsak en yetenekli oyuncu Arda değil de Emre Belözoğlu olabilir ligde. Yabancıları da katarsak Quaresma belki ama hala Emre diyesim var.

Ama saf yetenekle doğru oyun veya takıma katkı bir de değil.

Denayer de bayağı yetenekli adam mesela ama yeteneklerinin pozisyonuna uygunluğuna göre iyi bir oyuncu olup olmadığı tartışılır.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark'ın NBA'de sadece istatistik bakarak ama maç izlemeden bolca takım yorumladığını bizzat anlayabiliyorum. Her yorumu öyle değildir elbet ama bol keseden sallama olayı kesinlikle var NBA'de :D

Futbolda son 5 senedir çok az maç izlediğim için bilmiyorum ama ama benzerini futbolda da yapıyorsa şaşırmam :D ki futbolda istatistik baskete benzemez, o kadar yetersiz ki...
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar yetenekli olursa olsun karskterinde düzgün olacak. Yetebek olarak en iyi zamsnlarında muhteşem bile denilecek Arda , Emre , Melo gibi oyunculara kendi taraftarı bile kızıyordu. Şu an Bu üçü gs ye gelse form tutmuş halde süper olur ama karskterinden dolayı Arda ve Emre yi istemem. Kalsın yapacağı faydalar. Emre yi görünce Hagi nin öğretileri hala sahada deyip tekrar saygı duyuyorum Hagi ye
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Dark'ın NBA'de sadece istatistik bakarak ama maç izlemeden bolca takım yorumladığını bizzat anlayabiliyorum. Her yorumu öyle değildir elbet ama bol keseden sallama olayı kesinlikle var NBA'de :D

Futbolda son 5 senedir çok az maç izlediğim için bilmiyorum ama ama benzerini futbolda da yapıyorsa şaşırmam :D ki futbolda istatistik baskete benzemez, o kadar yetersiz ki...

sallama yok be, ağlayın asdfasd

ama bu sene nba'de çoğunlukla istatistik ya, hep söyledim onu zaten aralarda. geceleri oturamıyorum artık eğitim başladığından beri :( bu sezon izlediğim nba maç sayısı maks 25-30 falandır. o da genelde erken maçlar zaten ya da izinli olduğum zamanlar. sabah kalkıp genelde metrobüste ya da uçuş beklerken falan işte recapleri okuyorum paso zaman geçsin diye o bu seneki takip kalitem fsfsd

zaten fantasy'e de yansıdı. bu sezon çeyrek final üstü göremedim 5 ligimde de bayağı ezildim. sezon içinde falan takip edemediğimden hep.

futbolda hiçbir zaman istatistik ağırlıklı konuşmadım ben, istatistik destekli konuştum. bunlara laf edebilmek için önce karşıtı varsa onu koymak gerek. onlarda yok. şurada tartışmaya girdiğim adamların %90'ı hiçbir zaman anti-tez üretemedi, ağlaya ağlaya aklınca laf sokmaya devam etti. Göt olduğum zamanlar oldu, bir şey diyemem o zamanlarda zaten haksız olabilirim, yanlış yorumlamış olabilirim vs. bunu tv'lerde yıllardır takılan adamlar bile yapıyor. biz kimiz ki asdfsda

takımlarda vs... sevmediğim adamlara ekstra saldırdığım doğrudur da o da kişisel yorum farkı işte. düzgün tartıştığım adamlar burada zaten onları algılayabiliyor artık keza ben de karşıdakinin sevdiğini, sevmediğini ön yargısını anlayıp ona göre davranıyorum. tanıyor çoğu kişi burada artık birbirini. quaresma nefreti işte mesela, tamam az olan faydalarını ben de görmezden gelemem ama işte bu adamın totalde çöp olduğu gerçeğini değiştirmiyor falan..
Sosyal ağlarda paylaş

klasik özat girişi ve bitişi oldu. sergen ile bu aynı tornanın ürünü resmen.

teknik bilgi kapasiteleri aşırı yüksek, oynattırdıkları oyun ligin çok üstünde ama iletişim sorunları bir yerden sonra takımla olan iplerini kopartıyor ve devamlılık adına geride hiçbir şey kalmıyor.

tr'de, burayı geç dünyada iletişimi kötü olan nice kaliteli adamlar yoksa hep bataktan çıkmıyor. mesela bence tr'de teknik bilgi vs. açısından en iyi hocalardan biri açık ara osman özköylü'dür ama adam şudur;

https://www.youtube.com/watch?v=6dH8JkTnFYI

Ümit Özat'ın da sonu aynı yerden geldi işte...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...