Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Lafa değil icraate bakmak lazım ya.

Aziz Yıldırım çirkeflikte öyle bir zirve yaptı ki TR sınırları içerisinde kim olursa olsun daha sempatik görüneceği %100

Aziz Yıldırım Ersun Yanal ı yolladığından bu yana da sportif başarı yok. Önceden bu tip ben yolladım ben şampiyon yaptım tavırları ile işi kotardığı çok oldu da artık değişen düzende bu mantık işlemiyor. Demode anlayışı bitirdi Azizi, kimse çirkeflik falan demesin. Son 4 yılda 2 şampiyonluk falan alsaydı FB emin olun Koç aday çıkmayabilirdi karşısında. Taraftar da bu denli bırak artık demezdi. Bir de paralı köpekler olayı işte fitili ateşledi.

Ali Koç a gelince, damdan inmedi yani bu adam. Dendiği gibi yıllardır FB yönetimleri içerisinde de yer aldı. Bu süreçte ben GS taraftarı olacak gayet de sataşmalı, ağlamalı demeçlerini hatırlıyorum. Diyeceksiniz, o zaman Aziz yönetimi vardı öyle gerekiyordu ama katılmıyorum ben buna. Tabi ki bir Uslu tier değil ama ben Ali Koç un da başarısızlık vs durumunda çok duygusal ve kırılgan ve buna bağlı çıkışları olan bir süreç yöneteceğini düşünüyorum.

Mali olarak da çok değişen birşey olmaz kısa vadede. Mesele para koymaksa Aziz dünyaları verdi bu kulübe. 2002 2005 arası efsane kadrolar kurdu falan. Önemli olan projeleri ile FB nin para kazanacağı bir çark kurup kuramayacağı yöneticilik olarak. Yoksa sen 50 koydun ben 100 koyarım direk olarak köylü şovu bence. Yoksa Ünal Aysal da geldi 1 milyar dolara yakın kişisel serveti olan bir adam olarak. Para koyup kolaylık da sağlamıştır ama ne zaman Albayrak Terim gitti Futbol şubesinin kontrolü yitirildi patladı gitti. O yüzden Koç un kaderini bence birazda futbol şubesinde izleyeceği yapılanma belirleyecek.

Ne olursa olsun güzel bir sezon izleyeceğiz.

Ölü toprağını atmış ve tribün dolduran FB
Dursun dan kurtulmuş Terim ile GS
Geçen seneyi kaptırmış olsa da Şenol lu BJK

Hadi bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

FuCKiR said:

Yahu dune kadar kankaydilar neyi anlatiyosunuz. Bilmiyor muydu azizi de yonetiminde yer aldi.Azizin sonraki baskan gosterdigi adam ali koctu. Dune kadar kankalar koltugu gorunce birbirini yediler iste :) Kim gucluyse o ezdi yani. Azizi ezen digerlerine neler yapmaz bu gucle. Simdi etrafa gulucukler dagitacak tabi ki rakiplerle didismeye gorecegiz o sempatik yuzun altindaki seytan nasil ortaya cikacak. Dun yonetim kurulunda oldugu arkadaslarina kongrede topunuz gelin diyen adam ozellikle basarisizlik olursa neler yapacak neler. Ortalik karisacak

Kahvede vadi izlerken oluşturduğunuz çakma komplo teorisi yorumlarınızı kendinize saklayın abicim. Koç ailesinin 2 numaralı adamının maddi manevi Fenerbahçe'deki koltuğa ihtiyacı yok. Aziz'i ondan başka devirecek adam olmadığı için geldi, üzerine düşeni yaptı. Kampanyası da 1.5 yıldır baştan sona başkana saygı ve görgü üzerinden gidiyor. Kaşınınca tepki vermek, herkese anladığı dilden konuşmak vb. ile dediklerinizin pek alakası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

yarın kadıköy bayram yeri olucak

ben ali koç'un dediği birşeye %100 katılıyorum : aziz bu takımın efsane başkanıdır, hiç olmadı euroleague 2017'yi bize yaşatan,o güzel salonda yaşatan adam aziz.

futbol'da başarı olmadı evet,ama beni daha çok üzen alex'in yollanışı,ben daha zico'nun yollanışını affetmemiştim,paralı köpekler fln üstüne çilek

anadolugfb'yi başımıza sarması da cabası,ali koç ilk bu konuya el attı misal
Sosyal ağlarda paylaş

Fb sike surecine girdiginde yani 3 temmuz sonrasi aileye laf gelmesin diye gemiyi ilk ali koc terketmemis miydi ya? Laf soylenmesin diye de 3 5 biseyler atesleyipte kacmadi mi bu? sonradan fb yi birakti kacti demesinler diye kendisi icin hicbirsey olan 3 5 m euro birakipta gitmedi mi? Hani azizi savunmuyorum aziz aykut ölseler uzulmem ama ali koc da yapmayin ya kacti gitti adam 3 temmuzdan sonra. Aziz o sirada hapisteydi hatirlatirim.
Sosyal ağlarda paylaş

FuCKiR said:

Yahu dune kadar kankaydilar neyi anlatiyosunuz. Bilmiyor muydu azizi de yonetiminde yer aldi.Azizin sonraki baskan gosterdigi adam ali koctu. Dune kadar kankalar koltugu gorunce birbirini yediler iste :) Kim gucluyse o ezdi yani. Azizi ezen digerlerine neler yapmaz bu gucle. Simdi etrafa gulucukler dagitacak tabi ki rakiplerle didismeye gorecegiz o sempatik yuzun altindaki seytan nasil ortaya cikacak. Dun yonetim kurulunda oldugu arkadaslarina kongrede topunuz gelin diyen adam ozellikle basarisizlik olursa neler yapacak neler. Ortalik karisacak

iq gerilemesi yaşıyorum allahım neler okudum ben, mokoko'nun paylaştığı twitlerin sahibi arkadaş herhalde fdsfsd
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

akranları jetsetten dunya yonetiminde soz sahibi olmaya dogru akarken adamın vizyonu fenerbahce baskanlıgı.

babası için için aglıyodur zaten, bi oğlu alkolizmden ölüp digeri fanatik topçu oldu diye.

vizyonu fenerbahce baskanligi dediginiz bu ulkede kimse bir seye gikini cikaramazken fetullaha ilk buyuk baskaldiriyi yapan fenerbahce taraftariydi ki bunu hapis yattiktan sonra disari cikan komutanlar soyluyor.

futvol kulubu baskanligi yapildigi sekle gore inanilmaz bir nufuz saglayabiliyor, cogu siyasetciden bile on plana cikiyorsun.

kardesi koc yonetim kurulu baskani, ali koc vekiliydi simdi fbnin baskani oldu. maddi manevi cok buyuk bir guc ele gecirdi koc ailesi eskiden cok daha kisitliydi.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

Esh said:

akranları jetsetten dunya yonetiminde soz sahibi olmaya dogru akarken adamın vizyonu fenerbahce baskanlıgı.

babası için için aglıyodur zaten, bi oğlu alkolizmden ölüp digeri fanatik topçu oldu diye.

vizyonu fenerbahce baskanligi dediginiz bu ulkede kimse bir seye gikini cikaramazken fetullaha ilk buyuk baskaldiriyi yapan fenerbahce taraftariydi ki bunu hapis yattiktan sonra disari cikan komutanlar soyluyor.

futvol kulubu baskanligi yapildigi sekle gore inanilmaz bir nufuz saglayabiliyor, cogu siyasetciden bile on plana cikiyorsun.

kardesi koc yonetim kurulu baskani, ali koc vekiliydi simdi fbnin baskani oldu. maddi manevi cok buyuk bir guc ele gecirdi koc ailesi eskiden cok daha kisitliydi.

bizim bir tanıdık yönetim kuruluna girdi ordan acayip iş bağlayacak şimdi fenerbahçe camiasından
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tip ülkenin sermaye olarak büyük ailelerinin sporun içine girmesi ve profesyonel yönetici kimliği ile faaliyet göstermesinin yarar ve zararı çok fazla. Bence Fenerbahçe'ye yararı olacağı kesin, sadece tribün-camia barışması bile itici güç olacaktır; atıyorum bu başkanlık değişimi sene başında olsa aynı kadro şampiyon olurdu. Ama Koç için belli bir yıpranma getirecek, Aziz'in 4000 küsür oyu az dursa da "emanet" oy dediğimiz eski Azizci kongre üyeleri ilk fırsatta muhalefet yapmaya başlayabilir.

Fenerbahçe iç kimliğinde; daha çok kesimden, daha fazla üyeye ulaşan bir popülasyonuna sahip; bu kişileri yönetmek ve bastırmak için malesef çok eleştirdiğimiz Aziz Yıldırım yöntemleri de gerekebiliyor. Taraftar ile şüphesiz bir kucaklaşma oldu fakat mali ve idari kongrelerde başarı ekseninde kaos olabilir. Profesyonel yönetim, görev tanımları ve ekip işi ile camiayı yönetme fikri güzel; Koç'a ve Koç şirketlerinin tüzel kimliğine yakışır bir imaj; ancak sonu Ünal Aysal gibi olabilir. Ünal'ı da bitiren Hajrovic transferi falan değildi; camiaya getirmek istediği kurumsal kimlik ve gelir getirecek projelerin muhalefet tarafından vetolanması ile şevkinin kırılmasıydı. Tabii ben Fenerbahçe üyelerinin yaş ortalamasının daha genç ve daha vizyoner insanlardan oluştuğunu varsaydığım için şansı Galatasaray gibi daha kapalı kutu bir camiaya göre daha yüksek olduğunu düşünüyorum.

Bir diğer konu da ülke iktidarının baskınlığının sebeplerinden olan medya. Medyanın da spora etkisi yadsınamaz ve iyi bir şekilde yönetilmeli. Aziz drama yapsa da medya elindeydi, Koç'a havuz medyasından ekmek çıkmayabilir. Bu ülkenin dokunulmazlarından olsa da her gün milyonlarca tl ceza yiyor çeşitli bakanlıklardan Koç Şirketler grubu. Medya ve hatta resmi kurumlar da acımasızlaşabilir. Yine Ünal Aysal ile bağlamam gerekirse; Galatasaray mutlak başarılı bir Ünal dönemi geçirse de hükümet ile ilişkiler sıfırdı. Yarsuvat'ın geçici emanet başkanlığında zaten ilk iş hükümet ile aramızı yapacak Ali Dürüst ve Abdürrahim hamleleriydi, Koç'un da yönetiminde bu tip bir adam olmalı. Hoş, 24 Haziran sonrası umarım ülkedeki hiçbir kurumun bu gibi "aracı" insanlara ihtiyacı kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Esh said:

Hatta turkiye cumhuriyetini de fenerbahce taraftari kurdu abi.
Ataturk Fenerbahçe taraftarı dersek (polemik yaratmak değil amaç, öyle kabul edersek) çok yanlış bir önerme değil.

amacın önemsiz dostum, polemiği yarattın artık. atatürk beşiktaş'a daha yakın biriydi :D
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

Esh said:

bu ulkede kimse bir seye gikini cikaramazken fetullaha ilk buyuk baskaldiriyi yapan fenerbahce taraftariydi

(facepalm)(facepalm)
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

Holy said:

Esh said:

Hatta turkiye cumhuriyetini de fenerbahce taraftari kurdu abi.
Ataturk Fenerbahçe taraftarı dersek (polemik yaratmak değil amaç, öyle kabul edersek) çok yanlış bir önerme değil.

amacın önemsiz dostum, polemiği yarattın artık. atatürk beşiktaş'a daha yakın biriydi :D

her halükarda ne dedi büyük başkan,

kimi tuttuğu değil , kimin yolunda yürüdüğü önemli :P

yeni polemiğimiz bu olsun
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...