Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sıfır Araba önerisi vol. bilmem kaç

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

o yol ne diye geçiyor, harami dereden bahçeşehir tem bağlantısı, işte o yolda rampa yukarı 90-100 gibi bir hızla, devir ve vitesi aldıktan sonra 8-9 gibi gösteriyor...

bu arabanın sorunu şehir içi ve özellikle yoğum dur kalk yapılması

ama her halükarda şehirler arası gitmiyorsan 9-10 gibi bir ortalama var

tabi sabah-akşam trafiğinde, bol gaz, ani fren, makas çalım falan yapmadığım için sonuçları bilmiyorum

sonuç olarak az yakmıyor 8-10,5 arası bir tüketimi göz önüne almak lazım ama kullanım zevki üst düzey
Sosyal ağlarda paylaş

1.0 95hp style paket yeni ibiza için fiyat aldım. 65.900 TL diyorlar.
lansman rengi var mystic magenta, baya hoşuma gitti.

https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=0ahUKEwiX7pj0tq7XAhWEWhoKHafyAfEQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.seat.co.uk%2Fnew-cars%2Fnew-ibiza%2Fdesign.html&psig=AOvVaw22Maf1P2xu-Z29WaEomuNG&ust=1510211634949853
Sosyal ağlarda paylaş

logtrig said:

1.0 95hp style paket yeni ibiza için fiyat aldım. 65.900 TL diyorlar.
lansman rengi var mystic magenta, baya hoşuma gitti.

https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=0ahUKEwiX7pj0tq7XAhWEWhoKHafyAfEQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.seat.co.uk%2Fnew-cars%2Fnew-ibiza%2Fdesign.html&psig=AOvVaw22Maf1P2xu-Z29WaEomuNG&ust=1510211634949853

avrat rengi lan o
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Bu aracın tempolu kullanımdaki tüketimi beni düşündürüyor; kaç litrelere çıkar acaba???

Saygılar.

Şehiriçi bol dur kalka girersen 13lt
Şehiriçi ortalama trafik 9-10lt
Şehiriçi yüklenirsen ani hız vs 11-12lt
Şehirlerarası kurallar çerçevesi 6-7lt
Hepsi tecrübe edildi.

Araçtan ben çok memnunum.

Bu arada yeni makyajlısı gelmiş. Akıllı dikiz aynası eklenmiş. Ufak tefek makyajlar var.
Yeni modelde yakıt tüketimi daha iyileştirilmiş diyorlar. Süspansiyon daha konforlu olmuş.
Güzel şeyler eklemiş Subaru araca. Özellikle konfor 1 tık net artmış.
Sosyal ağlarda paylaş

3 bin km nasıl yapılacak o önemli, levorg için şehirler arası bir yolsa 6-8 arası gibi bir değer çıkar

ya aslında yarı yarıya yakan bir araç alsan ki senelik 3000tl falan tasarruf etmiş oluyorsun galiba tam hesaplamadım ama

az para değil ama senlik zevk için çok parada değil
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Aylık ortalama 3bin km yapınca ortalama tüketimi düşündürüyor :(

1.4TSI 150PS olan VW grubu araçların gerçek tüketimleri ne yönde?

Saygılar.

Şehirlerarası ya da 30-40 km boş trafikte üzerine 1,5lt koy levorgun
Sıkışık trafik bol dur kalk varda 3lt koy.

Feamer’in dediği gibi 3k ekstra yakıt verirsin ama ‘bence’ daha şık, güçlü, sürekli awd bir aracın olur.
+ kar kış bonusu olur :)
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Ben yolda harcadığım 2,5 saatten ötürü daha tempolu araç kullandığım için Scenic III 1.5dCi araçta bile ortalamam 7,6 litre; 8-8,5 litre tüketimi sıkıntı etmem asla :) Şu an ayda yaklaşık bin lira yakıt parası veriyorum. Aldığım performans falan da ortada yani.

AWD olması, otomatik olması gibi faktörler yüzünden tam bir denklik asla olmayacaktır elbette. Bunlara gelene kadar kafadan performans farkı var zaten. Scenic en ufak bir ivmelenmede coşturuyor anlık tüketimi : ortalama 5,5 litre yakaladığım sürüş de hem beni deli eder, hem de otoban trafiğine uymuyor; 'arkamdakiler bekleyin ben yavaş yavaş hızlanacağım' olmuyor.

Ben bir aracı 4 yıl kullanıyorum yaklaşık olarak. Diesel motor için fazladan yapacağım ödemeyi benzin parası olarak vermeye razıyım.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

1.4tsi dsg superb ortalama 8 benim bu aralar. Aşırı trafiğe girip ara ara boşluklarda ani hızlanıyorum, o baya yükseltiyor. Sakin sakin ortalama bi trafikte 7 civarı, trafik yoks 6.5. Veliefendi-Seyrantepe arası.

Oo yollar açık biraz basayım dersen 10 (şehir içi)

Uzun yolda 80 90 ile 4.5. 120 ile 5.5-6 falan.

Benim beklentimin çoook altında, bana da supriz olmuştu. 1.2tsi polo ile aralarında baya az fark var.

Tabi ACTnin etkisi büyük. Superbde direk geliyor ama passatta falan 10 bin tl civarı farkı vardı. Araba her fırsatta 2 silindire düşüyor. Kadranda yazan tüketim yarı yarıya oluyor bi anda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
paramecium said:

Selam,

Bu aracın tempolu kullanımdaki tüketimi beni düşündürüyor; kaç litrelere çıkar acaba???

Saygılar.

Subaru da enteresan bi durum var gösterge ne yakıyor diyorsa araç tastamam onu yakıyor.
ve sürekli dört çeker bu kadar konforlu-'araç tren gibi rayda gidiyor gibi virajlarda vs' bu kadar emniyetli ve sürüş keyfi veren araçta çok sıkıştırmış olsan 9 litreyi görmek çok da sorun olmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...