Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Asus Prime B350M-A Bios guncelleyemiyorum // DDR4 RAM Gerekli

punishmyheaven

Öne çıkan mesajlar

Selamlar.

Bu anakartin yaninda HyperX Fury Black 2x8GB 2666 MHz ram aldim, ekran gelmiyor.
Ufak bir arastirma yaptim da bios update'den sonra cozulecegini gordum, calisan ram yok elimde biosu yukseltemiyorum. Cesme de yasiyorum, ne arkadaslarda ne de bilgisayarcilarda da yok :) izmire gondericez 1-2 gune halledilir felan diyorlar da pek guvenemedim acikcasi.

alternatif onerisi olan olur mu?
ya da bu bolgede yasayan birisi belki 10 dakikaligina yardimci olmak ister :)

ramleri tek tek ve ikiserli farkli slotlarda denedim
farkli psu denedim.
ekran kartim eski sistemimde sorunsuz calisiyor (rx480)
3 ayri monitorde denedim, (dvi, hdmi, dp ve vga olarak)
islemciyi sokup tekrar taktim, islemci sogutucunu vs yeni macun cektim..
suphelendigim kablolari yeniledim, gereksizleri cikarttim vs vs.

ekran olmadan bios update deneyecegim gibi duruyor? yapilabilir mi sizce? youtube'dan felan menusunu takip edip hallederim nasilsa kisa bir islem gibi :(

yoksa ram ve anakarti geri mi gondersem? calismiyor bunlar diye?
Sosyal ağlarda paylaş

Ram sız ancak bios çipini yerinden çıkarıp, USB den bağlanabilen bios programmer kit ler var. Başka bilgisayarda yapabiliyorsun. Ayrıca bazı anakartlar direk USB flasha biosu atıp, ramsız vs güncelleme yapabiliyor. Ama onlar en son X99 chipset anakartlar idi galiba. B350 de oyle bir şey olduğunu sanmiyorum.

Sen yine de kontrol etsene USB çıkışlarının üstüne herhangi birinde bios filan yaziyor mu ? Asus böyle prime filan yazdığı anakartlara böyle şeyler ekliyor.

Sen ne iyisi atla git İzmire bir ram satın al, sonra iade edersin veya satarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben o moboyu bırakmak zorunda kaldım. ilk iki hafta düzgün çalıştı, bi gün cold boot yapam dedim 3 günlük tatilden döndüm alet açılmıyo falan, reset atıp durdu, en son bi ayarda kaldı bu sefer windowsa boot olmuyodu falan. ddr voltajıyla oynayarak anca stabil yaptım ama moboya uyuz olduğum için değiştirdim açıkçası.

test için aldığım 2133mhz rami yollarım istiosan ama kargo ödemeleri senden olur, deneyince geri atarsın. pakedini bile açmadım ramin asdf, mevcut ramlerle bi şekilde boot edebilmiştim asus b350m-a'yı. sen biosa bile giremiyorsan bi sıkıntı vardır. rami yollayayım, hala sıkıntılıysa cpudan şüphelen derim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...