Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Unity World Building?

Lord_Argos

Öne çıkan mesajlar

imamizer said:

interior/exterior istemediğin kadar low poly model şu publisher da.

https://www.assetstore.unity3d.com/en/#!/search/page=1/sortby=popularity/query=publisher:5217

Abi ilk buna bakmıştım adam hiçbirine collision eklememiş yoksa çok güzeldi... İçine girilebilir bina yapan pek denk gelmedim assetstore'da sanırım oturup kendim tek tek blender'da arkadaşın dediği gibi objeleri oluşturup en son da bir worldbuild programı ile kendim dizayn edeceğim project zomboid kafasında birşey oluşturmak niyetim var.

Reyou video efsaneymiş (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

yokmuş collider evet. olmasa bile oturup modellemeyip texture yapmaktan 100 kere daha kolay iş collider koyup ayarlamak. hem kendin yapsan bile yine collider'ı unity de tanımlayacaksın ki.

hani 3d kısmına hevesin varsa, öğreneyim uğraşayım diyorsan yap da, işim görülsün ben oyun yapıcam diyorsan hiç boşa vakit kaybetme diye kit kullan geç dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

yokmuş collider evet. olmasa bile oturup modellemeyip texture yapmaktan 100 kere daha kolay iş collider koyup ayarlamak. hem kendin yapsan bile yine collider'ı unity de tanımlayacaksın ki.

hani 3d kısmına hevesin varsa, öğreneyim uğraşayım diyorsan yap da, işim görülsün ben oyun yapıcam diyorsan hiç boşa vakit kaybetme diye kit kullan geç dedim.

Abi onu da denedim, hatta paid collider programları ile collider eklemeye çalıştık ama hiçbiri düzgün alamadı çünkü en basit evde bile çatı vs bir sürü poligon var alırken hatalı alıyorlar. Tek tek elle mi çiz diyorsun sen?
Sosyal ağlarda paylaş

hayır direk unity de box collider falan ekleyeceksin işte. hatta direk cube koy sahneye, child yap. ihtiyacın kadar kopyala bundan. mesh rendererlarını sil colliderlar kalsın. yada direk mesh collider ekle convex yap geç, iç bükey yüzeyleri yoksa modelin. zor değil yani.

şu videodaki olay işte.

https://www.youtube.com/watch?v=bh9ArKrPY8w
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...