Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

asus ux32vd yeterli mi / performans sorunu?

senko

Öne çıkan mesajlar

Selam
yıllardır şirket bilgisayarı kullanıyorum, yıllar önce asus'un ux32vd diye bir modelini almıştım, kullanmadım gibi bişi elimin altında hep şirket laptopu olduğundan.

neyse bi 10güne işten ayrılcam, aldım bu laptopu baktım battery ölmüş yata yata, yeni battery alındı. kurdum win10'u ama, alet kasılıyor :) chrome açılırken 4-5sn bekletiyor, demin hepsiburda'ya girdim ana sayfada ağladı meret.

baktım alete inte corei7 3517U diye bir işlemci var 1.9ghz de çalışıyor gözüküyor max, 10gb ram var ssd var.

miladı mı geçti acaba bu işlemcilerin?
şurdan bakınca sanki geçmemiş gibi gözüküyor
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-3517U-vs-Intel-7500U

ama rahatsız edici bir yavaşlık var,
neyse tl;dr bu laptop bana önümüzdeki 2 sene için yeter mi (oyun fln min oynanıyor laptopta) yoksa illa bi 7500U'lu işlemcili bir laptop mu almak gerekiyor?

veya aletin win10 ile bir alıp veremdiği mi var acaba...
win7 varmış bu alet çıktığında.
Sosyal ağlarda paylaş

O işlemciyle o yavaşlık normal.

Şimdi Intel bu laptop işlemcilerine i5, i7 falan diyor da pek bir anlamı olmuyor o isimlerin. 4c/4t yavaş olanına i5 diyor mesela, hızlı olanına i7 falan. Hep reklam bunlar. İşlemcileri değerlendirirken Turbo boost'una, model numarasına falan pek takılmayın. Açın kaç core kaç thread ve all core max. kaçta çalışıyor ona bakın. IPC'leri yakın oluyor zaten aynı nesil işlemcilerin.

Bu 3517U 2c/4t 1.9 GHz bir işlemci ve eski nesillerden. Single core 3.0 GHz'e boostluyor sadece ve IPC'si de yerlerde olduğu için kasması normal.

7500u da 2c/4t 2.7 GHz, single core boost'u 3.5 GHz. IPC'si daha iyidir ama.
Sosyal ağlarda paylaş

smooth bir performans için hangi işlemcilere bakmak lazım laptoplarda?
ultrabooklarda genelde 7500u var sanki.
türkiyede pek 13" laptop seçeneği de yok, hepsiburada'ya baktım.

bu arada windowstaki tüm görsel zımbırtı şeylerini kapattım, bide çift ekran kartı var alette (niye varsa) integrated olanını devre dışı bıkratım. Eh biraz daha iyi gibi ama şirketin laptopundaki o akıcılık yok hala.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...