Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Altcoin Genel

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

said:
40 adet nvidia 1080 ile günde yaklaşık
457 adet vertcoin kazılır 1 adet fiyatı : 0,00028216 btc şuanki kura göre günde : 378 dolar
728 adet LBRY kazılır 1 adet fiyatı : 0,00017670 btc şuanki kura göre günde : 377 dolar
218 adet hUSH kazılır 1 adet fiyatı : 0,00045605 btc şuanki kura göre günde : 291 dolar
0,74 adet zcash kazılır 1 adet fiyatı : 0,10883967 btc şuanki kura göre günde : 236 dolar
Tahmini değerlerdir. Çoğunu kazmadım bile araştırıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Daha once sorulmus olabilir de bakinca tonlarca alt coin var. Mesela birinin daha populer digerinin pek sallanmamasinin sebebi ne oluyor? Guvenlik mi, baska birsey mi. Sonucta hepsi ayni mantikla hareket ediyor degil mi..

Bunun cevabı dayandırıldığı temelleri araştırmaktan geçiyor biraz bence. Uzun dönemde birşeyleri değiştirebilecek altyapı vadedenler ileride artacak olan altcoinler olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Guvenden kastim aralarindaki guven farkiydi yoksa elbetteki temelde ayni mantikla calisiyor hepsi.

Uzun vadede birseyler vaad edenler ne gibi seyler mesela. Yani Etherium bir anda populer olup salliyorum X coin olmuyorsa hype'in altinda yatan birseyler olmasi gerekiyor degil mi.

Temelde competitive advantage yaratacak unsurlar neler bu coinlerde? Bitcoin ve Litecoin gibi daha oturakli coinlerin pazarda ilk olma, taninirlik, daha fazla kisi ve islemde kullanilma ve haliyle sistemin daha robust olmasi gibi ozellikleri var ki bitcoin in premium olmasinin sebebi bu.

Benim merak ettigim direk altcoinler - atiyorum belli marketlerde monopoly saglayabilirler mi, mesela sadece oyunlarda kullanilacak coin vardi sanirsam, onun gibi, bu tarz unsurlarin olmasi gerekiyor sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:
Guven isteyen altin alacak.

altinin nesi guvenli. yarin nerede ne kadar altin deposu kesfedilecegini bilemiyorsun. aha oldu 2-3 sene once cin bir yerde kesfetti buyuk bi yigin altin fiyatlarini etkiledi. birisi essek gibi bir rezerv bulursa ya da ucuz bir sekilde altin sentezleyebilecek bir prosesi bir sekilde basarirsa altin fiyati da tepetaklak olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...