Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Burst coin -- hdd ile mining

akirafes

Öne çıkan mesajlar

Quo-Vadis said:

Abow konuyu görünce aklıma geldi, Bu hhd ile mininig zımbırtısının,
Kairos denen dolandırıcılıkla ile ilgisi var mıdır ?

yok ya oyle dursa da hic ilgisi yok, bu gercekten mantikli bir is modeli, sifreledikten sonra bmw falan da senin bilgisayarinda tutabilir sikinti olmaz :)

fakat bu firma ozelinde konusursak, ne yaptiklari belli degil transparan olmayarak kendilerini guvenceye aliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

Quivalen-soth said:

1 saate 277mb upload yaparsa ozaman aylık 200 dolar alıyorsun hesaba göre

benim ki şuan 3 saatte 3mb yapmış :D upload yapacak kimse bulamıo haha

1 saatte 277 mb ayda 200 tb demek bunun da endustri "deger"i 12 bin dolar falan, yanlis hesap yapmis olman lazim, yani bu kadar yuksek komisyonlu sistem olacagini sanmiyorum.

yok ya sen retardedsin o yuzden olmamistir, benimki 10 gb yapti. educated guessim bile accurate, bosuna konusmuyoruz. di gelip ozur dileyecek mi bakalim?

neyse bugun hakli ciktim, 29 gun sonra da gelip 10 dolar odemesini alinca gene hakli cikarim.

--

son kez erke donergecini curutmek icin yazayim, artik kuran gibi baglanmanin anlami yok scorj mudur nedir.

500 gb storage'in da 500 gb bandwidthin de endustri maliyeti bellidir.

Amazonda 1 makine + 500 gb in + 500 gb out + 500 gb storage 54 dolar, eger 50 dolardan 1 kurus fazla kazanabilecegine inanan bir insanoglu varsa gitsin bugun bu makinelerden 10000 tane acsin.

ne capital costu var ne biseyi, hatta 5 gblik ac dolunca 50 yap dolunca 500 yap, yani bu oranda para kazandirdigi surece para kaybetmeniz imkansiz.

AA BANDWIDTH O ZAMAN KESIN 10 trilyar kazanilir diye bir argumanla genius olunmuyor maalesef.

gene kaba etten diyin ama educated guessim bu sistemin aws'den 40% daha uygun olmasi lazim ki gene akli basinda bir insanoglu kullansin, yani kazansaniz kazansaniz 30 dolar kazanirsiniz (500 gb upload yapacak internetiniz varsa)

odul fonksiyonu falan da gizli yani adminin kendi nodeudur 300 dolar odemislerdir, o kadar para raise etmisler cebe atmanin en kolay yolu.

Tam bu hesabı yaptım ve aynı sonuca ulaştım, hala bu işin rasyonel bir maddi karşılığını öngöremiyorum ben. Ne mantığı var abi biri açıklasın ya. Neyi göremiyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bende 2 gündür okuyorum aynı konuyu kesinlikle mantığını anlamadım. İnternette mantıklı binlerce depolama alanı varken senden 500 gb upload aldı diye neden 300 dolar versin adamlar. Biri çok güzel bir şey demiş ayda 10 TL vererek ev satıyoruz derse nasıl dolandırıcı dersin aynı şekilde inanmazsın özeti bu.

bu arada 10 Tl koup 50000 TL kazanıyosan bunun adı kar değil dolandırıcılıktır. dünyanın en karlı işi bile ayda 1e 100 para kazandırmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

https://storj.io/storj.pdf

Al, bundan. Verisini benim ve digerlerinin gotu boklu laptopimda (gerci 15bin TL ediyo ama) saklamak isteyen su yukardaki white paper'da anlatilan yuzunden saklar.

Gerci surada yazilanlari bile okumadan oturup bunu nasil okuyacaksin cok merak ediyorum ama olsun, sorunu cevaplamis olayim diye koydum yine.

Kazanirsin kazanmazsin olayi bi yana, okurken baya baya isinize geleni dogru/mantikli kabul edip, hali hazirda olmusu goz ardi ediyorsunuz. Sozde alayiniz teknik adamlarsiniz. Baya baya aklim almiyo su yaklasimlarinizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu alti ustu 14bin dolar odemis adamlar Mart ayinda. Yarisini kendilerine odeseler ne olur?

Daha gecen hafta 6 gunde $30M topladi bu adamlar token sale ile. 2014'den beri de takip ediyorum, gumbur gumbur geliyoruz diyorlar.

Ne olur ne olmazlar ya da kim ne kadar odeme alir bilmiyorum, yazdim neden o kazancin yatirimla dogru orantili olmadigini zaten de, duzgun PR'la daha da buyuyecekler bence cunku sirketlerin milyon dolarlar harcadiklari disaster recovery'yi cooook ucuza getirebiliyor olacaklar. Konu disaster recovery olunca ya da herhangi bir veriyi decentralised olarak dunya capinca saklayabilmek olunca kalkip da AWS falan demek komik kaliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

Quivalen-soth said:

1 saate 277mb upload yaparsa ozaman aylık 200 dolar alıyorsun hesaba göre

benim ki şuan 3 saatte 3mb yapmış :D upload yapacak kimse bulamıo haha

1 saatte 277 mb ayda 200 tb demek bunun da endustri "deger"i 12 bin dolar falan, yanlis hesap yapmis olman lazim, yani bu kadar yuksek komisyonlu sistem olacagini sanmiyorum.

yok ya sen retardedsin o yuzden olmamistir, benimki 10 gb yapti. educated guessim bile accurate, bosuna konusmuyoruz. di gelip ozur dileyecek mi bakalim?

neyse bugun hakli ciktim, 29 gun sonra da gelip 10 dolar odemesini alinca gene hakli cikarim.

Ya gercekten akil tutulmasi.

Sen hic denemedigin, kimsenin denedigine sahit olmadigin bir konuda diyorsun ki "1 mb bile upload etmemis olacak", ben denedigim ve gozumle gordugum sey icin diyorum ki "boyle oluyor". Sonra sen alip bunu "sen gerizekalisin benimki oldu" seklinde yorumlayip, yine isine geldigi gibi yorumladigin sekliyle anlatiyorsun.

Yetmiyor, bunun adina da "educated guess" diyorsun. Educated guess dedigin bildigin mabadindan uydurmak.

Ozur dileme olayi da yine "educated guess"in ile ayni kaynaktan diye tahmin ediyorum zira "su sartlarda bu kadar kazanilmis" derken hala gelip "ya kazanabilecek misin dene bakalim" muhabbeti ceviriyorsun. Kazanamayabilirsin pek tabi zira Mithat gibi TB'lar da ayirsan dolduramayabiliyosun, doldursan da talep olmayinca data transfer konusunda yetersiz kalabiliyorsun ya da network'de reputation'i senden fazla olan senden fazla talep aliyor?

Diyorsan ki gormedigim hic bir seye inanmiyorum, odemeleri de kesin kendi kendilerine yapiyorlar, e tedavi ol ne diyeyim. Okudugun onca makaleyi, kitabi falan da at cope, denemedin nasilsa hepsini.

Gerisine cevap vermem anlamsiz zira zaten yazdim hepsini tekrar tekrar. Yazilani okumayip, okusa da istedigi gibi yalan yanlis yorumlayanla bas edebilecek ne vaktim ne de dermanim var.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

di said:

Yazik ya kimin cocuguysaniz. Verilen ornek bile yanlis, ortada satilan bisey yokken su kadara sunu satsalar alir misin diye geziyonuz ondan diyorum.

Neyse hadi takilin.

bu ne lan
yazık kimin cocuguysanız ne demek
admine bak cay demle
seviye diplerde

"Kim neden saklasin senin gotu boklu laptopunda bilgiyi" yazarken seviye yerindeydi de ben bunu yazinca mi dibe indi? Kiyamam :)

Sikayet edin de atsinlar madem.

edit : ha etmis zaten. bi sn atiyorum kendimi.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

acilen orucu bırakman şart

Dinle kitapla isim yok benim epeydir de iki gram okumadan gelip isine gelene he deyip gelmeyene mahalle muhtari tribiyle yaklasanlara katlanamiyorum pek.

Ben iyiyim yani. Normal olmayan ossurup ossurup ipe dizip sonra got olunca "ay bize ne dediii" diye sikayete abanmak ya da buna "educated guess" demek.
Sosyal ağlarda paylaş

Kithnos said:

Di,

Sakin ol ya boşver. Herkes argümanları okur, kendi kararlarını verir. Haklılık yarışı değil neticede.

Sakinim abi. Hakli olmak gibi bir derdim de yok lakin facts vs mabad konusunda mabad tarafini tutunca bu sozde muhendis arkadaslar cevap veresim geliyor.

Yoksa gayet gereksiz farkindayim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...