Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Burst coin -- hdd ile mining

akirafes

Öne çıkan mesajlar

abi bana iş modeli olarak mantıklı gelmiyor. yani bendeki kullanılmayan depolama alanını başkalarına kiralamış oluyorum block olarak, belki adam gidiyor o alanı başkasına cloud storage olarak satıyor okey de, aşırı pahalı bir çözüm sizin belirttiğinize göre yani.

gerçi ekran kartıyla bazı matematiksel hesaplamalar yapıp para yaratmak da mantıklı değil de neyse. kafam basmıyor artık bu konulara.
Sosyal ağlarda paylaş

Quivalen-soth said:

Gayrettepede sunucum var boşta napsam diye düşünüyordum arşivler boşa çıkınca 10Gbit uplink var :) Gider yarın alırım bi nas 10TB daha takarım

AMA getirmesse para bulacam sizi....

Elektirik parasıda veriyorum colocation da

Editor ?
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Tamam bende 2 şey söylüyorum bununla ilgili zaten;

500 gb ile 300 doar kazanın, 300 dolarda benden.

Onun üstüne diyorum ki, ŞUAN (yani ilk başlarda hype yapma falan değil) 500 gb ile 300 dolar kazanan bulun, başkası kazanmış olsun, gerçekten public bu istatistiklerde bu oranda kazanan birini bulun, 5gb yatırmış 3 dolar almış falanda olur, oran doğru olsa yeter.

Yok. Öyle biri yok. Öyle bir gelir yok. Hepimiz evimizin bir odasını komple hdd doldururduk öyle bişi gerçek olsa. Maalesef değil.

edit: Gerçi bir yerde doğruluğu var, ben denedim olmadı, çok uzaktı, amaaan olmaz bu , s-tir et dedim. Yani 500 gb ile 300$ harbiden 10tl karşılığı ev gibi bişi, o yüzden. Varsa ıspatı ben seve seve g*t olmaya razıyım.

edit: http://blog.storj.io/post/110416906278/how-much-will-i-make-from-driveshare

Storj kendi blog sitesinden bir adet 4tb ile ayda 67 dolar kazanma tutosu.

Mithat upload'un ne oldugunu anladigina emin misin? Cunku her seferinde donup dolasip elinde olan,
kullanilmayan kapasite ustunden yapiyorsun hesabi.

Al bak Mart ayi odemeleri;

https://docs.google.com/spreadsheets/d/14JmkmMgxNHVWmiNyS2QgAo8iigUHdmYIAFbr3vchmsU/edit?ts=58e2b810#gid=1970169466

$216'lik odeme alan toplamda ~200GB'lik upload yapmis. GB Hours dedigi de barindirdigi miktar * barindirdigi saat muhtemelen, haliyle barindirdigi data da ortalama 60gb civarina denk geliyor.

TL; DR; hazir yapilmisi varken seni got edicem diye bir ay ugrasamayacagim ama dort islem biliyorsan kendi kendine got olabilirsin su yukardakilerle.
Sosyal ağlarda paylaş

DownloadedBytes ile GigabyteHours arasındaki fark ne
adamın GigabyteHours u daha yüksek olan 70 dolar almış

önemli olan upload ettiği dosyamı ozaman dowloaded le neyi kastediyor bizim indirdiğimizi yoksa bizden indirilenmi ?

Ayrıca başladım bekliyorum bakalim nolcak 5tb

http://resim.patifile.com/2017/05/31/mstsc_2017-05-31_23-42-21a4000.png
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

Ben soyleyeyim ne olacak yarin geleceksin "ya 1 mb dolmamis daha" diyeceksin

Tabii denemekte yarar var.

Gecen hafta bir kac saat icinde 10 kusur gig doldurdum ben neymis bu diye denerken.

Hani isten anlamayan adamlar degilsiniz, ne konustugunuzu biliyorsunuz ama bir yandan da cok meraklisiniz desteksiz sallamaya. Yapmayin abi. Hepimiz icin en iyisi, en guzeli olur.
Sosyal ağlarda paylaş

unity100 said:

simdi NETICE ne.

mesela elinde bir dcde bos server olan adamin 1 tb hd, bilmemkac tb bandwidthi dayamasini engelleyen ne var bu olayda. dayarsa ne olur.

Adamlarin network'undeki data miktari ile kimin ne paylastigi, NAT arkasinda kalip kalmadigin vesaire onemli. Yatirimin ile dogru orantili donus alamama ihtimali var.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

unity100 said:

simdi NETICE ne.

mesela elinde bir dcde bos server olan adamin 1 tb hd, bilmemkac tb bandwidthi dayamasini engelleyen ne var bu olayda. dayarsa ne olur.

adam 1 sayfa once gomdu iste, yarina kisa vadeli, 1 ay sonraya da uzun vadeli sonuclari hep beraber gorecegiz

Aynen abi benim de buna kafam basmadı ya
Sosyal ağlarda paylaş

Abow konuyu görünce aklıma geldi, Bu hhd ile mininig zımbırtısının,
Kairos denen dolandırıcılıkla ile ilgisi var mıdır ?

İş icabı HDD lazım oluyor bana (Playstationları upgrade etmek için), hangi tanıdık bilgisayar dukkanına sorsam, Kairoscular tüketti diye cevap verirlerdi.

Bende sordum nedir bu Kairos diye. Etrafdımda 3 adet tanıdık çıktı bu sisteme giren. ( Bir tanesi 3 tane almış, nasıl bir gaza gelme ise artık, borç istesek vermez aq )

Şartlar :

1. 1250 dolares vereceğin. Üye ekledikçe onların verdiği paradan , para alacağın ( Klasik Ponzi)

-İlgimi çeken kısım burada.

2. İnternetin ve en az 500 gb lik laptopun olacak.

3. Laptopa bir takım programlar yükletiyorlar, onlar laptop çalıştıkça çalışıyor.

4. Bilgisayarın en az 8 saat online duracak. Ne kadar çok açık duruyor o kadar çok para kazancan.

Bunun açıklaması da BMW, Mercedes, Audi gibi firmalar , sözde böyle cloud larda tutuyormuş bilgileri internette. ( Elalemin laptopumda ::o ) , o yüzden en az 8 saat açık kalmalı imiş.

Ben ya Botnet ya da çaktırmadan coin mining yaptırıyor millete diye düşünmüştüm,özellikle bir takım programlar yükleyecen, 8 saat online kalacak internetin olacak kısmını duyunca.

Ama bu konuyu okuyunca, bu HDD işi daha mantıklı gelmeye başladı.

SOnuç kimse para almadı , verdikleri paralar ile kaldırlar. Hatta en son Kairos a dolandırıcılık davası açıldı diye okumuştum. Ama bir 3 ay etrafta HDD bulamadım.

Diyeceğim şu :
Ponzi ve bu HDD işi mix edip para kaldırmak, dolandırıcılıkta bambaşka bir boyut olmuş.
Grandmaster Thief olmuş herifler. Direk Master JEDİ seviyesinde plan. Şapka çıkartırım. Ben bu HDD işini buradan okudum, ki kendimi Teknolojiyi takip ederim diye sayarım.
Adamlar daha geçen sene planı programı yapıp piyasaya sürdü.
Sosyal ağlarda paylaş

Quivalen-soth said:

1 saate 277mb upload yaparsa ozaman aylık 200 dolar alıyorsun hesaba göre

benim ki şuan 3 saatte 3mb yapmış :D upload yapacak kimse bulamıo haha

1 saatte 277 mb ayda 200 tb demek bunun da endustri "deger"i 12 bin dolar falan, yanlis hesap yapmis olman lazim, yani bu kadar yuksek komisyonlu sistem olacagini sanmiyorum.

yok ya sen retardedsin o yuzden olmamistir, benimki 10 gb yapti. educated guessim bile accurate, bosuna konusmuyoruz. di gelip ozur dileyecek mi bakalim?

neyse bugun hakli ciktim, 29 gun sonra da gelip 10 dolar odemesini alinca gene hakli cikarim.

--

son kez erke donergecini curutmek icin yazayim, artik kuran gibi baglanmanin anlami yok scorj mudur nedir.

500 gb storage'in da 500 gb bandwidthin de endustri maliyeti bellidir.

Amazonda 1 makine + 500 gb in + 500 gb out + 500 gb storage 54 dolar, eger 50 dolardan 1 kurus fazla kazanabilecegine inanan bir insanoglu varsa gitsin bugun bu makinelerden 10000 tane acsin.

ne capital costu var ne biseyi, hatta 5 gblik ac dolunca 50 yap dolunca 500 yap, yani bu oranda para kazandirdigi surece para kaybetmeniz imkansiz.

AA BANDWIDTH O ZAMAN KESIN 10 trilyar kazanilir diye bir argumanla genius olunmuyor maalesef.

gene kaba etten diyin ama educated guessim bu sistemin aws'den 40% daha uygun olmasi lazim ki gene akli basinda bir insanoglu kullansin, yani kazansaniz kazansaniz 30 dolar kazanirsiniz (500 gb upload yapacak internetiniz varsa)

odul fonksiyonu falan da gizli yani adminin kendi nodeudur 300 dolar odemislerdir, o kadar para raise etmisler cebe atmanin en kolay yolu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...