Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedi tasması gibin

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

Abi şimdi biliyorum aslında kedilerin öyle dışarı çıkayım baba beni gezdirsin diye takıntıları yoktur ama ben bizimkini şöyle bi haftasonu yıldız parkına götürüp çayır çimen gezsin istiyorum.
o yüzden böyle vücut tasması tarzı şeyler var galiba. onlardan alıp çıkarsam patileri bi kuma bassa çim yese sincap görse kovalasa gülsek eğlensek...

iyi mi olur yoksa kötü mü bilemiyorum. napsak ?
Sosyal ağlarda paylaş

sirtina degen birsey olunca hayvan boyle dar tuneldeymis gibi hareket eder o vucut tasmasi zor o acidan zaten egilip kivrilip cikiyorlar bir anda icinden, yada yere yapisiyor.

boyun tasmasina da ufaktan alismasi lazim balkona vs cikarken takacaksin 1-2 1-2, sonra takmani bekliyor zaten kendisi.

birde %100 ev kedisi ise disardaki bircok seyden korkacaktir zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

Abi şimdi biliyorum aslında kedilerin öyle dışarı çıkayım baba beni gezdirsin diye takıntıları yoktur ama ben bizimkini şöyle bi haftasonu yıldız parkına götürüp çayır çimen gezsin istiyorum.
o yüzden böyle vücut tasması tarzı şeyler var galiba. onlardan alıp çıkarsam patileri bi kuma bassa çim yese sincap görse kovalasa gülsek eğlensek...

iyi mi olur yoksa kötü mü bilemiyorum. napsak ?

ben bunu aynen yapiyorum. kediler cok kivrak hayvanlar. kucuk kopegin cikamadigi tasmalarin icinden cikabiliyorlar. kediler icin gogus tasmasi satiliyordu eskiden. ama bulamazsan mecburen bunun yerine kucuk kopek gogus tasmasi kullanacagiz.

yalniz o tasmalarin ucuna kendi 1 metrelik kayisini degil, onun yerine kucuk kopekler icin olan 5 metrelik fleksiden takabilirsin. ben 5 metreyi sonuna kadar aciyorum. arkadas kendisini ozgurce takiliyhor saniyor.

yalniz yildiz parki kalabalik olabilir. kediler ev ortami disinda dolasmiyorsa kalabalikta ciddi panik olurlar. o nedenle daha tenha yerlerde bu ise baslamani oneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

benimkisini 2 aylıkken falan sokaktan aldım. tam bir sokak aşiftesidir ama eve çok alıştı. yalnızlığı benimsedi ve başka kedi görünce aslan oluyor. komşunun kedisini görünce ayırmasam horus ve set gibi non stop kavga edecek.

bir iki kere camdan düşüp dışarıda kalmışlığı var ama uzaklaşmıyor. abi kedi bildiğiniz kedi yani sdfkadsf
Sosyal ağlarda paylaş

bir adam gördüm geçenlerde, göğüs tasması takmış kedisine. kedi azman bir tekirdi ve çok mutlu görünüyordu. sohbet ettik biraz. bebekliğinden alıştırmışlar, yürüyerek ya da bisikletin sepetinde parka fln. götürüyormuş. hatta güvenli yerlerde bırakıyormuş ağaçlara tırmanıp takılıyormuş. 5 yaşındaydı, 5 senedir böyleymiş.
Sosyal ağlarda paylaş

kedisine göre değişiyor. karakterinden anlaşılır zaten. apartman kapısı açıldığında dışarı fırlamaya çalışıyorsa o zaman umut var. yakınlarındayken apartman kapısı açıldığında evin içine doğru patinaj ata ata kaçıyorsa o zaman muhtemelen bıraktığın an ilk çalılığın ya da arabanın altına sinecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kediyi ilk seferde yildiz parkina goturme. Kediler mekanlarina baglidir. Yasadigi mekandan uzaklastikca keyfi kacar. Evden uzak bir yere goturursen senin tahmin ettigin gibi gezip dolasmayacak. Bir yere sinip, korkuyla eve goturmeni bekleyecek.
Ama apartmanin onune cikarabilirsin. Eger daha once hic cikmadiysa tasmasiz cikarma. Cunku ani bir sesten korkup kacar, bir daha da zor bulursun.

Kucagina alip cikarmaktansa dairenin kapisindan beraber etrafi koklaya koklaya cikmaniz daha iyi olur. Hatta ilk 1-2 gun apartmanin icine cikip daha sonraki gunlerde apartmanin disina cimaniz daha iyi olur pisi icin.

Benim cuma hergun disari cikiyor, eve zor sokuyorum. Ama kucagima alip bilmedigi
Tanimadigi uzak bir yere goturunce korkudan pisip kaliyor, kucagimdan inmek istemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten günün bir kısmını apartmanda diğer kısmını bi benim katta bi annemin katta geçiriyor. bazen de abimin kata çıkıp orada takılıyor. hani tek bir yere bağlı değil.

ama mesela apartmanın kapısını açtığımda hiç çıkmaya yeltenmedi. merdivenden bakıyor bana ora nere lan dercesine. hani korktuğunu falan da hissetmedim.

gerçi bi kaç hafta önce annem eve yeni koltuk takımı aldıklarında apartmanın önüne çıkıp işçileri izlediğini söyledi sonra içeri girdi dedi ama kafam dağınıktı o gün çok detayına girmedim. ha iyimiş dedim geçtim.

bir kaç kere gel gel dedim kapıya çıkalım diye çıkmadı.

giriş kattaki komşunun kediyi çok merak ediyodu zamanında sürekli o kapıya gidiyordu ama sonra biz kapıları açık bıraktık komşunun kedisi yukarı gelip bizimkiyle tanışmak istedi fakat bizimkisi orospu gibi kavgaya tutuştu sürekli yılan gibi tıslıyordu. bir süredir aşağı da inmiyor anladı tabi aşağıda 6 yaşında pamuk gibi tekir erkek var. bırakır mı başkanlık koltuğunu başkasına.

kucağıma alıp bizim sokaktaki veterinere götürmüşlüğüm var gerçi ama ondan da tam tepkiyi ölçemiyosun haliyle.

ha bir kere de kafesinde starbucksa götürdüm. açtım kapısını hiç dışarı çıkmadı içerden öyle mal mal izledi heryeri ki orası kediyi alıp eve götürdüm noktaydı. hani orayı biliyodur lan zaten diye götürdüm ama hiç vay ak ben bi zamanlar buraların fakir ama gururlu bir kedisiydim demedi. geldiği yeri unutmuş göt.
kendisi de şu. foto geçen seneden gerçi şimdi atanamamış aslana dönüştü.
http://i.imgur.com/vddEneR.jpg
ha şu sayfaya bi sürü fotosunu koymuşum gerçi şimdi hatırladım
https://forum.paticik.com/read.php?22,3406308,page=97
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...