Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turk.net kullananlar topici

paradoksalkedi

Öne çıkan mesajlar

• 1 yıl sonra ...

TurkNete bir kaç saat önce geçtim. Geçiş sırasında bir sıkıntı yaşamadım. Bu geçiş için telekoma 700tl-800tl para ödeyeceğim. Amacım sadece telekomun faiş fiyatları olmadan 35mbit / 3mbit alabilmekti.

Alabilmekti diyorum çünkü geçiş işlemlerim bir kaç saat önce tamamlandı ve 16mbitim :D. Müşteri hizmetleri olmadığından, sistemlerine yazdım ve eşek gibi birisinin okumasını bekleyeceğim. Okuyan çözecek mi ondan bile emin değilim şuan. Benzer şeyler yaşayanlara nanik çekmişler.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Densiz dedi ki:

TurkNete bir kaç saat önce geçtim. Geçiş sırasında bir sıkıntı yaşamadım. Bu geçiş için telekoma 700tl-800tl para ödeyeceğim. Amacım sadece telekomun faiş fiyatları olmadan 35mbit / 3mbit alabilmekti.

Alabilmekti diyorum çünkü geçiş işlemlerim bir kaç saat önce tamamlandı ve 16mbitim :D. Müşteri hizmetleri olmadığından, sistemlerine yazdım ve eşek gibi birisinin okumasını bekleyeceğim. Okuyan çözecek mi ondan bile emin değilim şuan. Benzer şeyler yaşayanlara nanik çekmişler.

vdsl'e geçirmemiş olabilirler, benim de öyleydi mail attım 3 gün internetimi kesip vdsl'e geçirdiler şimdi 35mbit alıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

@Xenus

İnternetimi taşıdığım için bir kurulum olmayacaktı. Modemim vs. her şeyim destekliyor. Tek yaptıkları arkaplanda hizmet aldığım yeri değiştirmek oldu.

@S-H

Az önce birilerine ulaşabildim ve söylediğine göre telefonum henüz taşınmadığı için 16mbit alıyormuşum. Taşındıktan sonra işlemim devam edecekmiş.

Fakat ben yalın internet kullanıyordum. Umarım günlerce telefon hattı açılmasını bekletmezler. Bir de yazdığın 3 günlük kesinti canımı yakar :D. Neler olacağını merak ediyorum. İstediğim gibi sonuç alamazsam millenicom a geçiş yaparım. Bi faturada TurkNet çıkartır, düzülmeye alıştık artık.

Tek korkum, bunlar işlemleri yapana kadar ellerinde vdsl2 portu kalmazsa ne olacak. Bu portu benim için ayırdılar mı? vs... Çünkü araştırdığımda port olmadığı için 16mbit e mecbur olanları okudum. Bu nedenle geçiş yapmadan önce ısrarla port durumunu sormuştum.

Densiz tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 28.06.2019 at 14:32, Xenus dedi ki:

Geçen Cuma kayıt oldum. Kimliği online işlemlerden yükledim. Pazartesi ıslak imzalı sözleşmeleri ücretsiz mng kargo ile gönderdim. Salı günü ellerine geçti. Çarşamba Turknet kurulum ekibine bugüne (Cuma) randevu verdiler. (Daha önce internet/telefon hattı yoktu). O gün Türk Telekom'dan bi eleman apartmana hat geliyor mu diye kontrol etti. Bugün 1 gibi Turknet'ten eleman eve geldi. 5 dk'da falan apartmanın panosundan bağlantıyı yaptı, interneti kullanmaya başladım. Telefon hattı da geldi 1000 dk varmış ama numara çevirince meşgule düşüyor nedense zaten kullanmayacağım gerçi.

8373691153.png

Ref kodu: IWM66QE50XWM

Link: https://turk.net/p/IWM66QE50XWM/

burada da dursun. bu arada 100mbit'e kadar limitsiz paketine online işlemlerden geçeyim diyorum 35mbit'ten 10 lira fark var. 85.99 TL. Internete bişi olmaz herhalde değil mi?

kullandığım vdsl modem şu.

https://www.yukko.com/tenda-v300-4port-300-mbps-vdsl2-modem-router-v-50121039

Xenus tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

vdsl2 geçişim tamamlandı. Şuan 35mbitim ve upload hızım 3mbit. Fakat +10 tl yi verip 75mbitlik pakete çıkacağım. Download hızı önemli değilde, 1 mbit upload için.

Bu arada arkadaşlık kampanyası varmış. Katılırken referans kodu ile bağlansaymışım 1 ay bedavası olacakmış lul. İsteyen olursa benim ref linkini bırakıyorum. Buradan açtıran olursa 2 mizde birer aylık kazanıyoruz.

1 ay bedavalı ref bağlantısı : https://turk.net/p/BRL94BF77OOG/

Geçişimin özeti:

Evrakları işleme koyduktan 2 gün sonra internetim telekomdan taşındı. 30 dakika netim kesildi.

internet taşındığında 16mbit dim. Telefonu internetden sonra taşıdılar (aslında yalındım) ve + 1.5 gün sürdü

Telefon taşınması bittiğinde vds2l geçişim sağlandı.

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
6 saat önce, KillJoy dedi ki:

@Densiz tamam senin kodu kullandım üye olurken. 

hayırlı olsun. Umarım sen de sorunsuz bir hizmet alırsın.
Ben açıkcası memmunum fakat gördüğüm kadarıyla tek kötü yönü müşteri hizmetlerinin telefonla çalışmaması. Teknik destek için vs. destek kaydı bırakmak gerekiyor. Sorun acilse twitterdan da yazıyorsun vs.

bu zamana kadar yaşadığım tek sorun, ara sıra internetin 2 dakika kadar gitmesi. Haftada 4-5 defa oluyor. Bunun dışında ben hiç bir sorun yaşamadım.

bu arada bir kaç bilgi vereyim.

ücretsiz kullanacağıun ay 3 üncü ay oluyor. İlk girdiğin ay ve sonraki ayı ödüyorsun. 3 üncü ayda ref linki ile kayıt olduysan fatura gelmiyor.
Ayrıca türknet ön ödemeli çalışıyor.

girdiğin kampanyada cayma bedeli varsa evrağını online işlemlerden yüklemeyi unutmaki faturalarıdnan düşmeye başlasınlar. Ben telekomdan ayrılırken tam 700 tl para ödedim. Neyseki 480tl sini indirim olarak türknet karşılayacak 1 yıl içinde.

neyse, umarım sorun yaşamazsın.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

31 temmuzda telefonla aradım, evrakları maillediler,
2 ağustos imzalayıp kargoladım.
4 ağustos sözlü onay aldılar
8 ağustos (internet sağlayıcım değişti) açıldı.
süreç problemsizdi, taahüt olmadığı için risk yok, şimdilik memnunum.

ref kodu: LPH41UO76MMU

KillJoy tarafından düzenlendi
tarihler
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...