Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şengen Vizesi

Phoenixlin

Öne çıkan mesajlar

Muhteşem bir şirkette çalıştığım için 1.5 ay önceden haber verdiğimiz bir konferansa gidiş onayı konferansa 2 hafta kala çıktı (çıkmadı aslında da çıkacak gibi =/). Konferans Almanya'da ve bizim elemanların sorduğu kadarıyla Almanya vizesi minimum 25 günde (şu sıralar) çıktığı için sıkıntı oluyor.

Daha hızlı vize veren bir ülkeden şengen alıp, oradan aktarmalı (ülkeye giriş yapmadan) Almanya'ya geçsek sıkıntı olur mu? Yoksa ülkeye gir-çık mı yapmak lazım?

Not: Almanya sıkıntı bi yer olduğu için başka ülkeden vize alıp ilk olarak Almanya'ya girmeyi istemiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

sıkıntı olabilir

aldığın ülkeden geçsen de sıkıntı olabilir, o adamlar bot değil sonuçta, ne yaptığını anlıyorlar.

olması gereken başvuru için yaptığın vizeyi başvuru yaptığın kapsamda kullanman, ondan sonra istediğin gibi bölgede gezersin kimse bir şey demez. ama gidip uyduruk ülkelerden alıp direkt almanyaya giriş yaparsan veya sadece gir-çık yaparak almanyaya geçersen kenara çekebilirler. çekmeyede bilirler. biraz şans.

beni son başvurumda telefonla aradılar. kanka önceden ispanyadan alıp almanyadan girmişsin, sen hayırdır diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında Schengen anlaşmasının doğasına aykırı bu aldığın ülkeye girmeden başka ülkeye alınmama. Fakat malesef çoğu durumda bu geçerli. Bir de Master Country hurafesi var; Almanya, Fransa, Hollanda gibi yerlerden vize alırsanız bu ülkelere giriş yapmadan başka Schengen ülkelerine gidebiliyorsunuz tarzı. Ama tabii en garanti olanı aldığın ülkeye giriş-çıkış yapmak. Yaz geldiği için randevu verirler mi yakın tarihe bilmiyorum ama Yunanistan'a vize alıp, İzmir'den Sakız'a gidip dönebilirsin vizeyi işletmek adına. Fakat seyahat tarihini biraz uzun göstermek ve bundan sonra da Yunanistan'ı ziyaret edeceğini belirtmekte fayda var, öbür türlü 1 veya 2 girişli verebiliyorlar multi yerine

Bu arada Almanya vizesi 25 günde çıkmaz ya, o randevu tarihi+bekleme süresi toplamıdır. Yoksa iData'dan başvurunca İtalya da Almanya da 7-8 günde veriyor vize.
Sosyal ağlarda paylaş

Şirketten arattık işte bizim vize işlerini yapan araacıyı da onlar dedi 25 günden önce çıkmaz diye. Öyle olunca işte elde iki seçenek kaldı ya başka ülkeden alıp; direk Almanya'ya geçmek ya da başka ülkeden alıp, o ülkeye giriş yapıp (damga bastırıp); ordan Almanya'ya geçmek.

Şu an 2.sini yapıcaz gibi de işte Türk tipi bürokrasi son dakikada ne iş çıkarır başımıza bilemiyorum.

Anasını sattığımın vizyonsuzları enerji üssü olacaz diyip, saçma salak adamları Las Vegas'a gönderir. Biz enerjiyle alakalı en testisli insanların (akademisyen/piyasa) toplaşacağı konferansa makale kabul ettiririz; "ama gerek var mı gitmenize"...
Sosyal ağlarda paylaş

Phoenixlin said:

Muhteşem bir şirkette çalıştığım için 1.5 ay önceden haber verdiğimiz bir konferansa gidiş onayı konferansa 2 hafta kala çıktı (çıkmadı aslında da çıkacak gibi =/). Konferans Almanya'da ve bizim elemanların sorduğu kadarıyla Almanya vizesi minimum 25 günde (şu sıralar) çıktığı için sıkıntı oluyor.

Daha hızlı vize veren bir ülkeden şengen alıp, oradan aktarmalı (ülkeye giriş yapmadan) Almanya'ya geçsek sıkıntı olur mu? Yoksa ülkeye gir-çık mı yapmak lazım?

Not: Almanya sıkıntı bi yer olduğu için başka ülkeden vize alıp ilk olarak Almanya'ya girmeyi istemiyoruz.

almanya bu konuda en problemli ülkelerin başında geliyor. kapıda çokça geri çevrilme hikayesi mevcut. türklere baya kıl davranıyor bazı görevliler. konferansa gitmek şartsa denersiniz şansınızı ama kapıdan çevrilip sınır dışı edilip vizenizin iptal edilme ihtimalini de göz önüne alın :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bence senin bu 2 yol da riskli ve muhtemelen sorun yaşayacaksın. O yüzden illa gitmek istiyorum diyorsan ve üşenmeyeceksen Marmaris'ten Yunanistan'a başvuru yapabilirsin; İzmir'de falan dolu hep randevular ama orada en azından 10 gün sonraya verebilirler. Vize çıkınca da bir adaya gir çık yaparsın al sana garanti Almanya'ya girebileceğin Schengen

Onun dışında zaten 2 hafta kala vize alabileceğin bir ülke yok bence. İtalya hızlı veriyor mesela ama onun da kısa süreli ve tek girişli verme riski oluyor. Zaten yaza girdiğimizden randevular hep dolu
Sosyal ağlarda paylaş

italya için de idata veriyor, idata'ya sorarsan randevusuz kesinlikle almıyorlar ama italya başkonsolosluğunun sitesinde ve kendilerine sorduklarında süre problemin varsa idata'ya randevu olmaksızın başvurabileceğini söylüyorlar. telefonda olabildiğince erken gitmenin (açılışa) faydalı olacağı da ek olarak söylendi.

almanya başkonsolosluğu ile iletişime geçip, durumu açıklayıp, çözüm önerisi istemen lazım. gel direk burdan başvur büyük ihtimal demezler (bazı ülkeler diyor da almanyadan beklemem böyle bişey). ama randevusuz veya özel randevu ile idata'dan başvurabileceğini söyleyebilirler.

bunu söylerlerse yazılı olarak veya idata ile iletişime geçerek de belirtmelerini rica et, çünkü idata hayır olmaz diyecek yine
Sosyal ağlarda paylaş

ingilterede var o express olayı şengenlerde var mı bilmiyorum vardır muhtemelen.
ama express için başvuruyorsun, eşşek gibi para bayılıyorsun, 2 katına falan yakın. normal şartlarda 5 günde verecez diyorlar ama garantisini vermiyorlar. babam başvurmuştu işte express, söylenen tarihten 3 gün geç geldi. gg oldu uçak bileti falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Phoenixlin said:

Dün geldim almanyadan. İstanbula başvurduysanız idata ile 10 günde geldi benim vizem. 25 gün gibi bişey yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu bilgilerin hepsini topladım; ilgililere söyledim bakalım ne çıkacak.

Ya vizeye kendim başvursam bi şekilde halletmeye kasıcam da şirket üzerinden gidecez diye sürekli birilerinin bir şeyleri onaylaması falan bekleniyor. Her yeni önerimde de "x'in onayını almamız lazım, dur y'ye sorayım (sormadı)" şeklinde boşluğa uzanan bir çözümlük doğuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi anlamıyorum zaten bu işi ya, ben kendim değil de şirketin anlaştığı aracı şirketle konuştum; adam inatla 25 günden önce çıkmaz dedi.

Şimdiki süreçte işte İtalya üzerinden göçücez Almanya'ya. İtalya'da kalacakmış gibi fake rezervasyonları falan ayarladık, uçakta Milan aktarmalı Almanya olacak. Ülkeye bir kapıdan girip damgayı alıcaz, diğer kapıdan çıkış damgasını bastırıp çıkıcaz. Tabii hala İtalya'dan vize onayı gelmedi orası ayrı :D

Olur da sınırların birinde kalırsam; döndükten sonra, benim yaptığımı yapmayın diye bilgi notu düşerim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...