Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Altered Carbon (2018) - Netflix

Komutan

Öne çıkan mesajlar

Sir.Enis said:

Sapıklığın sınırlarını zorlamışlar biraz dizide

ufak spoiler

bedenime delikler açıp istediğin deliği kullanabilirsin muhabbeti yuh dedirtti

aynen!
bir de ben bir seyi anlamadim.

spo

Su psikolojik cokuntu yasayan kiz Lizzy, genel evde calisiyormus, hatta direk o zengin meth musterisiymis, hatta annesi de orda calisiyormus sanrim? bu normal gunluk bir is haline mi gelmis 250 yil sonra, hani kotu yola dusmek, o havadaki yer icin soylecek bi terim mi olmus sadece ;)
Cunku sanirim babasi da biliyor, hani hic " kizimi oraya dusurmusler " filan diye soylenmedi bizim Tak'a.

Sosyal ağlarda paylaş

Sir.Enis said:

Flassh said:

bunun kitabı da bu kadar ucuz bi hikaye mi ya
neyini hypeladılar bu kadar

bana bir dizi tavsiye edebilir misin bende senin gibi bu dizinin çok ucuz olduğunu düşünmem için ?

ben söyliyim overkill olcak ama breaking bad :p
gerçi hangi janra soruyosun bilmiyorum.
peki sen bu dizinin iyi olduğunu hangi nedenlerle düşünüyosun?
Sosyal ağlarda paylaş

çok güzel izletti ama beklentiyi yükseltti çevrem vay efendim en büyük bütçeli yapımı, kitabı da varmış çok iyiymiş, şöyle memeler var, böyle çükler gördüm vs.

inanılmaz derinleşebilecek konular var ama yüzeysel kaldığını düşünüyorum. ilk sezon için 6.5/10

Rei'nin mekanı çok daha abartılabilirdi ya madem vahşet ve seks içeriyorsun abart kardeşim kim tutuyor

Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

Konuya gitmek icin tiklayin: https://forum.paticik.com/read.php?11,8678578,8827083#msg-8827083
Sir.Enis said:

Flassh said:

bunun kitabı da bu kadar ucuz bi hikaye mi ya
neyini hypeladılar bu kadar

bana bir dizi tavsiye edebilir misin bende senin gibi bu dizinin çok ucuz olduğunu düşünmem için ?

ben söyliyim overkill olcak ama breaking bad :p
gerçi hangi janra soruyosun bilmiyorum.
peki sen bu dizinin iyi olduğunu hangi nedenlerle düşünüyosun?

janr ilk defa duyan bir insan olsamda, tarz farkını bile kaldırsak o kadar uçurum yok aralarında... farkları biri yakın gelecek diğeri uzak. ve biraz sapıklığı göz önüne fazla sokuyor ama hoş mesaj insanlar için bak sen busun yakıp yıkıp hedonizmi saçma anlıyorsun mesajı var. diğeri ise bak uyuşturucu kötü ama hayatlar neler nelere geliyor bla bla...
bana bunu çöp gibi hissettirmesede dizimin tam bittiği dönemde bi dizi önerirsin belki demiştim dostum. şaşırmak herkes ihtiyacı bazen :D
Sosyal ağlarda paylaş

Settingde hayvan gibi potansiyel var ama gerek anlatımda gerekse sonunda sıkıntı var biraz.

Karakterler havada kalıyor bi kere, özellikle Markus Antonyusun süper vicdanlı methusalı falan. Rei keza çok iyi konsept var ama gerizekalı gibi davranıyor dram yaratabilmek için. Leungun inançlı kötü adamlığının abartısı kadar avukat kızın doğru yolu bulması, hele en sonda

Markus Antonyusun da doğru yolu bulup hapse girmeyi kabul etmesi, hareketlerinden pişman olması efffff

Bi taraftan çocuk ölümlerinden snuff ve parayla tecavüze kadar sıkıntılı konuları işleyebilecek kadar R rating dizi yapıp ruh, bilinç ve ölümsüzlük hakkında güzel sorular ortaya koy, diğer taraftan karakterlerin b-type movie sığlığında hareket etsin olmamış.

Yani hakkını yemeyelim şimdi olmuş da böyle eksik kalmış.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...