Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pathfinder: Kingmaker

fenris

Öne çıkan mesajlar

fenris said:

Pathfinder in kendi dunyasi Golarion mu ne baya kiytirik bi dunya. Asil guzelligi sistemi archtypelarla karakter yapmak filan baya eglenceli.

Avellone o dunyadan da guzel bise cikarir. Bi de archtype larla karakter cesitliligi getirdiler mi on numara olur.

Golarion baya iyi bir dunya bence ya. Neden kiytirik dedin simdi :D

Tek sorun uzerine yazili bestseller kitaplari olmadigi icin belirgin one cikan karakterleri falan yok pek.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

Golarion baya iyi bir dunya bence ya. Neden kiytirik dedin simdi :D
ya çok generic ve öyle insanı gaza getiren brşey de göremedim pek. zevke göre değişir tabi. paizo mekanik konusunda iyi; worldbuilding de meh...
axedice said:

Benim kafamdaki asıl soru işareti kingdom building hedesini nasıl entegre edecekler. Bi tarafta klasik adventure diğer tarafta işin stratejik boyutu falan bilemedim.
ben adventure module e şöyle bi göz atmıştım. olay biraz dağılmış bir krallığı toparlamakla alakalıydı diye aklımda kalmış. yani öyle komşu ülkelerle savaş filan değil de, boss u dövüp o bölgeyi adam et şeklinde olur gibi geliyor bana.

bu arada pathfinder sistemini alttaki siteden olduğu gibi görebilirsiniz. dnd 3,5 u bilenlere herşey tanıdık görünür zaten.

http://www.d20pfsrd.com/
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

neutrino said:

Izometrigin tadini baska biseyden almam mumkun degil ya.

wizardry, eye of the beholder, ultima underworld, daggerfall, lands of lore, morrowind, bloodlines, witcher, deus ex, kotor 2 gibi oyunları oynayıp da tat almadığını söyleyen varsa rpg oynamasın zaten, yasaklansın.

şu izometrik klişesi baymaktan öte bir boyuta geçti.

Tek karekter mi oynatacağız? Zira ilk ikisi hariç diğer bütün oyunlar tek karakter oynuyoruz

Birde lands of lore varmış...
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

bone yine muhalefetin ayarını kaçırdın. niye izometrik denen şeyi bitirmek istiyorsun ki. izo da olsun tps fps de olsun.

benim dediğim, son zamanlarda çıkan her oyunun izometrik pompaladığı ve piyasanın variety'e ihtiyaç duyduğu. sırf kolaya kaçmak için yapıyorlar bu izometriği de zaten.

bu dediğimden izometrik denen şeyi bitirmek istediğimi sen çıkarttın. sonra ortalıkta "ay bone muhalefet bilmemne" diye konuşuyorsun :D
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Bone said:

wizardry, eye of the beholder, ultima underworld, daggerfall, lands of lore, morrowind, bloodlines, witcher, deus ex, kotor 2 gibi oyunları oynayıp da tat almadığını söyleyen varsa rpg oynamasın zaten, yasaklansın.

şu izometrik klişesi baymaktan öte bir boyuta geçti.
oynadım ve hepsinin orijinal kutuları var

demek istemiş daha çok. Bide lands of lore o kadar iyi değildi ya.

Benim kafamdaki asıl soru işareti kingdom building hedesini nasıl entegre edecekler. Bi tarafta klasik adventure diğer tarafta işin stratejik boyutu falan bilemedim. alengirli terimler kullanacağımız özellikler ekleyecekler mi, sanki rpg uzmanıymış gibi havaya gireyim

let me fix it for you
Sosyal ağlarda paylaş

off valla sıkıyorsunuz arkadaş ya. IQ'nüzün 80 olduğunu biliyorum da. yine de azıcık düşünüp yorum yapabilecek kapasitede olduğunuzu sanıyorum.

izometrik bitirmeye çalıştığım yok. ha her firmanın sırf arcane gibi klişe karakterlere hitap etmek uğruna izometrik basıyor olmasından rahatsız olan yoksa zaten boşa konuşuyorum. infinity engine klişenizle size bol sexler.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 6 ay sonra ...
Bu adamlar çok temiz çalışıyor ya UI olsun art & animation olsun hep bi pırıl pırıl. Şu aşamada bi endişe ToEE stayla generic campaigne bağlamaları ama Avellone un blog yazılarından updatelerinden falan sadece ismen değil baya fiili olarak da narrative design a katkı yaptığını görebiliyoruz. Beklentilerim baya yükseliyor bu oyundan (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...