Jump to content
ginaly

Ginaly'nin Sigara Bırakma Günlüğü

Öne çıkan mesajlar

§ 19 Oca 2019, 18:30
Eşim 5 yıl önce champix e başladı. 2 kutusunu bitirebildi. 3'üncü kutuya gerek kalmadı. 5 yıldır sigara içmiyor.

İstersen sen de yaparsın ginaly.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 19 Oca 2019, 20:12
cambazct said:

Ben de ayın 8'inde bıraktım bir şey de kullanmadım, öyle lök diye bıraktım, düşündüğüm kadar da zorlanmadım. Ölürüm, geberirim, milleti keserim sinirden sanıyordum ama yok, olmadı hiç biri, çok iyi oldu çok da iyi güzel oldu, hiç canım istemiyor artık.

Bravo ben de aynen böyle bıraktıydım baya son sigaramı yakıp vedalaştım ve 7 sene olmuş öhea

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 19 Oca 2019, 20:17
Yuh 7 Sene! Çok iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 19 Oca 2019, 21:08
Seri champix getir kardesim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 18 Kas 2019, 14:23

@ginaly hacım nası gidiyor sigarasızlık devam mı ?

Ben de  bıraktım 100. gündeyim, "sanırım bıraktım" diyebiliyorum artık

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 18 Kas 2019, 15:37

Yok be abi, malesef 😞

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 18 Kas 2019, 17:49

10 sene oldu bırakalı, günde 3 paketten, bir anda sıfıra indirdim. 2 ay canım her sigara çektiğinde nikotin sakızı (Nikorette) çiğnedim. Ondan sonra bitti.

Ama bırakmak içi gaza gelmiştim. Birde ne kadar garip gelse de Allen Carr ın kitabını (Sigarayı bırakmanın kolay yolu) okuyunca, bırakmak daha kolay oldu. O gün bügündür içmiyorum, aramadım bile. 

14 yaşında sigara içmeye başlamışım. 37 yaşında bıraktım.

Quo-Vadis tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 18 Kas 2019, 17:53
2 saat önce, ginaly dedi ki:

Yok be abi, malesef 😞

canın sağolsun

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Tem 2021, 18:37

Sigarayı bırakmak zor falan demişlerdi. bıraktım hiç zor değilmiş . Laorx gibi iradesi zayıf adamlar da etkisi çok büyük oluyor muhtemelen . Günde 2 paket içiyordum. İlk defa bırakayım artık 12km koşamıyorum dedim. bıraktım gitti. 72 saati geçtim şuanda böyle ilk 2 gün zor falan yazmışlarda hiç anlamadım zor mu kolay mı yani çok hızlı geçti. Aklına geliyor da hani öyle içimde kopan bir mücadele de yok. Paket duruyor kenarda elimi sürmedim daha. 1 hafta geçince paketi de atacağım. Başucumda dursun ki her an yakabilecek durumda olup da içmeyeyim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Tem 2021, 19:14

ben 2. günün sabahında işe giderken bakkala uğrayıp abi camel soft verir misin deyip aa pardon ben sigarayı bırakmıştım deyip geri çıkmıştım sdsfds bunun dışında ilk birkaç gün zorlanmamıştım ama sonra fenaydı 2. 3. aya kadar. o yüzden öyle büyük laflar etmesen fena olmaz tükürdüğünü yalama sonra sdsfd

nisan 2012'de bırakmışım vay be, hoş mesela şu anda captain black var elimde yılda 1 kere falan böyle birşey alıp lan ne boktan şeymiş deyip devam ediyorum yoluma 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Tem 2021, 19:17

Sigarayi birakip Biraya baslayabilirsin. Sonra haber et, beraber Biraui birakalim 😉

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 14 Tem 2021, 19:36

1.5 sene oldu neredeyse benim de bırakalı. alkol içerken bile aklıma gelmiyor artık, ilk 2-3 aydan sonrası daha rahat hakikaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Tem 2021, 15:16

Benim de 11 ay 25 gün olmuş. Bayram sonuna doğru 1. yılı dolduruyorum. Alkol almaya çıktığımda neredeyse 1 pakete varan bir tüketimim varken, bir sabah kalkıp yeter lan dememle başlayan bir süreç oldu. Bir fırt bile içmedim, ki bu süreçte baya sarhoş akşamlarım oldu ona rağmen 🙂  Spor zaten yapıyordum, iyice düzene de oturttum. Alkol de azaldı eskiye göre epey. İyi oldu iyi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Tem 2021, 16:34

ilk sokağa çıkma yasağı geldiğinde cuma 150 kişiyle bakkalda sigara sırasında "ulan ciğerlere saldıran virüs yüzünden global pandemi var, o yüzden sokağa çıkma yasağı geliyor ve sigara için kuyruktayım" diye bir aydınlanma yaşayıp bırakmıştım.

sigarayla ilişkilendirdiğim noktalarda ilk defa sigara içmeyince zorlanmıştım, mesela işte sigaraya çıktığımız arkadaşla çıkmamaya başlayınca bir zorlandım. işte alkollü ortamda içmeyince zorlandım vs.

sigaralı yaptığım her şeyi birkaç kez sigarasız yapınca alışıyor insan.

yalnız lanet bir şeymiş hakikaten. hala canım çekmese de, arada aklına geliyor insanın. düşünüyor yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Tem 2021, 16:51

Benim rakıda istiyor canım, elim boş kalıyor. Lanet bir şey gerçekten, fiziksel olarak zorlanmasam da el alışkanlığı eksikliği hiç geçmeyecek gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Tem 2021, 21:44

ben de nisan da ramazan orucu vesilesiyle bırakmaya niyet ettim, çok şükür hiç bozmadım 3 aydır tüm ısrarlara, yemek sonrası ve kahve eşliğinde hiç içmedim. hala türk kahvesi ile beraber canım çeksede büyük ölçüde kafada bitirdim gibi. fakat kötü yansıması kilo aldım. aslında kendime bahane ediyorum, tıkınıyorum sürekli, abur cubur vs. 75 ten 87 ye çıktım 😔

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 Tem 2021, 05:39

ocak 2020'de bıraktım. bıraksam iyi olur diyordum, hem keseye hem sağlığa zararlı. 

şu kitabı okudum, bıraktım. sakız vs nikotin ağzı meşgul edecek hiç bişey kullanmadım. ha ama dikkatinizi çekiyorum zaten bırakmak eğilimdeydim. yani mucize bi kitap değil, sende zaten o niyet varsa kitap çok yardımcı oluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 Tem 2021, 07:05

4 sene oldu bırakalı. 20 seneye yakın içmiştim. Bu 4 sene boyunca bir fırt bile içmedim çünkü bir kere içersem tekrar her şey geriye döner. İnsanın hayatında her an patlamaya hazır bir bomba gibi lanet şey. 3 sene boyunca hep bir şey eksikmiş gibi hissettim. Hani bir şey yapman lazım ama yapmamışsın hissiyatı. Ama son 1 senedir artık tamamen kafamdan silindi gibi. Ama ortamda sigara içen varsa yakın oturuyorum 🙈

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 17 Tem 2021, 06:33

ben sigarayı bıraktım ama günde 5-10 fırt vape alıyorum sayılır mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

• Yeni Oluştur...