Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ginaly'nin Sigara Bırakma Günlüğü

ginaly

Öne çıkan mesajlar

1999'dan sonra 3-4 sene kendime bu şekilde eziyet ettikten sonra tamamen bırakmayı becerdim. tekrar deneyeceksen sana tavsiyem kendine sigara ile ilgili, sigara içmekten daha kuvvetli bir motivasyon oluşturman. saçma gibi görünse de işe yaradı bende.

ne bileyim; sigara içmeyerek temiz bir insan olmak olur, sevdiğin saydığın sigara bırakmış bir insana benzemeye çalışmak olur, sigara içen biriyle asla ilgilenmeyecek bir sevgili adayı olur (çok tehlikeli, iş yatarsa fabrika bacasına dönülebilir :D ), çoluğuna çocuğuna iyi örnek olmak olur... kendine göre bir şey bulman lazım, ama öylesine değil gerçekten inanman lazım buna. sonuçta nikotin bağımlılığı falan hikaye tamamen, en fazla 3 gündür. gerisi olduğu gibi psikolojik bağımlılık. yenmenin de yolu psikolojiden geçiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Şu hırıltılı nefes, sabah dayak yemiş gibi kalkma vs. bende çok olmuyordu kullanırken de; bırakınca farkettim baya hayat kalitesi artıyor. Bir de zor yani. Sigarayı bağdaştırdığın çok şey oluyor hayatta; mesela ben evde durup dururken ulan bi sigara yakayım balkona çıkıp demezdim; bırakmadan önce yazlıktaydım hava bok gibiydi hiç çıkmadım evden 2 gün, canım bile istemedi içmedim.

Ama dönüşte rakılı ortam oldu gecesinde paket bitti. Böyle ayda yılda bir çok keyfi gelince 1-2 tane yakıp sonra aylarca içmeyen tipler var, onlara özeniyorum yani. Öyle olabileceğimi bilsem yakacam bir tane de, yine başa sarcak işte olay. Ama daha fenaları da var, şimdi mesela bizim bir arkadaş bıraktı, adam dağıldı ya. Gece alarm kurup sigaraya kalkan adamdı, 3 saat Bodrum sürüyorsa 3 kez mola verip sigara yakardı vs. Rüyasında sigara içiyormuş. Öyleleri için daha da drama bir durum tabii.

ilk bıraktığım dönemde kaç defa rüyamda sigara içerken hastir bırakmıştım ben bunu niye içtim ya diyerek pişmanlıklar içinde uyandım anlatamam haddi hesabı yok sdsfds
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

sana tavsiyem kendine sigara ile ilgili, sigara içmekten daha kuvvetli bir motivasyon oluşturman.

bu mantıklı görünüyor bayaa.

aylık ödemesi sigara masrafıma denk bir kredi çeksem aslında. krediyi çekemeyeceğim bir hesaba koysam, zaruriyetten her ay taksit ödeyince motive olurum belki (:
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

Sufi said:

sana tavsiyem kendine sigara ile ilgili, sigara içmekten daha kuvvetli bir motivasyon oluşturman.

bu mantıklı görünüyor bayaa.

aylık ödemesi sigara masrafıma denk bir kredi çeksem aslında. krediyi çekemeyeceğim bir hesaba koysam, zaruriyetten her ay taksit ödeyince motive olurum belki (:

o kredi ile karton karton sigara al zamlanmadan ilerde başlayınca ucuza kapatmış olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

Ben de bıraktım e sigara ile. Bırakmış sayılıyor muyuz öyle ?
10 gün oldu aramıyorum hiç , çok da mutlu ve enerjik hissediyorum kendimi .

ben de günde 0.75 litre viski içiyordum, şimdi bıraktım yerine günde 10 bira içiyorum çok mutluyum :P

tabii ki daha iyi. sigaranın içindeki bi sürü zehirli maddeyi almış olmuyorsun bünyeye ama yine de bırakmak ile aynı değil haliyle

edit: ben arka sayfadaydım meğerse yeni safyada yazılmış benzeri :(
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...