Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bana araba buluyoruz

Suark

Öne çıkan mesajlar

Selam pati ahalisi,

Temmuz ayında araba almayı düşünüyorum, haziranda aktif olarak "netten" aramaya başlayacağım. Tabi fikirleriniz önemli, özellikle sürüş tecrübeleri.

Bütçe MAX 40k, hadi bilemedin 42 olsun. Pazarlık payı kadar oynar anca
Sedan tercih ediyorum ama HB olmaz değil tabiki, sadece arka koltukların golf kadar ufak olmaması gerekiyor.
A sınıfı olmaz,B lere de şöyle biraz yampiri bakıyorum. iç ve bagaj hacmi önemli (bebek arabası vs sığacak felan )
Euro ncap dışında nereye güvenicez bilmiyorum, ama güvenli araç arıyorum. Bazı hyundai modellerini eliyor mesela bu kriter
Yakıt çok önemli değil, lpg istemiyorum sadece. Dizel veya benzinli olur
Düşük hacimli benzinli olacaksa, turboluları tercih ederim acil durumda uzamak için.
Tabiki uzun yolda yapacağım, zaten birazda o yüzden A sınıfı olmaz.

Bu filtrelerden sonra şu araçlar çıkıyor karşıma
1. 2011 jetta, 1.2 tsi olanlardan. Yeni kasa olan, tabi fiyat menziline girmiyor tam olarak ama yinede bulabilirsem şansımı deneyeceğim.
Sorum şu, eski kasa jetta nasıl?
2. Octavia, Rapid spaceback seveceğim arabalar ama yeterince eski TSI ları yok. Fiyat menziline giren bulamadım bir türlü.
3.C elysee çok beğendiğim kullanımı çok rahat çok güzel bir araba(dizelini kullandım). Ama ncapten 3 yıldız almış. Haliyle direk sildim üstünü. Doğrumu yapıyorum?
4.Ford focus, 2011 den itibaren olanlar, bunların dizel motoru PSA(gürültülü ama sağlam motor) peki benzinlisi nasıl? Kullananlar yorum pls
5. Seat leon, çok ilan var. Apaçi olmayanını bulmak biraz zor gibi ve hadi bulduk diyelim, iç mekan genişliği nasıl? Focusla kıyaslarsak ne deriz?
6. Civic istemiyorum, çünkü ÇOOOK kullandım. Biraz değişiklik olsun bide hepsi lpg ilanların
7. Eski kasa corollalar nasıl? 1.33 olmayanlar tabiki. Kullanan varsa yorum pls, özellikle ncap skorları çok yüksek
8. C4 benzinlilerde menzile giriyor, bunun dizelini kullandım. Focus-S40 la aynı motor. Ama bilemedim. Benzinlisi nasıldır?
9. Yüksek KM li S40lar, almaya değer mi?
10. Astralar nasıl? Bi önceki kasa yani. Benzinlisi nasıldır? Peki 1.3 turbo dizeli?
11. Toledo nasıl? Rapidin seat muadili ise eğer fiyat menziline tsi lar giriyor. Kullanan eden var mı?

Başka önerilere tamamen açığım.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazmamışım onları,
2010 ve üstü olabilir, 2009 falanda olur ama genelde arabaların 2-3 önceki kasası oluyor. O yüzden imtina ediyorum.

Manuel tercihim.

c-elysee yi şirket aracı olarak 1.6 dizelini kullanıp çok sevmiştim ben. Megandan falan çok daha iyi bi araba benim gözümde.
ama ncap 3 yıldız :/

hyundai i20 de fena gözükmüyor ama oda 4 yıldız almış

alteayı hiç duymamıştım, leona çok benziyo ilanlarda, farkı nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

i20 küçük kalır biraz, onun genişce bir modeli vardı ama ne kadar farklı bilmiyorum

leon da ne kadar tatmin eder bilmiyorum bagaj ve arka koltuk olarak

altea leon'dan yüksek ve iç hacmi belirgin şekilde geniş. şu an satışı yok sanırım. benim araba 2004 altea, gayet memnunum. arabaya her binen ilk başta iç genişliğine değiniyor, sonra da 2004 olduğuna inanmıyor.

Fistan said:

çok satıldığı için ilanı çok olması normal

bu da güzel alternatif, sedan veya hb, 2010 / 2011 güzel bulursun
Sosyal ağlarda paylaş

yaklaşık 1.5 katı civarında ithal arabalar.
pejo 206 lar bi ucuz işte. Tabi ben arabayı tr de alıcam
Flassh said:

iranda arabalar pahalı mı

çok fazla yaktığını söylüyorlar, bide iç dizaynına göre fiyatı çok yüksek geldi bana. Sanki corolla daha mantıklı?
Fistan said:

2011 mazda 3 al gülen surat

Toledo senin arabanın yeni kasası mı? Toledo alınabilire benziyor öyleyse.
Hem tsi seçeneğide var ölü motor değildir o.
http://www.euroncap.com/tr/results/seat/toledo/10947
xaty said:

Suark said:

i20 küçük kalır biraz, onun genişce bir modeli vardı ama ne kadar farklı bilmiyorum

leon da ne kadar tatmin eder bilmiyorum bagaj ve arka koltuk olarak

altea leon'dan yüksek ve iç hacmi belirgin şekilde geniş. şu an satışı yok sanırım. benim araba 2004 altea, gayet memnunum. arabaya her binen ilk başta iç genişliğine değiniyor, sonra da 2004 olduğuna inanmıyor.

Fistan said:

çok satıldığı için ilanı çok olması normal

bu da güzel alternatif, sedan veya hb, 2010 / 2011 güzel bulursun
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır, toledo da farklı model. o da olabilir.

altea devam etmiyor sanırım, benim araba altea'ydı, sonra onun yerine xl çıkardılar ama şimdi o da yok.

kaputu açınca vw zaten herşey, parçayla ilgili sıkıntı yaşamazsın

mazda3 annemlerde var, fazla yakıyor o yılın arabalarına göre (8/10 lt/100km). günlük uzun mesafe kullancağın bi araba değilse çok üzmez ama fazla yaktığı gerçek tabi
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-83-binde-garaj-arabasi-temiz-b-max-titanium-paketidir-435177844/detay

ncap 5 yıldız bebekli aile için ideal,donanımı falan seni mutlu eder. Linki öylesine attım bir araştır. c-elysee kullananların övündüğü tek şey AZ YAKIOR. Onun dışında malzeme kalitesi vs leş.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

vay bmax hiç radarımda yoktu,
tabi bu 45k bandına girmiş (o paraya yeni kasa 1.2tsi jetta var :/)

benzinlileri nasıl bunların? bakayım bir belki 40 a falan vardır.

1.4 atmosferikse bu kasaya alınmaz ama 1.6 olabilir.

"1.2 tsi alma, beni zengin edersin"

bizim 20 senelik WV servisinin lafı. 1.2 tsi söyleyen herkese aktarıyorum bunu

90bin-100bin de motor yapıyomuşsun baştan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...