Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3rd Person Vs Parallel/Isometrıc Projectıon

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

ya ben şunu bi açıklığa getireyim, izo da olsa 3rd de olsa ben modellerin hepsini 3D yapacağım ondan kaçıım yok eheh keza Unıty3D ile yapıyorum sadece yazı tura atmak yerine oyuncu kitlei nasıl bir rpg bekliyor onu öğrenmek istedim yoksa ben kamerayı ana karakterin omzunun üstüne koyarsam 3rd olacak yok kameranın açısını ayarlarsam isometric olacak

ha şu var tabii 3rd person kameranın görüntülediği alan daha fazla olacağından daha fazla kaynak sömürecek keza log horizonda kullanılan sistemi kullanarak kaynak kullanımını etkin hale getirme şansım yok henüz

ama gördüm ki genel oyuncu beklentisi isometric, aynı zamanda kaynak kullanımı konusunda hem mobil hem pc için daha uygun benim için görece daha kolay yoksa TPS FPS yapmak atla deve değil

ben iso iso takılayım da biraz mekanikler de ortaya çıksın sizdenn test eyenizi de isterim eheh

hatta bir adım daha gidip network tarafına da girmek istiyorum ama bakalım önce bi cuvv cuvv dçvüştürelim de ana karakteri sonrası gelir

teşekkürler ^_^
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ama gördüm ki genel oyuncu beklentisi isometric, aynı zamanda kaynak kullanımı konusunda hem mobil hem pc için daha uygun benim için görece daha kolay yoksa TPS FPS yapmak atla deve değil

TPS FPS derken 3rd person, 1st person dediğini varsayıyorum. Böyle yorumlaman çok şaşırttı beni çünkü bence tek başına 3rd person oyun değil demo bile yapılamaz günümüzde. 2 boyutlu 10 saatlik rpg yapacağım, 3 boyutlu basit strateji yapacağım desen, haa adam yetenekliyse yapar derdim ama tarif ettiğin şekilde bir oyunun tek kişi tarafından yapılabileceğine inanmıyorum.

Hem mobil, hem pc demişsin iyice ilginç geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Olayın yetenekle alakası yok aslında. Yetenek başka konularda öne çıkıyor da. Solo game dev olmak hem hayvan gibi skill set gerektiyor hem de deneyim. Yoksa hobi olarak kursalarsın işte. İndie solo oyun çıkarıp da başarılı olmuş projeler ve anlatımları falan var. O kadar fazla iş yükü var ki zamanı bükemediğin sürece yıllarını vermeden ortaya elle tutulur bir şey çıkartmak çok zor hele ki rpg aman aman.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de ben yapmakta oldugum oyunla ilgili fazla teknik detaya girmedim, sadece tekık başıma ındıe yapacağımı soyledim ki bunun bir fikir vermesi gerekiyor

skyrim/starcraft/vs ayarında bir oyun yapmayı planladığımı düşünen varsa bi kendinize gelin pls hanı böyle bir iddiam da olamdı ama gel gelelim FPS TPS yapmak atla deve değil sadece ortaya çıkan nihai ürün AAA olmaz. basit, eğlenceli ve muhtemelen oynanış süresi de kısa olur ha ama alt yapısı kurulduktan sonra daha geniş nir ekiple mevcut kodların üzerinden yürüyüp daha büyük projelere geçilebilir yeter ki alt yapıyı oluşturacak kısım anlaşılır ve gelişime açık olsun

şu yazmakta oldupum oyunun görselleri bile low poly 3D olacak
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Ha tabi underrail gibi pixxellated bi olaya da girebilir ama o herif dahi bildiğin. İldodan o kadar yaratıcılık beklemiyoruz asd

abi oyunun game play videolarini oturdum izledim de "dahilik" kismi nerde? mekanikleri, nesne oyuncu iliskisi, artworku. kurgusu bana cok olagan geldi de ben neyi gormuyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

mekanikleri , kurgusu

Bu ikisi götürüyor olayı. ÇOK fazla detay var, hepsi iyi yedirilmiş ve sırıtmıyor. Motoru baştan aşağı yazmış zaten hazır motor da kullanmıyor. Youtubedan izleyerek anlayabileceğin gibi bi olayı yok zaten, hevesliysen oynaman lazım.

Hep yazıyorum bi underrail bide AoD son senelerde çıkan direk en iyi rpgler, bunların üstüne tasarım yapabilen çıkmadı daha. İki oyun da senin aklındaki türden uzak görünebilir ama madem rpg yapacaksın fikir vermesi açısından ikisini de oynaman faydalı olur bence.

Ha sen undertale gibi oyun yapacaksan boşver o zaman asd
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...