Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

böbrek taşı

Auberon

Öne çıkan mesajlar

bitkisel olarak çözmek istersen gilaburu diye meyvenin suyu var.
Tavsiye ederim...
Zamanında bitkisel ürünler satmış biri olarak faydalı bir ürün,hemde öyle karışım vs değil direk meyve suyu.
enson ameliyat olacak bir tanıdığıma tavsiye etmiştim,1hafta kadar kullandı,baktırmaya gittiğinde doktoruda şaşırmıştı taşları eritip düşürmüş.
Sosyal ağlarda paylaş

mytheron said:

bitkisel olarak çözmek istersen gilaburu diye meyvenin suyu var.
Tavsiye ederim...
Zamanında bitkisel ürünler satmış biri olarak faydalı bir ürün,hemde öyle karışım vs değil direk meyve suyu.
enson ameliyat olacak bir tanıdığıma tavsiye etmiştim,1hafta kadar kullandı,baktırmaya gittiğinde doktoruda şaşırmıştı taşları eritip düşürmüş.

abi 1 cm'lik taş nası düşücek kırılması lazım o taşın. aksine o meyve suyu dolaşımı fln hızlandırıp böbrekleri fln çalıştırırsa taşı hareket ettirip daha çok ağrı yapabilir. kırdırdıktan sonra içilebilir ama.

dediğim gibi ameliyat son tercihin olsun. 6 ayda bi düzenli taş düşürüyorum. gittiğim her farklı doktor ameliyat etmek istiyor ilk seferde.

sıkıcı bi süreç geçmiş olsun şimdidden.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 6 ay önce böbrek sancısına uyandım. Acıdan ellerim kollarım uyuşmuştu, felç geçiriyorum sanmıştım.

Ameliyat için taşın konumu önemli. Eğer böbreğin içindeyse veya kanalda böbreğe yakın bir yerdeyse ESWL denilen ses ile böbrek kırma işlemi rahat yapılıyor. Taş deri yüzeyine yakın bir yerde olduğu için gönderilen sesi kolayca odaklayabiliyorlar. Ancak taş aşağılara doğru inmişse, kanalda ilerlemişse sesle taş kırma işlemi çok zor oluyor veya yapılamıyor.

Benimki kanalın üst kısımlarındaydı. 1 seans taş kırma işlemi yapıldı. Çatlamasına sebep oldu. Bol su içtim. Sonra parçalnmış olan taş mesaneye kadar indi. Doktorun tavsiyesiyle Rowatinex isimli ilacı kullandım. Bu ilacı araştırın, kullanan herkes çok fayda gördüğünü söylüyor. Sigorta tarafından karşılanmayan bir ilaç, 100'lük kutusu 80 TL civarında olması lazım. İdrar kanallarını genişletiyor bu ilaç, taşın rahatça çıkmasını sağlıyor.
Biraz bu ilacı da kullandıktan sonra idrarımı yaparken pıt diye düştü benimki :D
Tabi bir miktar yanma oluyor, ona yapacak bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

Aiko said:

6 ayda bi düzenli taş düşürüyorum. gittiğim her farklı doktor ameliyat etmek istiyor ilk seferde.

sıkıcı bi süreç geçmiş olsun şimdidden.

Adam bildigin "mundar"

Ben o aciyi bi daha yasarsam kafama sikarim lan. Adam 6 ayda bir diyo.

aileden geliyo benim. ırsımı silkeyim. kardeşimde babamda yok bende var dedemde var. 3 yaşında taş düşürmüşüm 3..

yakın zamanda kontrolum var çekiniyorum gene hafiften belden ağrı vuruyor şu anda. kesin gene 1'den fazla taş var.

2 sene önce ses dalgalarıyla taş kırdırırken bir kaç seans sonra bi taş mesanemde sıkışmıştı. böyle tazzikli işeyemiyosun sancı yapıyor sanki içerden birşey batıyor ve sen bir şey yapamıyorsun çok kötü bir durum. doktora gittiğimde ultrasonda farkettik hemen oraya atış yaptılar. birde o bölge böbrek kadar hassas olmadığı için fazla ağrı hissetmiyorsun böbrek kısmına yapılan atışlarda şiddet arttıkça ağrıda artıyor. en son şiddette mesane bölgesine 10 dk atış yaptırdıktan sonra yaptığım ilk idrarda bol kanla beraber taşı düşürmüştüm.

bu da böyle bir anımdır :)
Sosyal ağlarda paylaş

Babam şöyle birşey anlatmıştı, rüyama girmişti birkaç gün. Taş pipisine kadar gelmiş ama orada tıkanıp kalmış. Doktor pipisine ince uzun bir makas sokmuş, makasın ucuyla taşı yakalayıp kırmış, sonra işettirmiş. Bu işlemi birkaç defa tekrarlamışlar. Taş acısını çekmektense bu makas işlemine razı olduğunu söylemişti. Oradan hesap etmeye çalışıyorum çekilen acıyı ama aklım almıyor. Harbiden o kadar çok mu ağrıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk paniği atlattıktan arkadaşlara soruşturdum, annemlerin çok taş düşüren bi akraba varmış onu aradık, Ankara'da 2 kişi önerdiler. Başkasına lazım olursa diye buraya isimlerini yazıyorum Kadir Türkölmez ve İzak Dalva.

Bu doktorlara gidince biraz rahatladım, taşın böbrekten çıktını ancak kanala girmediğini ESWL ile taş kırmanın denenebileceğini eğer sonuç alınmazsa diğer yönteme gerek duyulacağını söylediler.

aspirin kullandığım için ESWL yapmak için 1 hafta beklemem gerektiğini belirttiler.(normalde operasyon içinde gerekir ama ilk doktora söylediğimde sallamamıştı) pazartesiye randevu aldım ağrı gelmesin diye dua ediyorum.

Böbrek ağrısı taşdan değil taşın kanalı tıkaması sırasında böbreğin idrar gönderememesi nedeniyle böbrekte oluşan basınçtan şişmeden oluyormuş, bunu da yeni öğrendim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...