Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Babadan iş teslim alma sürüncemesi

mytheron

Öne çıkan mesajlar

• 5 ay sonra ...
kardeşim işe gerekli ciddiyeti vermediği için ortaklıktan ayırdım...
bukadar sorumsuzluğu daha fazla taşımanın anlamı yok.
adam 12-1 den aşağı işe geldiği yok,birde benim emeklerimi aldığım sattığım mallara bik bik etmeye başlayınca birde üstüne çoluğuma çocuğuma eşime düşman kesilince dur didim.
Ben babam gibi değilim,amcamı 50yıl sırtında taşıdı,bize anneme akrabalarına vs sahip çıkmadı değer vermedi laf söyletti ama ben söylettirmem sınırı çizerim didim.
zaten bütün yük benim omzumdaydı değişen birşey olmadı.

pişman değilim.afsdfsgsdff

o değilde piyasa bok gibi emk
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 5 yıl kurumsaldan sonra aile işine geçiş yaptım.

1 sene oldu, 1 sene 2 ay falan. 1-2 minor gerginlik dışında büyük bir sıkıntı yaşamadık.

Benim tabi "iş yapış şekli" ve "profesyonellik" ile ilgili yadırgadığım, zor adapte olduğum konular oldu. Kurumsallıktan gelen alışkanlıklardan vazgeçmek kolay olmuyor.

Mesela şimdi burada iş hayatı - özel hayat diye bir ayrım yok, her şey iç içe. En çok bunda zorlandım başlarda.

İş yapış şekli olarak da biraz ben yaklaştım, biraz onlar.

Ama hala tabi jenerasyon fakrından dolayı karşılıklı beklentilerde sapmalar var, her şeyim uyumlu olduğu bir dünya yok zaten de...

Bir sıkıntı olmayacak gibi uzun bir süre, bakalım. İyiyiz şuan.
Sosyal ağlarda paylaş

mytheron said:

kardeşim işe gerekli ciddiyeti vermediği için ortaklıktan ayırdım...
bukadar sorumsuzluğu daha fazla taşımanın anlamı yok.
adam 12-1 den aşağı işe geldiği yok,birde benim emeklerimi aldığım sattığım mallara bik bik etmeye başlayınca birde üstüne çoluğuma çocuğuma eşime düşman kesilince dur didim.
Ben babam gibi değilim,amcamı 50yıl sırtında taşıdı,bize anneme akrabalarına vs sahip çıkmadı değer vermedi laf söyletti ama ben söylettirmem sınırı çizerim didim.
zaten bütün yük benim omzumdaydı değişen birşey olmadı.

pişman değilim.afsdfsgsdff

o değilde piyasa bok gibi emk

:/

aranızı iyi tut be , iş yüzünden kişisel ilişkiler bozulmayaydı :/

kolay gelsin
Sosyal ağlarda paylaş

gerginlik yok,sadece birikmişleri pönkürdüm yüzüne okadar.Herkes haddini sınırlarını bilsin istedim.
Bencede iyi oldu ileride babama birşey olurda başımızda olmayacak olursa daha zor olurdu.
Dedimki babam nederse kabul,kim alırsa alsın babam hakem olsun değer biçsin onu kabul edelim,kardeşimde kabul etti.
Sonra ben her halukarda alacaktım ama genede hanıma sorayım diye gittim gece düşüneyim diye.
Ve aldım hakkını vereceğim zamanla taksitle.1,3k ya anlaştık değer konusunda yarısını vereceğim.
neden ben aldım?
1-kendim ve ailem için.
2-babamların bunca senelik gururunu bak oğulları beceremediler dememeleri için boyunlarını bükmek istemedim.
3-kardeşim için.çünkü o beceremez batırırdı.
ve benimde hakkıma düşecek payı ödeyemezdi ve dımdızlak kalırdım.ve 2.maddeyide devreye sokardı.

velhasıl zaman herşeyin ilacı.değerimi bilsin pezevenk.
eşinden ayrılacağı zaman eşimle birlik olduk kimse karışmazken biz seferber olup çözdük sorunlarını şimdi iyiler aralarında bizle bozuldular aq.
dahada kimseye karışmam ne halleri varsa görsünler
Sosyal ağlarda paylaş

burda insanlar bisey ararken ya brute force kullaniyo, ya da default kasiyere ne istedigini soruyo sanirim.

abi raflari kategorize eden label fln koysaniza, ben mi goremedim asdf

human learning 101.

BEDUK: oha adam daha ilk postta soylemis zaten birsuru projesi oldugunu, yenileme islerini fln filan. e artik eline gectigine gore innovation kasarsin bundan boyle hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

yok kardeşime haftalık vereceğim 1,3k halinde ödemeleri
ara ödemeler vs olur işler iyi gittiğinde ama sabit kısım 1,3k haftalık.

yük epey ağır, yapılacak iş çok,o yüzden bitsin oldu dediğimde koyacağım görselleri.Daha istediği gibi olmadı,hatta elimden geldiği için planladıgım bir tabela var yapmak istediğim,naturel şekilde,tasarım kafamda tamam fiziken vakit beklemekteyim
Sırf tabela için dükkanı merak edip gelecekler olur diye düşünüyorum.
Ama genel itibariyle görüşler güzel,amacına ulaşıyor sistem.Gezebiliyor insanlar dükkanda ferah ferah
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...