Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Babadan iş teslim alma sürüncemesi

mytheron

Öne çıkan mesajlar

Şimdi şöyle oluyor

Babamla amcam ortak bir nalbur işletiyolardı,devir edecek adam arıyolardı bulamadılar.Bizde jaydi kardeşim ve ben işleteyim diye açtık konuyu.
Ocak ayından beri işletiyoruz.Sorunumuz babam.
Nalbur eski sistem işliyor,dükkan büyük,yapı market olsa çok şukela olacak.Şuanda müşteri geliyor şunu getir şunu hazırla vsvs 10krş luk bişeyde isteseler hep biz koşturuyoruz ve enerji kalmıyor çünkü dükkan büyük depolar bikaçtane dağınık halde.
Ben epey biliyorum işi,yürütüyorumda sıkıntısız.Ama istediğim olay müşteri gelsin gezsin dolaşsın,almaya geldiği ürünü alsın gezerkende gözüne takılan bişeyler olursa onu da alsın gitsin.Yani sadece atıyorum çivi istiyosa çivi verip yollamayalım,ordan çekiçde alsın gitsin.Gibi.
Ama babam yapışmış ayrılmak bilmiyor,bişey öğretmiyor,eski düşünce tipi,hatasını kabul etmiyor ayrılacak diyemidir bilmiyor sürekli tartışma halindeyiz.
Sabah oturuyor faturanın başına tektek elle hesapla yaz hesapla yaz saatlerce..Ben bunu elinden alarak başlıyayım diyorum BÜYÜK YAPI MARKET projeme.elini oradan çektirmeye başlıyayım mecbur kalsın bilgisayardan yazdırma işine.Daha sonrasında barkod sistemi filan olucak mecbur,market usulü.

Sormak istediğim nasıl uzaklastıracaz bu adamı başımızdan kırmadan dökmeden tartısmadan...
Gerçekten zor durumdayım tartışacak sabrım vs yok çünkü,taktiksel olarak bişeyler yapmamız lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır en baştan anlaşma şeklimiz o uzaktan izleyecek,sorun veya yanlış yaptıgımız yerlerde ve büyük bağlantı durumlarında müdahale etmekti ama şuan hiçbir dediğini yapmıyor.

Bütün dükkanda olanı biteni elinin altında tutmaya çalısıyor.Kendi müşteriyle ilgileniyor,biz ordan başka müşteriyle ilgilenirken onada mğdahale ediyor.

Çok fazla söyleniyor olur olmadık herşeye.

Sürekli şikayet hali.

Vitrin bok gibiydi aldıgımızda,aksam bunu gönderdik kapattık kepenkleri 2 akşam vitrin düzelttik cillop gibi oldu insanlar artık durup bakıyor filan herkes begeni dileklerinde bulunuor ama bu sabah gelince köpek gibi çemkiriyor yüzümüze.

Küfür etmemek elde değil..
Sosyal ağlarda paylaş

Konuya donecek olursak, babanin her isletmenin yenilige adapte olmasi gerektigini, diger turlu batacagini, ilerlemeyecegini anlatmak lazim. Inat ediyorsa, anlamak istemiyorsa bu sefer de dedigin gibi ufak tefek seylerle baslayip mecbur birakmak gerek. Faturalarla elle ugrasmayi birakip bilgisayara gecirmek gibi iste.

Yalniz "isi zaten biliyorum" deyip gecme zira sana gore kotu isleyen yeri bunca senedir ayakta tutan belli ki baban ve amcanin musterileriyle olan iliskileri. Deneyimlerini hice sayma, faydalan.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Konuya donecek olursak, babanin her isletmenin yenilige adapte olmasi gerektigini, diger turlu batacagini, ilerlemeyecegini anlatmak lazim. Inat ediyorsa, anlamak istemiyorsa bu sefer de dedigin gibi ufak tefek seylerle baslayip mecbur birakmak gerek. Faturalarla elle ugrasmayi birakip bilgisayara gecirmek gibi iste.

Yalniz "isi zaten biliyorum" deyip gecme zira sana gore kotu isleyen yeri bunca senedir ayakta tutan belli ki baban ve amcanin musterileriyle olan iliskileri. Deneyimlerini hice sayma, faydalan.

+1

yaşlar kaç ve baba ile oturup konuşulur mu ya da baba rakı içerse oturun bi akşam baba böyleyken böyle diye muhabbet ortamında anlatırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

yıllardır alışık olduğu düzenin değişmesine resist etmesi çok normal. bunun bir sürü sebebi vardır bi kısmının kendisinin de farkında olmadığı
en başında büyük risk olarak görüyordur, sen barkod koycaz, işlere biz koşturmicaz, içerde daha çok adam dolancak vs dedikçe nerden çıkcak bunların maliyeti, içersi kalabalıkken nasıl güvenlik sağlicaz, adam tutcaksak onlarla kim uğraşcak vs şeyler kafasında dönüyordur.
bi de esnafın durumu ortada, özellikle belli alanlarda büyük zincirler, marketler ufak esnafı bitiriyor ister istemez. mücadele etcek gücünüz olmadığını hissedip bu işin çok devam etmeyeceğini düşünüyordur.

online satışınız var mı? n11, gittigidiyor vb yerlerde bi sürü nalbur ürün koyup dükkan açıyor. fiziksel dükkan yanında ordan da iş yürütüyorlar. o tarz şeylere bulaşıp dünyanın artık farklı olduğunu ve buna uyum sağlamanız gerektiğini hissettirebilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

Anlaşıldığı kadarıyla dükkanlar is yapıyor. Senin gözün daha yükseklerde ve ben is yapmayayım patron olayım derdindesin. Ancak işte üstte sayılan maliyetleri çıkartacak kadar iyi mi işiniz? Ayrıca belki babanın müşterileri siz büyük yapı marketlerden daha pahalıya satmaniza rağmen belki bu ilgi alaka hemen istediği şeyi alip gidebilmekten dolayı tercih ediyor sizi. Bilemezsin (bilemezsin demek çok iddialı olmuş biliyor musun araştırdin mi diyeyim) Dükkanların boyutu ne bilemiyorum tabi ama büyük yapı marketler ile nasıl baş edeceksin onlarla aynı tarza geçersen? Yani olmaz değil ama oturması kolay değil gibi duruyor baban gibi konuşmuş olmayayım ama. Faturayı bilgisayara geçmek falan basit şeyler onları yaparsin ama diğer fikirler için söylüyorum bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...