Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnek için yardım

masa

Öne çıkan mesajlar

Bir hocamın ricası üzerine paylaşıyorum. Zavallı kedicik nörolojik bir rahatsızlığa yakalanmış. Tedavi masrafları için bağış kampanyası başlatmış sahibi. Yardım etmek isteyen patiler olur diye tahmin ediyorum. Kedi sahibini direkt olarak tanımıyorum ancak aynı hocanın öğrencisi olduğumuzdan ismen biliyordum. Yani olay gerçek. Güvenirlik konusunda şüpheniz olmasın.

said:
Sevgili kedi bıdığım İnek maalesef amanı pahalı bir hastalığa tutuldu. Yaklaşık 3 haftadır arka ayaklarını kontrol etmekte zorlanıyordu, son 1 haftadır çişini kakasını da tutamamaya başladı. Yanlış teşhis ve 2 hafta kadar süren yetersiz (belki gereksiz de) tedaviden sonra dikkatli ve sevgili Nese'nin ısrarıyla İst.Üniv. Veterinerlik Fakültesi'ne gittik ve ayrıntılı tahliller sonucu bir virüsün İnek'in beynini yediği bulundu. Müdahale edilmezse arka ayaklarına ek olarak ön ayak kontrolünü, sonra görme yetisini kaybedecek ve sonunda onu da kaybedeceğim. Bunu tabii ki göze almıyorum ve gerekli her müdahaleyi yaptırıyorum ama malum, bir süredir çalışmıyorum ve İnek'in sağlık masrafları benim boyumu çoktan aştı. Halihazırda yaşam giderlerimi karşılayan ailemden bir de bu çocuğun masraflarını isteyemiyorum. İnek'e (ve tabii ki bana) yardım etmek isterseniz IBAN numaram: TR57 0006 4000 0011 1194 0671 40 (İş Bankası). Yardım gönderen herkese, burada bir kaç örneğini paylaştığım veteriner fişlerinin ayrıntılı bir tablosunu göndereceğim. (Oldu da gerekenden fazla yardım gelirse Çak bi Pati'ye bağışlayacağım.) Şimdiden teşekkürler. :) #direninek

[url=http://hizliresim.com/gqY99O][/ur

l]
İnekin vidyosu:
https://www.facebook.com/itirkasikci/videos/pcb.10155212143051457/10155212105346457/?type=3&theater
Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

Bir hocamın ricası üzerine paylaşıyorum. Zavallı kedicik nörolojik bir rahatsızlığa yakalanmış. Tedavi masrafları için bağış kampanyası başlatmış sahibi. Yardım etmek isteyen patiler olur diye tahmin ediyorum. Kedi sahibini direkt olarak tanımıyorum ancak aynı hocanın öğrencisi olduğumuzdan ismen biliyordum. Yani olay gerçek. Güvenirlik konusunda şüpheniz olmasın.

said:
Sevgili kedi bıdığım İnek maalesef amanı pahalı bir hastalığa tutuldu. Yaklaşık 3 haftadır arka ayaklarını kontrol etmekte zorlanıyordu, son 1 haftadır çişini kakasını da tutamamaya başladı. Yanlış teşhis ve 2 hafta kadar süren yetersiz (belki gereksiz de) tedaviden sonra dikkatli ve sevgili Nese'nin ısrarıyla İst.Üniv. Veterinerlik Fakültesi'ne gittik ve ayrıntılı tahliller sonucu bir virüsün İnek'in beynini yediği bulundu. Müdahale edilmezse arka ayaklarına ek olarak ön ayak kontrolünü, sonra görme yetisini kaybedecek ve sonunda onu da kaybedeceğim. Bunu tabii ki göze almıyorum ve gerekli her müdahaleyi yaptırıyorum ama malum, bir süredir çalışmıyorum ve İnek'in sağlık masrafları benim boyumu çoktan aştı. Halihazırda yaşam giderlerimi karşılayan ailemden bir de bu çocuğun masraflarını isteyemiyorum. İnek'e (ve tabii ki bana) yardım etmek isterseniz IBAN numaram: TR57 0006 4000 0011 1194 0671 40 (İş Bankası). Yardım gönderen herkese, burada bir kaç örneğini paylaştığım veteriner fişlerinin ayrıntılı bir tablosunu göndereceğim. (Oldu da gerekenden fazla yardım gelirse Çak bi Pati'ye bağışlayacağım.) Şimdiden teşekkürler. :) #direninek

[url=http://hizliresim.com/gqY99O][/ur

l]
İnekin vidyosu:
https://www.facebook.com/itirkasikci/videos/pcb.10155212143051457/10155212105346457/?type=3&theater

Itiri nereden taniyorsun ? :D
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Tam bir rakam veremiyorum ama aslında yardım istememin sebebi Türkiye ' de bulunmayan, oldukça maliyetli bir ilacı getirtebilmekti. Dün ilacı Kıbrıs'tan alabildim, bugün elime geçti. İlacin bir kutusu 2100 tl.
Bugün ilaç uygulaması başladı. Uygulama işe yararsa belli periyotlarda bu ilacı alması gerekecek, bu ciddi bir maliyet. Ancak kaç kez alması gerekir bunu ön göremediğim için tam bir rakam veremiyorum. Şimdilik ilacın işe yarayip yaramayacağını bekleyip görmek gerekiyor.
Hastalığın seyrini takip için de belli periyotlarla MR çekilmesi gerekiyor. İlk kontrol çekimi bir ay içinde yapılacak. Her çekim 700 tl. Maliyete anestezi ve kontrastlı MR ilacı da dahil. (Daha önce de teşhis çekimi olmuştu, ilk harcama listesinde görebilirsiniz.)
İlacın işe yaramama durumunda ise, ameliyat seçeneği ortaya çıkıyor. Onun maliyetine dair henüz bir bilgim yok maalesef.
Sorunuza cevap vermeye çalışırken anladım ki cevabı ben de bilmiyormuşum. 😕 Şu an tek kesin söyleyebileceğim bu zamana kadarki harcamalarımın tutarı, artı çekileceği kesin olan önümüzdeki ilk MR. Şu anki toplam harcama, bugünkü veteriner masrafı da dahil: 5465 TL. Sonrasi ilacin ise yarayip yaramamasina göre belli olacak.
Bu zamana kadar gelen toplam bağış: 3690 TL.
Sosyal ağlarda paylaş

Diyeceklerime sinirleneceksiniz belki ama beyin hasari olusmus, eski haline donemeyecek (yanlis yorumlamis olabilirim, donebilecek mi tedavi ise yararsa?) evcil hayvan icin bu kadar insani seferber etmek, masraf yapmalarini beklemek biraz uc nokta gibi. Ustelik mevcut hastalik hem hayvana hem de sahibine iskence haline donusmusken.

Hayvan sevmeyen biri degilim, pek severim aksine ama iste boyle durumlarda bunlar gereksiz ugrasmis, hayvana ve sahibine yapilan iskenceymis gibi geliyor.

Umarim iyilesir diyerek bitireyim.

edit : bu arada basliga (kedi) diye not dusecektim ama boyle daha cok dikkat cekiyor diye biraktim. duzenleyeyim istersenir durtun.
Sosyal ağlarda paylaş

yok canim niye sinirlenelim, itir zaten kendi hani ozellikle hasta bir hayvan almak istedi evcil hayvan alirken ama tahmin edemedi sanirim bu derece uc hastalik olabilicegini :(

daha yavru iken o kedi her gun serum yiyordu iste hatta serum bandi kirmizi, kendi siyah beyaz diye fuhrer diyordum ben bu kediye
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Diyeceklerime sinirleneceksiniz belki ama beyin hasari olusmus, eski haline donemeyecek (yanlis yorumlamis olabilirim, donebilecek mi tedavi ise yararsa?) evcil hayvan icin bu kadar insani seferber etmek, masraf yapmalarini beklemek biraz uc nokta gibi. Ustelik mevcut hastalik hem hayvana hem de sahibine iskence haline donusmusken.

Hayvan sevmeyen biri degilim, pek severim aksine ama iste boyle durumlarda bunlar gereksiz ugrasmis, hayvana ve sahibine yapilan iskenceymis gibi geliyor.

edit : bu arada basliga (kedi) diye not dusecektim ama boyle daha cok dikkat cekiyor diye biraktim. duzenleyeyim istersenir durtun.

bölümden banleyin sfd
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

problemi anlatmışsın eyvallah, çözüm önerin uyutmak mı peki bu kadar insan seferber olmasın, para harcanmasın vs. ? öyleyse de kızmak yok zaten çünkü bu konuda doğru bir şey yok yani. felçli bi hayvana soramıyorsun mesela yaşamak ister misin böyle diye maalesef. ama başka bir çözümün var mı diye merak ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

Dedigin gibi cozumden cok tercih su noktada. Ben uzaktan okudugumda uyutulsa daha iyi diyorum ama kendi hayvanim olsa ne yapardim bilmiyorum acikcasi. Yine de hem sahibine hem de hayvana iskence acisindan dusununce ve dogum-yasam-hastalik-olum dongusunu kendince kabullenince (dusunce yapisini degistiriyo azcik) uyutulmasi ihtimali goz ardi edilmemesi gereken bir secenekmis gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

Abi vidyoyu izlediniz mi? Hayvan oyun oynuyor, sahibi çağırınca yanına gitmeye çalışıyor. Acı çekiyormuş gibi görünmüyor. Ayakları sağlam basmıyor diye neden uyuttunuz hemen hayvanı?

Hastalık ilerliyor diyordu yazıda. Tedavi için masraflar var sadece paylaştığı fişler ile 1 aylık asgari ücreti geçiyor tedavi masrafı onun etkisi olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
senko said:

nasıl oldu bilmiyorum ama
di'ye katılıyorum.

Abi bakın burda beyninin yarısı olmayan bir kızın iyileşme sürecinden bahsediyor. Beynin sağlam kalan kısımları, beynin hasarlı bölgelerinin görevini yapmayı öğreniyor zaman içerisinde.
https://www.facebook.com/bbctwo/videos/10154814015270659/?hc_ref=NEWSFEED
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...