Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Meanwhile in Turkey

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

7 dakika önce, akirafes dedi ki:

Ben kesinlikle maymunun bir  cinsinden geldiğimize katılmıyorum. Zaten bilimsel olarak da kanıtlanmış değil hala. Aksine 3-4 milyar önce nehirleri denizleri hatta okyanusu olan gayet yaşanabilir bir atmosferi olan Mars'tan geldiğimize inanıyorum. Bu benim inancım bu da kanıtlanmış değil. 

"primate", "maymun", "ape" veya "chimp" diye tanimlamiyor hic bir bilimsel kaynak.

hatta insanin maymundan evrildigi de dogru bir onerme degil; insan ve maymun ayni "ata - ancestor'lardan" evriliyor. (insan ve maymunun ortak atasi)

bu yuzden de dunyada hala maymunlar var ? 

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, Goering dedi ki:

"maymun", "ape" veya "chimp" diye tanimlamiyor hic bir bilimsel kaynak.

hatta insanin maymundan evrildigi de dogru bir onerme degil; insan ve maymun ayni "ata - ancestor'lardan evriliyor.

bu yuzden de dunyada hala maymunlar var ? 

Ben bunu derste görmüştüm London da oradan aklımda kaldı monkey ve ape vardı kesinlikle monkey değil ape olarak gösterdiler bize. Yanlış hatırlamıyorum. Ama bakmadım kaynaklara. bakarım. 

Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi baktım da hala burada söylediğiniz gibi %100 bu iş bitmemiş gibi sanki yani kesin bir fact değil hala. ben mi yanlış  okuyorum birisi vakti varsa okusun. baya uykusuzum. Yanlış anlamış olabilirim. 

https://www.britannica.com/science/human-evolution

orangutans, chimpanzees, bonobos, and gorillas diyor ape bunlar ama bunların da atası var diyor yani ortak atadan geliyor diyor. Asteroth yordu beni ya.

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Akirafes'in paylaştığı kaynaktan koyuyorum.

Alıntı

We and our predecessors have always shared Earth with other apelike primates, from the modern-day gorilla to the long-extinct Dryopithecus. That we and the extinct hominins are somehow related and that we and the apes, both living and extinct, are also somehow related is accepted by anthropologists and biologists everywhere.

Bu da ikinci kısmı:

Alıntı

Darwin never claimed, as some of his Victorian contemporaries insisted he had, that “man was descended from the apes,” and modern scientists would view such a statement as a useless simplification—just as they would dismiss any popular notions that a certain extinct species is the “missing link” between humans and the apes. There is theoretically, however, a common ancestor that existed millions of years ago. This ancestral species does not constitute a “missing link” along a lineage but rather a node for divergence into separate lineages. This ancient primate has not been identified and may never be known with certainty, because fossil relationships are unclear even within the human lineage, which is more recent.

Şu benim dün öğlene doğru yazdığım.

Alıntı

Insanin maymundan geldigini soyleyen hic bir bilimsel kaynak yok. Oyle missing link geyigi de yok. En fazla soylenen insanla maymunun bir noktada ayni atadan evrimlesmeye basladiklari. Evrim agacinin ayni dalindan iki farkli surgun yani.

Niyeyse bir ara tur geyigi tutturulmus ama evrim teorisine gore her canli ara tur. Evrim kesikli degil surekli olarak gerceklesiyor. Ancak biz insan olarak cok kisitli bir suredir dunyada dolastigimiz ve daha da kisa suredir gozlem yapabildigimiz icin her sey duraganmis gibi geliyor.

Evrim varsayim degil, teori olarak adlandirilma nedeni de mekanigini aciklamak icin kesin bir bulgu olmamasi. Survival of the fittest mantigiyla oldugu dusunuluyor evrimin, soru isareti orada. Yoksa evrimin varligi veya yokligu tartisilmiyor bilimsel camiada. Evrim var.

Paylaştığı kaynakta da evrim var veya yok tartışması yok zaten. Hatta başlığın ilk cümlesi:

Alıntı

Human evolution, the process by which human beings developed on Earth from now-extinct primates. 

Sonrasında tartışma kesin kaynakla ilgili olarak devam ediyor, ki tespit etmesi pek kolay değil. Adamlar Afrika'da primat fosili arıyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, Goering dedi ki:

insanlar ve "maymun'lar" ("apelike primates")  ayni atadan geliyor, bu %100 dogru bilgi.

oncesi veya ara "evolutionary steps" bilinmiyor.

evet öyle yazıyor şimdi okudum bende. Ben ape den geliyoruz diye biliyordum bugüne kadar en azından evelini de öğrenmiş oldum. Bir yarar cıktı

Sosyal ağlarda paylaş

Abi su dakikadan sonra istedigini giydir valla bana. "Evrime inanmiyorum" diyen adam oturup brittanica'dan evrim okumaya ve uzerine soru sormaya basladiysa ben tesisatci olmaya ok'im.

Gerci hala "burada söylediğiniz gibi %100 bu iş bitmemiş gibi sanki" falan diyor. Kimse oyle bir sey de demedi ve demiyor zaten.  Bir de, onumuzdeki donem 'teori' ne demekmis, onu calis. 'Evrim TEORISI'ne getirdigin "kesin bir fact degil" cikariminda deha goruyorum, biraz ustune gidersen bu is olacak.

Sosyal ağlarda paylaş

Yani ben hala maymundan geldiğimize inanmıyorum. Daha karanlık bir tarihe inanıyorum. Dünya'da daha önce bazı uygarlıkların yaşadığına bunların yok olduğuna sonradan yeniden insanlığın günümüze yükseldiğine inanıyorum. Ataların dışardan bir yerden geldiğine inanıyorum. İnsanlar putlara inanıyor hala günümüzde Buda'ya inanıyor bunlara bile cahil diyemeyiz. Çok rahat insanı aşağılıyorsunuz burada. Bu rahatsız edici. İnsan tarihinin de söylenen kadar eski olduğuna da inanmıyorum. Bu inanç buna bilimsel kaynak göster diye bir soru sorulamaz.  

Ah tabiiki bu inancımın en ufak bir değeri yok. Belki geçeklik payı  bile yok. Bunun da farkındayım. 

akirafes tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

"burada söylediğiniz gibi %100 bu iş bitmemiş gibi sanki" diye bir sey de denmedi.

insanlarin ve maymunlarin ayni atadan geldigi bitmis bir is, olay su:

Missing Link

/               \

Apes               Humans

Darwin "On the Origin of Species" 1859'da publish edilmis:

"Neanderthal" tanimi 1856'da cikmis mesela kemik bulduklarinda, revize etmisler (kitabi degil)

missing link duruyor ama, humans species'in alti doluyor su an.

ayni DNA dizilimini 60-80% paylastigimiz maymunla tabii ki ayni yerden evrildik.

94660-004-44757BCF.jpg

Spoiler

52957-004-3A06714A.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

13 dakika önce, akirafes dedi ki:

Bu inanç buna bilimsel kaynak göster diye bir soru sorulamaz.  

Ah tabiiki bu inancımın en ufak bir değeri yok. Belki geçeklik payı  bile yok. Bunun da farkındayım. 

inanc farkli sey, olmayan bir seye inanmak farkli sey.

"sacmalik inancina" saygi gosterilmesini beklemek de degisikmis.

Sosyal ağlarda paylaş

16 dakika önce, akirafes dedi ki:

Yani ben hala maymundan geldiğimize inanmıyorum. Daha karanlık bir tarihe inanıyorum. Dünya'da daha önce bazı uygarlıkların yaşadığına bunların yok olduğuna sonradan yeniden insanlığın günümüze yükseldiğine inanıyorum. Ataların dışardan bir yerden geldiğine inanıyorum. İnsanlar putlara inanıyor hala günümüzde Buda'ya inanıyor bunlara bile cahil diyemeyiz. Çok rahat insanı aşağılıyorsunuz burada. Bu rahatsız edici. İnsan tarihinin de söylenen kadar eski olduğuna da inanmıyorum. Bu inanç buna bilimsel kaynak göster diye bir soru sorulamaz.  

Sayfalarca rororo yaptiktan sonra yazdiklarinin bir degerinin olmadigini fark etmene sevindim abi verimli bir diyalog olmus.

Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, k1nJo dedi ki:

bugün hastanede bi kız gördüm, maymunlarla aynı atadan gelme gibi bi ihtimali yok. kesin bilgi.

yani bazıları uzaydan gelmiş, biz de maymunlarla aynı yerden gelmişiz diye ortak paydada buluşun işte.

Area 51 yağmalanıp gizlenen belgeler ortaya çıkınca her şey belli olacak.

qkxgnt4a6ha31.jpg?width=640&crop=smart&a

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...