Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Action Cam Tavsiye

kozalak

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
oha yazdim kapattim gondermeden.

ozetle teknoloji henuz oturmadi. ben google daydream vr ile birlikte biraz daha 360 content icin standart oturduktan sonra alacagim

tek kameralarda renkler cok iyi degil, goruntude de bozulma oluyor. hareketli olarak vasat. tripod ustu iyi cozum gibi duruyor cogu.

cift kamera stitching ve birlesim renklerinde sorunlar var halen.

daha cok kameralilar pahalli.

hepsi icin format ve workflow biraz sikintili.

ama bugun aliyor olsam ve rugged bir sey aramasam, her ise gelsin diyorsam samsung alirim.
gunluk daha cok eglenceli foto icin ricoh theta alirim
arazi, kayak vs icin nikon galiba tek uygun opsiyon.

ama ben 1 sene bekleyip bir sonraki jenerasyon urunlerinden alacagim.

ama en onemli not su ki;

bugun alacak olsam, buyuk ihtimalle 3ay gelecekten gelen caghan zaman makinesi ile yanimda biter ve de "gopro fusion cikacak mal!" diye beni doverdi.

cikmadi di mi bu? eli kulaginda cunku. en onemlisi dynamic range, grading ve stitching. tamami neredeyse yazilimsal. gorpo yazilim olayinda cok cok cok cok basarili.
Sosyal ağlarda paylaş

Goarth said:

SJCAM SJ4000 kullandım yaz boyunca, güzel alet, çekim kalitesi falan bayaa iyi(Su altında eğer su net ise inanılmaz güzel fotolar çekebiliyorsun ve çektiğin fotoyu/videoyu hemen görebiliyorsun) ama şöyle bir durum var, bir kere düştü mü direk pert oluyor...

Ayrıca SJ4000 video çekimlerinde format olarak .mov kullanıyor, convert etmen gerekbiliyor.

Şimdi Sony hdr as 50 kullanıyorum , gayet iyi daha su altı denemesi yapamadım fakat çektiği videoların formatı mp4 ve çok büyük boyutlarda oluyor (tabii görüntü kalitesi düştükçe bu boyut düşüyor..)

Geçen hafta sualtında hdr as 50 deneme şansım oldu. Su çok bulanık olmasına karşın çekim kalitesi iyidi. Belki de en önemlisi titreme durumuna karşı önlemi olması (bisiklete binerken iyi oluyor).

En düşük kalitede ve bulanık sudaki çekimi aşağıda bulabilirsiniz.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=My5qjdF69TI?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

Bence çok yakın çekim yapmadığın sürece kullanışlı değil pek sanki. Özellikle 2metre mesafe sonrası çok bulanık geldi. Yani dalarken gördüğün balığı aaa çekeyim desen sonra izlerken büyük ihtimal farketmeden geçip devam edersin videoya. Ama su bulanıksa bilemem elbette.
Sosyal ağlarda paylaş

Sosyal ağlarda paylaş

geçenlerde kayseride klimalı mekan bulamayıp a101'e girmiştim soğumak için, orada aksiyon kamerası vardı bi tane. 79 tl fiyatı inanılmaz ucuz. basitçe aleti su geçirmez housing'i ve aksesuarları olan bir webcam olarak düşünebilirsiniz. moral bozucu derecede kalitesiz ama ayda yılda bir sualtı selfiesi çekmek için yeterli diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Turkiyede seysellerdeki gibi berrak deniz zor ya.

Su alti kamerasi ne olursa olsun bulanik suda fokuslayamaz zaten, odak kacirir
Sosyal ağlarda paylaş

seysellerde de çok kum kalkıyor, hızlı bulanıyor kıyıda
Sosyal ağlarda paylaş

yi 2k 289tl ye düşmüş. En ucuz burada bulabildim amazonda 80euro lel.

http://urun.n11.com/outdoor-kameralar/xiaomi-yi-aksiyon-kamerasi-orjinal-P191301939?renk=beyaz&cid=604001&gclid=EAIaIQobChMI_rWcg72r1QIVhZztCh034wC3EAQYBSABEgKWq_D_BwE&gclsrc=aw.ds

adam böbrekci değilse alınır sanırım dış kabı yok ama :D
Sosyal ağlarda paylaş

bir ara 230 tl ye satılıyordu bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben bunu amazondan 150TL'ye getirtmiştim 1 sene önce.

hangi ara coştu fiyatları bu kadar ya...
Sosyal ağlarda paylaş

ilk çıktığında çok ucuzdu sanki hatırlıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...