Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evlendim

fede

Öne çıkan mesajlar

```
işimi gücümü bırakıp da istanbula da sırf o kendini "öldürmesin" diye gittim
şımarık piçin tekiyim
hep öyle oldu
hayatımda ilk defa birisi için birşey yapmak istedim
```

allahtan boyle insanlarla lisede karsilastik da simdi yolumuza bakiyoruz, senin icin de daha iyisi olacak bundan sonra
Sosyal ağlarda paylaş

9. yılıma girdim... Herkesin ki farklı fede emin ol..

Ama şu konuda seninle hem fikirim...

said:
"ders olacaksa şu kadarını söyleyeyim
hiç değişmiyorlar, hiç düzelmiyorlar
, hiçbir şeyin kıymetini bilmiyorlar,
en ufağından en çoğuna kadar
beni bu dünyada en çok tanıyanına emanet ettim hayatımı, bilmiyor
nişanlanma aşamasında, evlilik arifesinde çok adam var burda
umarım mutlu olursunuz, ama evlendikten sonra kavgalarınız, sürtüşmeleriniz çok daha artacak
evlendikten sonra düzelir diyeniniz varsa yapmayın, daha da kötü olacak.."

Evet değişmiyorlar yapılarında bu var olmuyor yani değiştiremiyorsunuz. Ama bir şekilde uyum sağlayıp devam edip çocuk seviyesine gelince bir anda değişiyorlar hemde hiç hayal etmediğiniz şekilde bambaşka biri oluyorlar. Resmen senelerce ömrünüzü yiyen o tırtıl bi anda kozasından çıkıp kelebek oluyor...

Ama yine diyorum herkesin ki farklı.. Ve şunu söyleyeyim 5 değil 10 değil isterseniz 20 yıl sevgili olun nişanlı kalın. Evlilik çok başka bişey ve gerçekten çokkk büyük bir kumar... Ve yeri gelince baktın olmuyorsa gerçekten dibe sürüklenmeden masadan kalkmayı bilmek gerek...
Sosyal ağlarda paylaş

Nasılsa beni tanıyor diyerek risk almak istememişsin ama daha çok risk almissin gibi. Ev arkadaşlığı ve kanka geçmişi bence ilişkinin temeli için çok da mantıklı değil. Bi de anladığım kadarıyla evde bi third wheel durumu varmis.

Hayırlısı olsun diyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

nette sağda solda kezban tanımını hepiniz görüyorsunuz
benimki gm kezbandı
çok zekiydi, ve bu kezbanlığa artık yeter deyip bırakacağını düşündüm
bırakmıyorlar
hala burda "neden?" "nasıl oldu?" diye soranlar var
kendilerince ilişkilerine pay çıkarmaya çalışıp, benimkinden ders almaya çalışanlar var
çok ağır ve çok fazlasını yaşadığımı düşünüyorum
ders olacaksa şu kadarını söyleyeyim
hiç değişmiyorlar, hiç düzelmiyorlar, hiçbir şeyin kıymetini bilmiyorlar,
en ufağından en çoğuna kadar
beni bu dünyada en çok tanıyanına emanet ettim hayatımı, bilmiyor

Abi kimse değişmiyor kendi istemedikçe. Anan baban dahi öyle.

Erkek milleti olarak sevince rasyonelliği komple siktir ediyoruz genelde. İlişkideyken bu durumun Zaafiyeti pek belirgin olmuyor fakat evliyken çok daha sert ve acı oluyor. Maddi, manevi ve hukuki saplanıyor genelde erkek kısmına. O yüzden bu tip karar vermenden dolayı suçlama kendini. Kezbandı şu bu vs anlamsız yani sevdikten sonra. Ve bu tip seçimi çoğumuz yapıyoruz genelde. Kimimiz çüküyle kimimiz kalbiyle hareket edip hata yapıyor, beynini kullananımız çok az ssddf.

Vicdani açıdan rahat olman çok güzel. İyiki evlenmişim ve iyiki de boşanmışım diyebiliyorsun rahat şekilde.

Kafa eski berraklığına gelene kadar kendine yatırım yap, komple kafayı ilişki analizi veya keşke sessionlara odaklayınca keder bitmiyor.

Foruma da Fatih terim misali NEREDE KALMIŞTIK çekseymişsin keşke :)
Sosyal ağlarda paylaş

fedecim senin canın sağolsun. patiye dönüşüne sevindim.

bir düşünür zamanında demiş ki; '' zaten evlilik dediğimiz olgu 2.dünya savaşında nazi almanyasında çıkmış, özellikle hitler'in böyle silah arkadaşları, yakın arkadaşları falan, birlikte oynarlarken bunlar tabi ne oynuyorlar o zaman da belli değil... ''

aquila said:

karaya vuran fedemizi geri istiyoruz.

evet
Sosyal ağlarda paylaş

nişanlıktan dönebilmiş birisi olarak fede'nin her yazdığını onaylıyorum.

aynı mallığı ben de yaptım. işimi kariyerimi bıraktım sırf yanına gidebileyim diye. (istanbuldan zonguldak'a bide..) yapılan fedakarlıklar ne kadar büyük olursa olsun gıdım önemi yok. 1 saat seviniyor sonra bitiyor. ama en ufak sorun 10 yıl hatırlanıyor yüzüne vuruluyor.. ben gene de bu şekilde yaşamaktan mutluydum... da fayda etmiyor.

işin özeti evlilik cidden farklı bir şey. sevgililikten sonra normal gidişat evlilik olması lazım diye düşünmeyin. evliliğe bu gözle bakıyorsanız %90 ihtimalle mutsuz olacaksınız.

fede'cim geçmiş olsun, atlatması zor oluyor. 1 yıl sürüyor şaka maka.

karıları boşver zaten artık. gel ipne olalım birbirimize vuralım daha mutlu oluruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...