Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Thailand (Yardım)

Masticore

Öne çıkan mesajlar

Nisan sonu Thailand'a gidelim diyoruz arkadaslarla. Tamamen spontane gelisti. Nereye gitmeli,kac gun kalmali hic bilmiyorum. Eski konulari inceledim ama pek yardimci olacak bir sey bulamadim. Cetin abi'nin bangkok gezisi var (okudukca huzunlendim :( ) Bir de arya'nin topic'i var ki o cok karisik.

10 gun kalicaz, phuket'e gidelim diyoruz baska nereye gidilmeli,gorulmeli?
Sosyal ağlarda paylaş

2 gün önce geldim 1 hafta kaldım. Bangkok - Pattaya turuydu. Bangkok 2 gün yeter artar. Pattaya ise gidiş nedenine bağlı değişir.

Fiyatları çok uygun. Yarım saat taksiye bindik 10 TL tuttu inanamadım. Ama kesinlikle taksimetreyi açtırın. Bizden beterler. Sürekli turist düdükleme peşindeler. Yanına yardıma gelen kimseye inanma. Grand Palace'a doğru gidiyorduk. Bir eleman yaklaştı bugün ayin var kapalı sizi şuraya götüriyim dedi. İnanmadım ki gerçekten de kapalı falan da değildi. Ama saftirik Avrupalıları fena kazıklıyorlardır.

Yemek içmek çok ucuz. Çok iyi mekanlarda Long Island 18 TL gibi fiyatlara içtim ki güzel hazırlıyorlar. Her yer MC Donands, subway, starbucks fln. Bu kdr çok bir arada görmemiştim. Tam bir küçük Amerika olmuş.

Dil biraz sorun hiç İngilizce bilmiyorlar. Yani bu kadar çok turistin geldiği yerde nasıl olabilir aklım almadı. Ya otelde resepsiyonist bilmiyordu artık yuh dedim en son.

Bankgok'ta trafik kabus. O yüzden oteli metro yada tepeden geçen bir tren hatları var. Oralara yakın seçersen rahat edersin.
Sosyal ağlarda paylaş

hava alanına inince ilk yapacağın şey turist polisinin telefonunu kaydetmek olacak. türk kafasını 2 ile çarpıp herkesi ona göre tartacaksınız. dolandırıcılıkta, yalancılıkta, haysiyetsizlikte baya başarılılar. standartı budur diye düşünmeyin. kurumsal markalar dışında hemen her yerde esneklik var. bu böyledir diye düşündüğün şeyi bastırarak çok farklı şeylere dönüştürebiliyorsun. hizmet sektöründe özellikle. iğrenç insanlar olun kısaca, iğrençlik oranın hamurunda var.
Sosyal ağlarda paylaş

Bangkok ve Pattaya'ya gittim. Bangkok'a kesin gidilir, baya değişik bi şehir, hem metropol hem böyle doğu esintileri falan, baya iyi. Pattaya'ya yalnızca asyalı fanteziniz varsa, mideniz inanılmaz genişse ve gerçekten de duvarları tırmalıyorsanız gidilir, seks turizmi dışında hiç bir bok yok (seks turizmi konusunda da merkez ama cidden). Ben bizim müşterilerle gidip tiksinip kimseyle yapmamıştım, dönüşte o zamanki sevgilim ne bok yediğin belli değil diye terk etmişti, müşteriler arasında da gay diye adım çıkmıştı. Hey gidi yıllar.
Sosyal ağlarda paylaş

O_O

"roket adam" said:

Bangkok ve Pattaya'ya gittim. Bangkok'a kesin gidilir, baya değişik bi şehir, hem metropol hem böyle doğu esintileri falan, baya iyi. Pattaya'ya yalnızca asyalı fanteziniz varsa, mideniz inanılmaz genişse ve gerçekten de duvarları tırmalıyorsanız gidilir, seks turizmi dışında hiç bir bok yok (seks turizmi konusunda da merkez ama cidden). Ben bizim müşterilerle gidip tiksinip kimseyle yapmamıştım, dönüşte o zamanki sevgilim ne bok yediğin belli değil diye terk etmişti, müşteriler arasında da gay diye adım çıkmıştı. Hey gidi yıllar.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

ismi lazım değil bir derece ünlü diyebileceğimiz biri, eşimin çalıştığı yere ameliyat olmak için gelmişti, doktor laporoskopik kontrol esnasında midesinden kıç deliğine kadar uzanan bakterileri ve kurtları görünce başka adrese taşımışt muayenesini ben bunu ameliyat etmem diye sdfdsf

sonunu abarttım ama evet böyle tayland tayfası ile takılıp spesifik olarak oraya ait ve cinsel yolla bulaşan bir bakteri bütün sindirim sistemi ve genital sistemini mahvetmişti ve aylarca ön tedavi olmak zorunda kalmıştı. ha eşine rezil olmamak için de olayı örtbas çabaları da pek bi şirindi.

özet, börtü böcük yenilen yerlere gitmeyin arkadaşım, sizin bünyeniz kaldırmaz direk çarpılırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Bangkok "tarihi gezi" yapacam diyorsan maksimum 2 gün. Gece hayatı ve farklı zevkler ararım dersen daha uzun olabilir, ben girmedim o "topa" :D

Chiang Rai'de bir günlük turla çevredeki White Temple, Black House, Golden Triangle falan gezebilirsin.

Chiang Mai'de 4-5 gün kalınır, şehrin çevresinde değişik atraksiyonlar, yağmur ormanı hava köprüleri, kaplan parkları, fil bakım evleri falan var, daha uzun kalmadığıma çok pişman oldum ben.

Papaya fifi puket falan girmedim ben, oralar daha çok yaz tatili kafası mekanları.

Yalnız Wet Season başlangıcına dikkat edin, tatiliniz yağmurdan kaçarak geçmesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana da boyle hem deniz, hem ondan baydigimizda degisik kultur vs girebilecegim, gerektiginde dalis ve snorkeling yapabilecegim. Hindistan cevizine pipet saplayip sutunu icerken ayaklarimi turkuaz renk denize uzatabilecegim bir yer lazim. Var mi onerisi olan? Pahalj olmasin ama lutfen
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...