Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Postürümüzü Düzeltiyoruz

µh

Öne çıkan mesajlar

bu egzersizlerden ve bir fizyoterapistten aldığım hareketleri kombolayıp yapıyorum iki üç aydır. mesela bazı harektler belinde fıtık olanı zorlayabiliyor. kendinize uygun olanları yapmak lazım. önemli olan alışkanlık haline getirmek. aynı saatlerde yapınca daha az unutuyor insan.

arada yüzmeye de başladım. bir ara fena hasta oldum. o arayı vermek kötü oldu. ilk ayda bişey olmuyor gibi ama dün aynadan baktığımda gözle görülür düzelme olduğunu gördüm.

boyum 1.80 kilo 88. biraz kilo vereyim diye ögünü ikiye düsürdüm. 10-11 civarı kahvaltı, 5 civarı gibi de yemek yiyorum fakat kilo iki aydır aynı. hayret ediyorum. yaş ilerledikçe kilo vermek de zorlasıyor galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...

geldim! Yıllardır hep bir göt çıkıklığım var, bel çukurum var. Spora giderken bi ölçüm yaptırayım dedim. Geçtik harita metod duvarın karşısına sağ sol derken fotoğraflara bi baktım quasimodo gibi geziyormuşum. 2018 mezunu bir PT vardı çocuk %10 derecelik kifoz var dedi inandım. Şimdi doktora gideceğim epey tırstım. Omuzlarım geniştir çok düşük tuttuğumu düşünmüyorum ama serbest deyince saldım kendimi belki o yüzden aşırı kötü durdu. boy 1.80 kilo 74 

sonra da hemen pt kitlemeye çalıştılar. 1.5 aya düzeltiriz reis gibi gezersin falan da güvenemedim hemen forumdaki konu aklıma geldi ? 

bLackcha0s tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.youtube.com/watch?v=4BOTvaRaDjI

yillar once redditte gormustum ve denemek icin yapmistim,kisacasi bir kisim yoga egzersizi ama yoganin bullshiti olmadan.

acma germe vs hareketleri,12 dakika ve yer yer cok zor

yillardir yaparim,her hafta 3-4 kere,yapmazsam ortadan 2ye bolunecek gibi hissediyorum,cok zayif ve gucsuz hissediyorum

varsa dotu yiyen,yapsin,bakin o beliniz sirtiniz meger nasilda gucsuzmus

Sosyal ağlarda paylaş

ben baya hile yapa yapa geciyorum,adam 15 tane yapin bu hareketten diyor ben yapabildigim kadar yapiyorum adam konusurken.

yahut bazi hareketler zor geliyor,yapabildigim kadarini yapiyorum,sonucta isin icinde agirlik vs olmadigi icin,daha cok acma germe hareketi oldugu icin,sakatlanma tehlikesi daha bi az gibi 

kendini zorlama yani vucudunu dinle abi,yapabildigin kadar yap,yine de sakatlanirsan sktret zaten senin vucudun 100bini gelmistir artik yapcak bisi yok

Sosyal ağlarda paylaş

On 20.07.2020 at 18:59, DoGMeaT dedi ki:

yillar once redditte gormustum ve denemek icin yapmistim,kisacasi bir kisim yoga egzersizi ama yoganin bullshiti olmadan.

yillardir yaparim,her hafta 3-4 kere,yapmazsam ortadan 2ye bolunecek gibi hissediyorum,cok zayif ve gucsuz hissediyorum

Ben de yapıyorum bunu ara ara. Ne zaman uzun süre ara verip yapsam ilk seferde o kadar iyi hissettiriyor ki uzanıp biraz tadını çıkarıyorum alsşdksdşfglkdfg

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
On 20.07.2020 at 18:59, DoGMeaT dedi ki:

en legit ve ciddi bu geldi bunu yaptım. postürüm düzelmezse müdürünü çağırırım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...