Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Postürümüzü Düzeltiyoruz

µh

Öne çıkan mesajlar

Evde günlük 5 dakka harcanıp yapılacak şeylere bakıyordum, şu 2 video baya öne çıkıyor;

Bu özellikle boyun bölgesi için:
https://www.youtube.com/watch?v=LT_dFRnmdGs

Bu da arka bel için:
https://www.youtube.com/watch?v=4BOTvaRaDjI

İkincisini salonda yaparım belki emin değilim de ilkini evde yapmaya başladım, işe yaradığı hissediliyor.

Şu da ikinciye benzer:
https://www.youtube.com/watch?v=vOgxWp0WyiI&feature=youtu.be
Sosyal ağlarda paylaş

10 yıldır düzensiz uyku-iş
dandik dündik koltukta saatlerce oturma zorunluluğu
fıtık baslangıcı ve kalca-bel arası eğimin artmasına sebep oldu.

alısverişte veya uzun ayakta beklemelerde belim fel fecir geciriyor. bir reklam vardı sırtında sorun olanlar oraya buraya yaslanıyordu aynı onun gibiydim.

fizik tedaviye de gitmedim onca sene.

2 gündür yapıyorum 1 ve 2. videodakileri bariz işe yarıyor. unutmazsam her gün yaparım artık.

yakında bi fizik tedaviye gidecegim. orada 1 hafta- gün tedavi sonrası evde yapabileceğimiz hareketler felan veriyor olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk vidyoyu yaptım yoruldum lan bayağı
güzelmiş

bende boyun fıtığı var, hatta ameliyet oldum. Genetik benimki tabi valideden kaynaklı, ( doktor tavsiyesi de verebilirim, adam muhteşem ).

şu an çok iyiyimde, sonuçta iyi tutmak lazım. Verdikleri egzersizleri arada bir yapıyodum, bu ilkini yapıcam bakalm 1 ay nolacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Ankara'da olup boyun-sırt ağrısı çekenler için bi doktor önerebilirim, fizik tedavi ya da masaj deyince alınıyor kendisi, elle tedavi terimini tercih ediyor lel

Ben ilk başta annemin gönlü olsun diye gittim pek ihtimal vermiyordum işe yarayacağına ama annem boynunu hareket ettiremiyordu, belinde sıkıntı vardı bildiğin kambur şekilde girdik adamın yanına, çıkarken gayet rahat yürüyerek ve boynunda hiç bi ağrı olmadan çıktık. It works.
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR said:

Ankara'da olup boyun-sırt ağrısı çekenler için bi doktor önerebilirim, fizik tedavi ya da masaj deyince alınıyor kendisi, elle tedavi terimini tercih ediyor lel

Ben ilk başta annemin gönlü olsun diye gittim pek ihtimal vermiyordum işe yarayacağına ama annem boynunu hareket ettiremiyordu, belinde sıkıntı vardı bildiğin kambur şekilde girdik adamın yanına, çıkarken gayet rahat yürüyerek ve boynunda hiç bi ağrı olmadan çıktık. It works.

abi soyle soyle ankaradayim.hem boyun hem bel cok sikintili bu aralar
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben bu hareketleri kendi başıma yapmaya kalktığımda doğru yapıp yapmadığımı farkedemiyorum. o yüzden fizik tedavi ya da hangi birim bakıyorsa bu tarz şeylere onların kontrolünde yapmak daha sağlıklı olabilir. mesela o dizi ayak hizasının ilerisine götürmek baya riskliydi anladıgım kadarıyla. farketmeden yapabiliyorsun yanlıs hareketleri.
Sosyal ağlarda paylaş

kozalak said:

bu arada yogada da hareketlerin bir kısmı var. yogaya giderek de postürü düzeltebilirsiniz.

bu isin en dogru yolu zaten yoga veya stretching dersine gitmek abi. ben 4-5 yil once bir kac kere stretching dersine gitmistim ve sirtimda hic hissetmedigim ufak kaslari hissetmeye baslamistim auper bir seydi. sonra tembellik ve 10 tane kadinin arasindaki tek erkek olmanin sacmaligindan dolayi biraktim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...