Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Raspberry Pi Zero Wireless

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Cikti bu. Resmi olarak Turkiye'de de satiliyor: https://www.samm.com/raspberry-pi-zero-wireless

Sinirli sayida uretim yine, 80k kadar olacak ilk parti dogru hatirliyorsam (kaynagi aradim ama bulamadim, resmi bir yerde okumustum ama). Ikinci ne zaman gelir bilinmez, Turkiye'ye de cok gelmemistir zaten. Alin derim ilgileniyorsaniz bu tur seylerle. Kendi siparisimi verdim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Abi bununla yapılabilen bir sürü şey gördüm de, hiç biri adam akıllı bir işe yarıyor gibi gelmedi.

Var mı böyle bir kaç örnek "oha çok iyiymiş ya ben de alayım yapayım" dedirtecek?

Mesela biri küçücük ekrana wifi adı ve ip falan yansıtmış bunla, çok bi bok gibi gösteriyor. Daha faydalı şeyler varsa görmek istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bir Pi 3, bir Zero W var bende, cok ise yarayarak calisiyor hepsi.

Pi 3: Comicbook server (usenetten cekerek, YAC ile sunarak), Plex Server, VPN router (DHCP ve DNS sunuculariyla, ayrica reklam da engelliyor; pihole kullanmadim ama, kendim kurdum), firewall (calibre sunucusu, dosya paylasimi gibi seyler icin).
Zero W: Resilio Sync (tum cihazlarim arasi local sync yapiyor, Pi'de de tutuyor dosyalari), Calibre server, dynamic dns (duckdns ile name.tr domainime direk), openvpn server (ev agina baglanmak icin iste)

Yeterince verimli kullaniyorum gordugun gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...