Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yazı tabanlı tarayıcı oyunu yapımı

drlanbn

Öne çıkan mesajlar

Aklımda bu tarz bir şey yapmak var.
Php + Mysql biliyorum ama sanki çok performans alamayacağım.
Şirket yönetme konulu bir oyun düşünüyorum ve çok fazla etkileşim var.

Bak şunu kullanırsan daha fazla performans alırsın dediğiniz bir veritabanı/dil var mı?

Bir de ileri aşamalarda telefon için uygulama yapmam gerekiyor. Acaba direk tarayıcı gibi çalışan sayfaları siteden çekecek bir şey yapsam çok problem yaşar mıyım?

Son olarak şu cache olayını bir türlü beceremiyorum. anlık olarak güncellenen ve bütün verileri çeken bir sayfaya cache sistemi yapınca yine performans kaybı yaşıyorum.

Örnek olarak geçen basit bir kayıt ekleme, gösterme sistemi üzerinde çalışıyordum. 1000e yakın kayıt vardı. Bunları metin belgesine aktarıyordum ve her yeni eklemede en baştan belgeyi oluşturuyordum ama yine de performans kaybı vardı. Bu konuda ne önerirsiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

drlanbn said:

Aklımda bu tarz bir şey yapmak var.
Php + Mysql biliyorum ama sanki çok performans alamayacağım.
Şirket yönetme konulu bir oyun düşünüyorum ve çok fazla etkileşim var.

Bak şunu kullanırsan daha fazla performans alırsın dediğiniz bir veritabanı/dil var mı?

Bir de ileri aşamalarda telefon için uygulama yapmam gerekiyor. Acaba direk tarayıcı gibi çalışan sayfaları siteden çekecek bir şey yapsam çok problem yaşar mıyım?

Son olarak şu cache olayını bir türlü beceremiyorum. anlık olarak güncellenen ve bütün verileri çeken bir sayfaya cache sistemi yapınca yine performans kaybı yaşıyorum.

Örnek olarak geçen basit bir kayıt ekleme, gösterme sistemi üzerinde çalışıyordum. 1000e yakın kayıt vardı. Bunları metin belgesine aktarıyordum ve her yeni eklemede en baştan belgeyi oluşturuyordum ama yine de performans kaybı vardı. Bu konuda ne önerirsiniz?

Oyun konusunda bi tavsiye veremicem, netekim real-time web app icin angular, react, vue.js falan basla derim. Firebase'e de bi göz at.
Angular veyahut react ögrenirsen, mobil app icin Ionic framework ve react native ile isin kolaylasir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
php ve mysql bu tarz bi proje icin yeter de artar bile. eger verileri cekerken cok bekliyorsan, sql sorgularinda hata var demektir. büyük ihtimalle herseyi select * diye cekiyorsun. bence sen bi framework kullan. yeni baslayanlar icin CodeIgniter tavsiye ediyorum. alismasi ve kullanmasi cok basit.

biraz arastir. ingilizcen yoksa isin zor. türkce kaynaklarin %90'i cöp.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...