Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pillars of Eternity II: Deadfire

HellHound

Öne çıkan mesajlar

KenshinHimura said:

bitirdim,meh world setting bi süre sonra baydı tribelar koloniciler korsanlar politika olayı çok kötüydü onların questlerini facerollayıp geçtim companionlarda eh işteydi en iyi şey sanırım gezinme ve explore du

Hislerime tercüman olmuş. Dün bitirmiştim tabi bir kere daha sindire sindire oynarım belki sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

KenshinHimura said:

bitirdim,meh world setting bi süre sonra baydı tribelar koloniciler korsanlar politika olayı çok kötüydü onların questlerini facerollayıp geçtim companionlarda eh işteydi en iyi şey sanırım gezinme ve explore du

oha kaç saat gameplay var

oyun ben saatler sürecek Witcher 3 modu falan sanmıştım. öyle değil mi?

25 saatte level 7 party. max level 18 falan. 35 saat ile alakasi yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

37 saatte ben lvl 9 olmusum simdilik, lvl cap 20 olmasi gerek.

30 quest (15 i task) bitmis anca. ana queste daha girismedim bile ilk " adra heykeli surda gorulmus, oraya git" i aldim duruyo.

7-8 saat denizde gecti zaten merchant gemilerini kestim biraz.

daha oynarim ben, bkz ilk oyun single walkthrough:

https://i.imgur.com/0n9GCY7.png
Sosyal ağlarda paylaş

50 saat benimde, 5 saati de pre-end save'den geriye sar 45 saat. ne bıraktım geride vs. diye.

2 tane bug'a rastladım, 1- nungata isimli npc kaybolu, bounty gorevini veremedim sondu sanırım.2- wakati questi buglandı, ilerlemedi.

bir daha oynayayım dedim 1 saat karakter yaratma ekranında kaldım jsjhsdhkks

Gemiler spawn olmuyor sanırım. Oyun sonuna dogru harita baya bi boştu. Random gemi spawnları lazım oyuna net.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de sunu suraya birakayim:

Sawyer said:
Chanter balance? Yes, balancing is in progress. Chanter multiclass is extremely powerful. Looking at Beckoner as well as individual Chanter abilities.

bu arada bazi sorunlari beta branch ile cozmusler.

https://www.reddit.com/r/projecteternity/comments/8jpwee/deadfire_qa_w_josh_sawyer_51518_summary/
Sosyal ağlarda paylaş

Beckonerda summonların char level yerine olması gerektiği gibi power levella scalelanması bile (niye böyle bi saçmalık var çözebilmiş değiliz ama intentional bi olay) yeterli olacaktır. Beelki duration nerf arttırılır, damage biraz azaltılır falan, ama sawyerın balance eli de hiç dengeli değil beckonerlar çöp olabilir ilk balance patchle.

Ki daha power levella saçma sapan scale olan monk falan var çözülmesi gereken, özellikle alchemy kasan nalpazcalar. Rod aoenin sonsuz self triggerı var, var oğlu var. Hayır oyun 1 yıldır betada olmasa tamam diyeceğim, son beta sürümünü bile releaseden önce zar zor yetiştirdiler lel. Bütün bütçeyi projenin son aylarında voice overa harcayınca QA e balance a vakit kalmıyor, sonra aaa ben bebeği kurtarmıştım niye gelmedi diye dövünüp dursun insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun combat sistemi çok kötüymüş ya. Divinity OS2 sevdiyseniz bunu kesin seversinizcilere kandık ama aşırı kötü clunky bir combatı varmış.

Redditte özetlemiş biri çok güzel:
Secondly, active pause system hasn't aged well, imo. It was fine in old RPGs like BG, where you have to micromanage only casters, while warriors just did their own thing. But in PoE even the dumbest warrior has 10 active skills, so you have to pause every 0,2 second to micromanage 6 party members. Fighting on later stages in PoE was just tedious.
Sosyal ağlarda paylaş

iste o yuzden active skill sayisi 3-4 u gecmeyecek, casterlar haric, gerisi passive yada mevcut activelerin upgradeli hali olacak, + iyi itemlar + bottleneck. Bosslar disinda oyle uzun savas oluyorsa o build build degildir, turptur.

temsili

http://priorityseed.com/wp-content/uploads/2015/08/Red-Radish.jpg

gerci combat kolay ilk oyuna gore bence, Veteran oynuyorum, ilk oyundaki Veteranda suruyle gelen 20 tane trash mob burda yok. Trash moblarda select all yapip daliyorum ben ikide bir.

Ai'i abiliylere gore ayarlayinca karakterler kendi manage ediyor cogu seyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren neresini sevemedin hacıt tam olarak, hani okuma mokuma diyorsun ama full VO var? Gerçekten meraktan soruyorum tamamen sizler için caterlanmış bi oyun ve sırf patlamasın diye çok casuala kaçan yerleri var tasarımın. Ve tek dertleri işte senin gibi semi couch gamerları kaçırmayıp satışları arttırmaktı, onu da beceremediler demek.

Peki neyi yanlış yaptı sence adamlar? Hedef kitlesi olarak az aydınlat beni ciddi ciddi merak ediyorum.

Nekro said:

Secondly, active pause system hasn't aged well, imo. It was fine in old RPGs like BG, where you have to micromanage only casters, while warriors just did their own thing. But in PoE even the dumbest warrior has 10 active skills, so you have to pause every 0,2 second to micromanage 6 party members. Fighting on later stages in PoE was just tedious.

Bu yorumu ilk oyuna göre yazmış sanırım, hem status effectler olsun kimin hangi actionı yaptığı olsun çok daha temiz görünüyor artık hem de 6 değil 5 kişi var grupta, ki 5e düşme nedenlerinden biri de biraz daha basitleştirmekti işi. Martial classların evet daha fazla aktif abilitysi var ama spelller kadar çeşitli değiller, pasif ağırlıklı build yapabiliyorsun ve hiç karışmadan AI a bırakabiliyorsun kontrolü falan. Yani tamam build yapma kısmı gerçekten araştırmayan alışmayan insana başta biraz zor gelebilir ama veteranda oynuyorsan build muild yapmaya ihtiyacın yok dan dun kes git işte lel.

Beni gerçekten şaşırtan şey, aga bu oyun sizler için yapılmış nasıl beğenmezsiniz? Yani bana kötü yanlarını say desen bi kere obsidianda adam gibi yazar kalmamış belli ki ve companionlar falan ilk oyundan net kötü cringy anlar procluyor paso, hiç bi derinlik yok falan (serafen istisna, maiayı fazla göremedim). Arada parladıkları noktalar olsa da (tekehu tüm salaklığına rağmen enlightment journey temasını hiç değilse iyi işlemişler) genel olarak companionsız oynayıp tüm multiclass mekaniklerini görmek bile daha iyi. Ne biliyim health sistemi olsun vancian casting olsun hep streamlinelanmış işte speller bile feat gibi seçiliyor herşey 10 yaşındaki çocukların okuyup anlayabileceği seviyede.

Neden divinitye göre daha az sevdiniz? Kafamda deli sorular.
Sosyal ağlarda paylaş

Full VO değil ki oyun? Sanırım sadece major questler, dialoglar, vb. seslendirilmiş. Mesela,

Rogue Companion

WoT'u döşemişler, okuduktan sonra karar vermeye yönelik birşey de yok. Bir süre sonra Space Space Space oluyor.

Ben oynadığım oyunları "oynamak" istiyorum. Kısıtlı olan gaming süremi text okumak, sağda solda lore book & clue arayıp çıkarım yapmaktan hoşlanmıyorum. Araya serpilmiş puzzle olabilir, kabuldur ama biraz daha ARPG / H&S türü hoşuma gidiyor. Tyranny bu açıdan daha çekti beni, anlatımı [bana göre]saha seriydi ve oyuncuyu oyuna çekme süresi daha kısaydı. Combat da daha tatmin ediciydi.

Hele ki gemi encounterları aman yarabbi, ne gereği görmüşler mesela bu oyunda anlamadım, direk turn off yani. İlk gemi combatını okumak istedim, bitmedi, ALT + F4.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla divinity'i bilmem ben de cok buyuk umutlarla basladim, hatta verdigim para bagis olsun diye aldim o derece destekliyorum.

en basidinden su ghostlarla konusurken bile her ghost en az 6 paragraf text uretiyor, yani bunlar ana karakter degil bisey degil. Keske 2 cumle konussalar. Hepsine aslinda araf'ta olduklarini tek tek anlatmak bayiyor.

cok fazla lore var benim hafizam icin, oyunun ilk saatinde 10 tane god adi, bi de yerel halk dilinde unlemler falan var text ustune mouse'la gidip bakmaktan sikildim :)

auto-level yok, veya ben bulamadim ilk oyunda vardi. bu da micro-manage'i cok artiriyor, gercekten istemiyorum companionlarin skillleriyle ugrasmak. oyun yeni ciktigi icin guide da yok.

almanca oynadigim icin tam anlamiyorum tabii skiller/textler daha da karmasik geliyor, ingilizcede bu kadar kotu hissetmeyebilirdim.

tum buna ragmen 45 saat gameplay varsa demek ki information firehouse sokuyor agzina sonra bitiyor, ama eminim PoE I bilen biri icin daha nettir hikaye.

GEMI COMBATI agzina saglik, sirf gemi yonetmek bile combat disinda ... cok fazla high maintenance ya. Keske hic koymasalarmis gemiyi resmen oyun icinde oyun olmus :(
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Bu yorumu ilk oyuna göre yazmış sanırım, hem status effectler olsun kimin hangi actionı yaptığı olsun çok daha temiz görünüyor artık

Aynen bu yorum ilk oyun icin. Ama deadfire da pek farklı gelmedi bana. İlkini oynamadım. Demek ki o daha da cok karışık.

said:

Neden divinitye göre daha az sevdiniz? Kafamda deli sorular.

Abi turn based olması tek başına bir neden. pause lanan rts olayını hiç sevmiyorum. İzleyemiyorsun adam akıllı söyle grafiklerden animasyonlardan keyif alamiyorsun elin sürekli space de aman miss micro yapmayayım diye. Pause lama bam güm gir diyorsanız da o da keyif vermiyor strateji yapmadan bodoz savasmak.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

auto-level yok, veya ben bulamadim ilk oyunda vardi. bu da micro-manage'i cok artiriyor, gercekten istemiyorum companionlarin skillleriyle ugrasmak. oyun yeni ciktigi icin guide da yok.

Oyun başlamadan zorluk vs ayarlarken vardı auto level. Sonradan değiştirmeyr izin verip vermediğini bilmiyorum ama. Belki sadece başta seçtiriyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...