Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fire Emblem Echoes - Shadows of Valentia

Xenus

Öne çıkan mesajlar

moar like "ikisinide istiyorum okcum yok bitane bile, colorless hell rollamaktansa en azindan mavi cekerim bol bol np" uzerinden patladim :X

roy ve ike ida training towerda auto birakarak levelliyorum, hepsi broken bu unitelerin :(

su mini tempest trial gelsin ordan gelen orblardan belki duser lucina zaman bitmeden :(
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ne oldu lucina gelmedi galiba sana? :/

ben de bugün üçüncüde nephenee'yi çektim neyse ki, 10 orbla bitmiş oldu. speed düşük, res yüksek ama o da kusur kalsın. cidden şu rastgele stat olayı gerizekalılık %3'le char çekilen bir oyunda.

ha bir de ingilizce seslendirmeden sorumlu herkesin evini tayfun vursun evde değillerken.
Sosyal ağlarda paylaş

Amiiin :( zeldada bile japonca dub koyan nintendo neden su oyuna getirmez inatla :(

Lucina geldi cok sukur ya, butun banneri tamamladim ama gelene kadar saka gibi :D

Ninian istiyordum bitane ona kasarkende 2. Reinhardt geldi, +atk idi benim promote ettigim bu speed gelmeseydi icime otururdu. Neyse mergelemeye degecek nadir unitelerden ya

Hector ile azura supportlari S ledim, lunatic+ lari facerolliyorum resmen. Hector ayisi dustukten gunler icinde en cok dusman bicen unitem oldu, reinhardt bile bu kadar hizli yukselmediydi
Sosyal ağlarda paylaş

ben de hector sağolsun mini tempest trial'dan 5* marth-lucina'yı alabildim bu sefer neyse ki. %40 puan bonusu üstüne 2 kere x3 günlük bonus vardı da 15k puan yapabildim günde 2 kere oynayarak.
hector'u önden salıyorum, "komutanım hector yolladılar önden galiba büyük dayak geliyor" diyor ai direkt. :p
Sosyal ağlarda paylaş

ben auto ile kasarak 50k yaptim bunda :p

clarine kastim bitane wrys yedirerek, rehabilitate ile live to serve lu, bunun yanina CYL den gelen lucina, ike ve royu verdim hep sahanede skill geldi :p hatta TT de 40 ladim hepsini ahahaha

auto neysekison stagede hectorda patliyordu hep, ana takimi yolliyorum o zamanda 422 puan veriyordu run basina

cok temiz orb ve feather geldi, 68k feather oldu ama neye harcasam bilmiom. istedigim her unite geldi sukur ya. inheritance bize yalan oldugu icin en azindan soyle bi flier takimi kuruyim diyorum ucuz, surekli red rolliyorum bu banner hinoka yalan oldugu icin :(
Sosyal ağlarda paylaş

ben de hinoka focus bekliyorum ama zevksiz fanbase sağolsun görmek bayağı zor olacak cidden.

auto oynamıyorum bunda hiç ya, gbf'de yeterince auto yapıyorum zaten ehu. fate'de auto olmadığı için ona da günde bir açmak hariç bakmaz oldum artık, zaman yetmiyor her oyunda ayrı farma. :P neyse artık gbf yeterince vakit emip tatmin de ediyor, motoko gibi bilinci ayrı ayrı bedenlere koyup aynı anda oynamaya başlayacağımız günler gelsin de rahat edelim gacha farm oyunlarında. :p
Sosyal ağlarda paylaş

valla fate bende baydim o yuzden. eventler ve hikaye guzelde gunluk ayni questleri yapip material farm disinda pek bisi onermiyor ki eventlerde ayni

FE canli tutuyor ilgiyi baya, bol bol orb dagitiyor ve rollamaya korkmuyorum bu yuzden. yeni baslayan biri icin sahane ekibim oldu ve buda hem oynamaya hem orb almaya tesvik ediyor ilersi icin. competitive arena dusunmedigimden su anda verdikleri pve content yetiyor. infernal icin strateji kasarken egleniyorum filan. brave lucina cikiyor iste en azindan zorlarsam alicagimi biliyorum pity rate yuzunden, orb ziyan oluncada en azindan skill inheritance icin fodder cikiyor black key yerine :(

yanniz buyuk ihtimal yakinda basimiza tas yagicak onu soyliyim, nintendo bayadir sacmalamiyor ve mucizevi bir sekilde skandal cikarmadan cok basarili isler yapiyor. switchin tarihindeki en basarili ve temiz launch olmasi, gelen oyunlar, bravely default ekibine yeni oyun yaptirmasi filan agzimi acik birakan seyler.

senelerce her turlu hakareti ettim iletisim sifir diye su anda blizzorttan filan daha etkili iletisim kuruyorlar, bravely default tayfasinin yeni oyunun daha ismi belli degil misal project octopath demisler ama anons edildigi gibi demo koydular ve feedback istediler. obur yanda splatoon ekibi overwatch ekibinden daha aktif calisiyor lootbox kanseri olmamasina ragmen filan.

bi yandan bakiyorum efsane oyunlari pespese diziyorlar, obur yandan fire emblem heroes u ornek olucak sekilde destekliyorlar ve kazan/kazan uzerine gidiyorlar

cidden korkuyorum ben, bu benim tanidigim nintendo diil. ya kiyamet filan kopucak yada efsane bi bityenigi filan var bu isin icinde en kral komplo teorileri filan gibi sdafsadf
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bi yandan bakiyorum efsane oyunlari pespese diziyorlar

sunu okuyunca acaba dedim tgs arefesi patlattilar mi bisiler diye ama bakiyorum hep mario :D

project octopath'in gameplay trailer'i izledim, ne yalan soyliyim mobil oyun diye gelistirilmeye baslayip, sonradan switch icin yapmaya karar vermisler gibi gozukuyor.

benim ilgimi ceken tek oyun xenoblade ama onunda karakter dizaynlari bariz downgrade ilk iki oyuna kiyasla.

https://veryverygaming.files.wordpress.com/2015/11/xenoblade-chronicles-characters.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/59/fc/98/59fc98a7c07f7b13b9abc7eb5a75cb6a--xenoblade-chronicles.jpg

bu yeni oyundan...
https://nintendowire.com/wp-content/uploads/2017/06/xenobladechronicles2characterart.png

konsol cikali daha 1 sene bile olmadi, ilerleyen zamanlarda mutlaka saglam oyunlar gelecektir. suan kutuphanesi zayif, 2018'de neler gelicek onlari bi gormek lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

kutuphane iyi iste bir nintendo ilk senesi icin :D

3ds iki senede zor topladi, ilk sene paso n64 remake caktilar 3D bu sefer diye.

wii omru boyunca garibim kaliteli 3-4 oyun gordu nintendodan, ustuen nintendo ip lerinin en kotu ve en yerin dibine batirilan halkalari ne hikmetse wii de (pokemon collesium, metroid other m, smash brawl, fire emblem radiant dawn vs vs)

wiiu konusmak bile komik cunki ilk sene mario, mario, mario seklinde gitti sirf :p

nintendonun sorunu su, elideki IP sayisi studyo sayisini ikiye katliyor. 2d platformer disinda hareket alani cok kisitli idi gecmiste ve release pencereleri cok izansizdi. eski usul lokalizasyona yetisemiyorlardi ki pokemon ile global release yapabiliceklerini ogrendiler iste.

ilk 6 ayinda nintendo sirket tarihinde bir konsola bu kadar vurucu ve birbirinden ozel oyun dizemedi hani ki wiiu oyunlarindan secme portlar cok akillica cunki en diehard fanlar bile wiiu yu es gectiydi.

bunun yaninda direct te konusulmayan oyunlar var, bende kirby ile veya yoshi ile ilgilenmiyorum misal ancak metroid prime 4, yeni fire emblem ve yeni pokemonun pipelineda oldugunu bilmek baya guven verici bisi. en azindan dandik portable oyunlar ile ana konsol arasi versiyon farki karin agrisi gibi bir sey kalmadi.

octopath iyi olmus bu arada, 8 bit izometrik en dusman oldugum sey ancak diyalog kalitesi ile aldi kalbimi

http://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2017/09/project_octopath_traveler_art.jpg

primrose'un act oynadigim kismi baya iyi idi, soylu bir aileden tavernada dansciliga dusmus bir kadini guzel anlatmislar ki aman coluk cocuk oyniyor diye yaklasmamislar olaya.

https://www.youtube.com/watch?v=frpSKy_JmOA

hani snes donemi final fantasylerine benziyor, bravely default bu kadar sarmadiydi beni :D

bunun disinda mario lineup tadinda su anda, mario kart zaten konsol sattiran bir oyun ki herkes bekliyordu release de.

mario oddysey ise cok farkli bir mario. mario 64 basarisina ragmen devami gelememis nadir oyunlardan biri olabilir. bir kolda yoshiler ve 2d ile kittiler, obur kolda mario galaxy, 3d seklinde devam etti. mario 64 un direk devami olabilen bir sunshine cikti oda baya kotu yonetilmis bir oyundu ki serinin en zayif halkasi olabilir, bir daha acik uclu oyun riskine girmediler sunshine sonrasi.

burada degisen bir mentalite var aslinda ki taktir ettigim o asil. 40 yil dusunsem misal nintendonun mario gibi en kiymetli IP sini ubisofta verip X-com yaptiricagi gecmezdi aklimin ucundan.

https://www.youtube.com/watch?v=8kooQf2Y6i0

bunun yaninda zelda misal BotW icin millet ikinci ocarina of time diyor sektore su an yaptigi ve gelecekte yapicagi etki icin ki cok dogru. zelda oyunlari OoT dan beri ayni kaliplar uzerinden yuruyordu. BotW seriyi yeniden icat edip insanlarin open world oyunlardan baydigi bir donemde open worldu tekrar icat etti. oyunun basinda ve sonuna karakter ayni gucte ve scaling, level, xp, skill hicbiri yok. hicbir buldugun silah, ok veya kalkan kalici degil ki bir dusmanla karsilasinca birsuru farkli metodla yaklasiyorsun, oyunun ortasinda bile dusmanin elinden dusen en dandrik silah icin sukur ediyorsun bazen.

bunun yaninda exploration oncesi havadurumu tahminine baktigimi ve ayin evrelerinin hesabini yaptigimi hatirlamiyorum baska bir oyunda :D Sulak ve surekli yagmur yagan bir bolgeden gecmem gerekti dun aksam misal ve 20dk filan firtinanin gecmesini bekledim yildirimlar yuzunden ilerleyemedigim icin, butun yer sekillerine tirmanilabiliyor ama yagmur yaginca kayip dibe vurma riski var. emekliye emekliye explore ettigin, en les moblarin oldugu bolgede dolunayi hesaplamaz isen respawn yemek boyle open world oyunda basima gelen en kotu sey olabilir

cok cesur buldum ben su an yaptiklarini, nintendo uzerindeki olu topragini atmis resmen

neyse FEH e donersek 20 orbda kirimli elincia yi cekmeyi becerdim, +def -res geldi ki kabul edilir en azindan, zaten t20 arenada gozum yok :3

https://i.imgur.com/fxuPvD9.png

art baya hayalkiriligi ama yapcak bisi yok :(
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
bu feh'teki voting gauntlet kadar kötü mass pvp hayatımda görmedim ya. rhajat ile önde bitirdik gece, sabah kalktım kaybetmişiz top lmao. önceki seferlerde de hep böyle ve hala bu sakat sistemle devam ediyorlar. kazanmayana çöp yok, en popüler charı seçmeyenin kazanma ihtimali de tamamen bal çünkü geride kalan 5x puan, kaybeder haldeysen de kaybetmiyorsun işte son 10dk'ye kaybeder halde girdiysen tamam. ondan önceki 2 günkü efor çöpe.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...