Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Recep İvedik 5

stimpak

Öne çıkan mesajlar

reyou said:

bi tane akillida su recek ivedik karakterini daha da itin gotune sokacak bir film ceviremedi.

yaratacaksin mukremin citir, ya da ne bileyim ersan kuneri gibi bi karakter, karsisina aynen recep ivedik gibi hanzonun tekini koyacaksin filmde, sonra islatip islatip doveceksin sdfdsf

gerci bu $ahanda uhuhuhu karakterimi referans ediyolay, payaciklayimi yiyolar hakim bey diye dava acar ertesi gun.

tum anti ivedikcileri toplarsin sinemaya sdf.

500k gise yapip batircaksin yani
Sosyal ağlarda paylaş

Peregrin said:

normalde pc'nin basinda dna modelliyorsan elbette vakit oldurmenin sacma oldugunu soylemen normal.

ama please.

bilgisayar başında dna modellemiyorum kesinlikle ama en azından orta yaşlı bir adamın götünden çıkan tıngırdatılarada gülmüyorum. pc başında hiçbişi yapmadan monitöründeki ölü piksele bile baksan, recep ivedik izlemekten daha kaliteli vakit geçirmiş olursun emin ol. yoksa ben sizden üstünüm recep ivedik izlemediğim içni gibi bir iddaam yok.
Sosyal ağlarda paylaş

recep ivedik ilk çıktığında iyi bir karakterdi. tabi mizah çok çabuk evrim geçirir, şimdi yapılsa gülmezsin belki ama objektif düşününce o zamanlar için kendine has özellikleri olan, komiklikleri de olan bir karakterdi. lise yıllarında baya arkadaşlarla geyiğini döndürürdük.
şahan gerçi genel olarak iyiydi baya o yıllarda. dram içeren röportajlar falan çok komikti hala açıp izliyorum bazılarını.

ilk film çıktığında o yüzden aa bizim recep ivedik falan diye gitmiştik. yıl 2008 miydi neydi. eh izlenemeyecek birşey de değildi. çiğ komedi işte. tabi şuan geldiği nokta bildiğin dip nokta. cringe geliyor artık. hele şu son trailera baktım da bildiğin çomar halkı hissettim içimde.
Sosyal ağlarda paylaş

izleyip gülenlere neden rage açıyonuz abi.

komik değil ne demek, göreceli bir kavram sonuçta.
internette milyon tane komikli şakalı video var, nabak hiçbirine mi bakmayak.

bu film mesela bana göre uzun metraj skeç. sinema filmi değil.
sinema ile teknik anlamda tek yakınlığı bu skecin sinema salonlarında yayınlanması. insan ilişkisi acemisi ergenler ile sosyalleşme özentili üst-orta muhafazakar elitlerin arkadaşlarıyla gidip "kahırska kahırska" diye gülüp izleyecekleri bir video. yapımcı ve gitgide tekelleşen salonlar açısından da tam bir cashcow.

ama sonuçta komik mi? komik bulanlar var. bence de mesela çerez niyetine izlenebilir.
sinemaya gider miyim bunun için, ehehehe.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

recep ivedik'e gülenin recep ivedik kadar aklı yoktur. net.

elitizm falan demeyin hiç boşuna alakası bile yok. boktan mizah is boktan. dayım osursa ona bende gülerim ama şişkonun teki osurucak onada gülünecek diye sinemaya gitmenin yada pc başında 1 2 saat harcamanın alemi yok.

niye sen komedi filmler onay birliği misin?

osuruk kısmına gülmem, geri kalan salaklıklara gülerim. scary movie, harold and kumar, anchorman gibi ileri derece abuklu filmleri seviyorum. 1.5 saat oturuyorum gülüyorum, sonra unutuyorum.

sen ince esprili, lan adam ne demek istedi acabalı komedi filmlerini seviyosan o başka.

adam kitleye oynuyo, para kazanıyo adamın başarısını eleştirmek hiç birimize düşmez bence.
izleyici eleştirirken de "aklı yoktur" falan bu kadar net söylemlere gerek yok.

ha ayak parmağının arasını yaladığım gibi şeyler harbi cringe seviyesini baya arttırmış harbi.
dipnot: osuruğa falan ben de gülmem. ama işte köpekbalığı dövme, laptopla sinek kovalama gibi şeylere gülüyorum.

türk yapınca eleştiri yaparken resmen katliam yapıyoruz. şu tierde yabancı filmleri de yazıp eleştirelim, salak ile avanağa gülenin iq'sı 1 hanelidir falan diyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

yine saçmalanmış

"hmm ok" normalde komik bi laf değil mesela ama öyle bir durumda söylersin ki altına sıçırtır.

bişeylerin standartı yok, osuruk komik de olabilir, ilkokul seviyesinde can sıkıcı da olabilir. recep ikinci klasmana giriyor genelde ama şu skeçi taa eskiden izlediğimde yarmıştı mesela

https://www.youtube.com/watch?v=OSBlhHq-jrc
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
4. filmden iyiydi. filmden önce fragmanı gösterilen cem yılmaz'ın yine arif erşan kuneri karışımı karakterini canlandırdığı deli aşk diye film vardı. fragmandan ben utandım. öyle kötüydü. onun üstüne recep ivedik'İ izleyince seri artık sempatik gelmeye başladı. türk sineması o kadar kötü ki recep ivedik'i eleştiremiyor insan.

seriyi bu zamana kadar hep eleştirsem de adam başarılı. bir şekilde sevilmese haftaiçi ön satışta bile akasya tıklım tıklım recep ivedik izleyenlerle dolmazdı diye düşünüyorum.

milliyetçi duyguların sömürülmesi es geçilmemiş. akıllı hamle şahan kardeş. riske girmemiş en az 7-8 milyonu var. kaldı ki öyle çok çok rezil bir film olmamış. hatta önceki filmlere nazaran güldüren yeri daha çok.

dediğim gibi deli aşk denen filmin fragmanını izleyin. şahan'a saygı duyarsınız sdfs.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

mokoko said:

recep ivedik'e gülenin recep ivedik kadar aklı yoktur. net.

elitizm falan demeyin hiç boşuna alakası bile yok. boktan mizah is boktan. dayım osursa ona bende gülerim ama şişkonun teki osurucak onada gülünecek diye sinemaya gitmenin yada pc başında 1 2 saat harcamanın alemi yok.

niye sen komedi filmler onay birliği misin?

osuruk kısmına gülmem, geri kalan salaklıklara gülerim. scary movie, harold and kumar, anchorman gibi ileri derece abuklu filmleri seviyorum. 1.5 saat oturuyorum gülüyorum, sonra unutuyorum.

sen ince esprili, lan adam ne demek istedi acabalı komedi filmlerini seviyosan o başka.

adam kitleye oynuyo, para kazanıyo adamın başarısını eleştirmek hiç birimize düşmez bence.
izleyici eleştirirken de "aklı yoktur" falan bu kadar net söylemlere gerek yok.

ha ayak parmağının arasını yaladığım gibi şeyler harbi cringe seviyesini baya arttırmış harbi.
dipnot: osuruğa falan ben de gülmem. ama işte köpekbalığı dövme, laptopla sinek kovalama gibi şeylere gülüyorum.

türk yapınca eleştiri yaparken resmen katliam yapıyoruz. şu tierde yabancı filmleri de yazıp eleştirelim, salak ile avanağa gülenin iq'sı 1 hanelidir falan diyelim.

adama ne saldırmış bu da ya hahaha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...